Hipp - Feniklový čaj pre novorodenca

janullikle
2. aug 2012

Zdravim mamicky,taketmate skusenostits cajikom hipp feniklovy pre novorodenca? Mala ma 2 tyzdne a znasa ho zatial dobre,tdavam jej houak 3 4x denne ked je teraz tak dusnota teplo.tjedna znama mi vravela ze fenikel detom skodi ze sposobuje koliky... Klasicky detsky harmancekovy cajtmitnexce pit..tdakujemtzaťase prispevk

petuska123
2. aug 2012

@janullikle my mse pili tu znacku ale vobec mu nechutil a ked aj daco vypil tak to hned vygrcal tak sme presli na rumuncekovy a ten mu chuti 🙂

mummy01
2. aug 2012

@janullikle cajickovych tém je tu vela...@katren ti napise 😉
A naco davas caj? Dojcis? Ak ano caj je zbytocny.Ak ste na UM tak davaj vodu,cukru ma habadej v mlieku,nepotrebuje este presladeny caj.A ano,fenikel moze sposobovat bolesti bruska...

tenty
2. aug 2012

cista prevarena voda izbovej teploty by mala tvojej dcerke stacit 😉 😉 ten caj je len osladena voda s trooooskou fenikloveho extraktu 😒

murinka
2. aug 2012

a preco davas cajik??take male babo potrebuje mliecko nie caj...ani vodu by som nedavala...neviem ci dojcis ci davas umele mlieko ale vobec netreba davat cajik...

bodka13
2. aug 2012

@janullikle na tvojom mieste by som dávala iba prevarenú vodu(ak nedojčíš) a inak takým malým drobcom úplne stačí materské mlieko-😉 ....veľa feniklového čaju môže uškodiť-bolesti bruška,je to ako "predávkovanie"...ja som ho dávala až keď mali deti nejaký problém,nie ako prevenciu denne 😉

lenka311
2. aug 2012

@janullikle Dávala som už by som to pri druhom nezopakovala. Znášala ho dobre, žiadne komplikácie ale vďaka tomuto čaju /je tam aj cukor/ mi potom nechcela a ani nechce nič okrem sladeného čaju aspoň medom či klasicky cukor, citrón... má už 2roky a 4mes a ja stále musím so sebou vláčiť čaj, lebo plače ak ho nemá..
Takže radím - prevarenú vodu, prípadne Lucku, ale aj tá prevarená čistá voda a vychladená plne stačí...

alena1983
2. aug 2012

@janullikle
Ak kojis tak urcite nic ine ako svoje mliecko babatku nedavaj. Pocas tychto horucav musis iba castejsie kojit, aj kazdu hodinu alebo aspon po dvoch urcite. A v noci nenechaj babo dlhsie ako 5 hodin bez mliecka, aj keby dobre spalo.
V pripade, ze nekojis, porad sa radsej s lekarkou. Urcite neskusaj nic sama. Pokial ja viem, v pripade ze nekojis, dava sa voda, urcite nie feniklovy caj.
Nedavaj na stare babske rady. Vela veci sa od tych cias, ked nas kojili nase mamicky, zmenilo 🙂

bambulka81
2. aug 2012

mne maly do 7.mesiaca nechcel pit vodu alebo caj iba mlieko s mliekom.ani mu to nechybalo.kojila som 3tyzdne.teraz zase v noci vypije 7dcl cez den detto a prevarenu Lucku,Drobceka ci vodu vypluva, jedine Sunarek caje je ochotny vypit ale toho mocne.fenikel ja teraz davam malemu na noc kedze niekedy sa mi vecer tak naje ze ledva sa pohne.uz sme mali koliku a revanie zo sna.odkedy to pijeme je vsetko ok. teda ak ti mala neplace nedavaj jej nic.max skus na lyzicke dat do pusky trosku vody a to vse,to ti povie aj pediater.netreba ju ucit na flasu,z nej tecie viac a lahsie ako z prsnika.potom ti pomaly zacne odmietat prsnik a bude stale plackat a ty budes bezradna...

elen2
2. aug 2012

@janullikle ja som tiez davala mojim deckam taky caj a bol v pohode

januliku
3. aug 2012

@janullikle moja dcerka pila asi od 3m fenykolovy caj a ziadne problemy nam nerobil, prave naopak - pekne prdkala 😀 Teraz ma 8m a nechce mi ziadny cajik, len cistu vodicku, co som aj rada. 🙂

janullikle
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janullikle
autor
3. aug 2012

Malu aj bolelo asi 2x brusko dali sme cajika ulavilo sa, vyprdkala vykakalaabolo po placu, tak asi na nas to posobi opacne 😉

mmaatt
3. aug 2012

My sme tiež nedávali čajík do pol roka a už vonkoncom nikdy som nekupila HIPP, je to sladené a chcemické. A deti si na to zvyknú a môj syn dodnes nesladí čaj (ani medom - to si dá za lyžicu do úst a až potom vypije čaj). Také bábo to nepotrebuje. Stačí uvariť obyčajný čajík luhovaním - keď už treba. Ale ja som pila feniklový čaj spolu s čajom na podporu mlieka a nepamätám si, že by sme mali nejaké koliky a bruška bolenia. Kakanie bez problemov. Pila som to 2x denné počas celej doby kojenia.

janullikle
autor
3. aug 2012

Detsky harmancekovy mi pit nexce ja to skusim s tou prevarenou luckou ked pojdeme von tak si zoberiemedoflasky tiez

lenka_b
3. aug 2012

Ja som ten caj pouzivala pre malu a ona ho mala rada, nikdy jej neuskodil. Je dobre dat detom trosku cajiku popri kojeni alebo prevarenu odstatu vodu. Trosku zazenie smad 🙂 Mojej malej to prospelo

barbora111
3. aug 2012

@janullikle ja som ho tiez davala malemu a neuskodil mu,nemaval moc koliky,ale striedala som aj s vodou prevarenou obcas.