Je lepší granulovaný alebo vrecúškový čaj?

cabby88
14. mar 2012

Ahojte,chcem sa spýtať aký čajík mám robiť malej,či granulovaný (Hipp,Sunarka) alebo detský vrecúškový (Teekane),pretože podľa mňa je v tých granulovaných príliš veľa cukru,ale zas sa bojím aby tie bylinkové neboli príliš silné...alebo ich mám robiť vo väčšej šálke? 🙂 🙂

sympa1
14. mar 2012

ja som napriklad kupovala hipp cajiky , myslim tie harmancekove od 1 tyzdna, a tie sme pouzivali skoro do roka..su jemne..nemusis ich robit podla navodu, mozem dat menej a bude to len taka trosku dochutena vodicka. a nebude tam ani tolko toho sladidla... ale mozes aj obmienat, a striedat s inymi cajikmy.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adus123
14. mar 2012

Ja by som dala prednosť klasickým vrecúškovým. Nechať ich kratšie vymáčať, aby neboli príliš silné. Tie granulované sú síce chutné, ale určite je tam viac "chémie" ako v tých klasických sáčkových....mne aj pediater odporúčal klasické pred granulovanými....

poleva
14. mar 2012

ja robím aj aj,,,teraz je toho veľa na výber,nemusíš dávať len čajíky,striedaj
nám sa veľmi osvedčila rio fresh šťava z billy, 100% - lisovaná za nejakých 2,50 eur
jablko,jablko-cvikla,super vitamínky

marianka0101
14. mar 2012

máš pravdu s tým cukrom, mne doktorka radila radšej klasické vrecúškové, lebo z tých sapaných sa kazia zúbky a dieťa si zvykne na rýchlo na sladké a nebude iné chcieť. A tých detských by som sa nebála, keď sú detské, malo by tam byt všetkého toľko, aby to deti mohli. A predsa len v tých granulovaných je veľa chémie

lucka1987
14. mar 2012

ked uz chces davat caj tak sypany .. granulovane su dochucovane.. aj ked tam je napisane ze su bez curku.. skus si precitat zlozenie co tam vsetko najdes 😉

alenka600
14. mar 2012

Ked uz, tak nie granulovany a nie vrecuskovy, ale sypany (je najkvalitnejsi z tych co som vymenovala). Samozrejme ho mozes urobit vo vacsom mnozstve vody a mas krasne slabucky cajik.

bubulka722
14. mar 2012

Najlepšia voľba je čistá voda a počas zimy, kedy telo potrebuje vitamíny z bylín, tak jednoznačne sypaný, najlepšie vlastnoručne nazbierané bylinky vhodné pre dieťa. Ja malej robím počas zimy šípkový, lipový alebo bazový čaj hlavne nesladený.