Je sójové mlieko Alpro vhodné pre 9 mesačné dieťa?

loralo
22. máj 2013

Je vhodne pre 9mesacne dieta? Davate ho? Ako ho pripravovat?

bamb27
22. máj 2013

@loralo pre 9mesacne deti su vhodnejsie skor ine rastlinne mlieka ako prave sojove, soja ma pomerne vysoky obsah fytoestrogenov a nie je celkom vhodne na pravidelne uzivanie malymi detickami,,, to radsej mandlove, ryzove, pohankove ...a davala som to len pit, ae uz starsiemu dietatku a len na pitie, bud ciste alebo obcas s grankom, do kase, no kase s rastlinnym mliekom ak sa ihned neskonzumuju ostanu tekute ,,varit som s tym nevedela 😉

ewca
22. máj 2013

ja davam dcere sojove uz rok...ale je dobre ich striedat ako pise @bamb27

vonicka
22. máj 2013

@bamb27 - ahoj, ked je tu uz o tom debata, konkretne o znacke Alpro - minule som si kupila ich mandlove mlieko a potom pozeram na zlozenie, ktore bolo podla mnojho nazoru dost prepchate vselicim (nepamatam si uz presne, kedze to bolo asi pred mesiacom). Akurat ma zarazilo, ze obsah mandli bol 2% . Neviem ci sa do toho nejak vyznas, ale to j ine mandlove mlieka maju taky obsah? Prislo mi to "ujete"

mamainprogress
22. máj 2013

@vonicka ved predsa zvysok tvori voda. Keby to bolo koncentrovanejsie tak je to huste a mastne. Kup si mandlovu pastu a uvidis.

bamb27
22. máj 2013

@vonicka uz tie mlieka kupujem len zriedka, ani sa do toho nejak extra nevyznam, len ako bezny spotrebitel,,, ale presne nad tymto som sa pozastavila ked som studovala konkretne toto Alpro mandlove mlieko a ten obsah by mi az tak nevadil, aj ked nic moc teda fakt ako to ze tam bol okrem ineho natrepany aj cukor, nekupila som, ale mala som aj mandlove mlieko od ecomil, tam bolo tusim 75% mandli 😉 ..k tomu obsahu teda
,,, da sa mandlove mliecko robit napr. z mandlovej pasty, ktoru dostat v bioobchodoch a potom je to svojim sposobom tiez taky koncentrat, ale aspon cistejsi 😉

vonicka
22. máj 2013

@mamainprogress - dik za info. bolo to prvykrat, co som to vobec pila, tak netusim. Mne to celkom chutilo ale mojmu malemu vobec. Viac mu chuti kravske napenene z mojej kavy 🙂 som myslela, ze ho zacnem navykat po roku aj na ine mlieko, ale zjavne nehrozi 😝

bamb27
22. máj 2013

@vonicka alebo takto a vies presne zlozenie http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22724 ale zas kto by sa s tym babral, vsakano 😉

dejka77
22. máj 2013

@vonicka Mandlove mlieko sa da urobit velmi jednoducho. Staci namocit mandle, nechat v chladnicke cez noc, potom dat do mixera v pomere s vodou asi 1:4 pripadne 1:3. Pomixujes, precedis a mas original mandlove mlieko. Pridavaju sa to toho datle aby bolo sladke. Zda sa mi to jednoduchsie ako kupovat to zvlast ked tam pridavaju kadeco.

dejka77
22. máj 2013

@loralo Sojove nedavam, su aj ine alternativy. Dcere kupujem ryzove. Skusala som robit domace ryzove, ovsene, ale nebolo to ono.
Odporucam precitat si diskusiu o soji, nie kazdy produkt z nej je totiz vhodny.

vonicka
22. máj 2013

@dejka77 - mandle osupane alebo neosupane?

loralo
autor
22. máj 2013

co je teda vhodne pre 9m babo, ak mu nechcem davat nutrilon, ani ine UM tohto druhu? ryzove? ovsene? aku znacku?

mamainprogress
22. máj 2013

@loralo ja mam 11m syna a do prikrmov davam ovsene, ryzove, sojove, mandlove. Mandlove vyrabam, niekedy aj ovsene ked prave nemam, ostatne kupujem. Inac este kojim.

dejka77
22. máj 2013

@vonicka neosupane

martinajano
9. feb 2017

Mame 15mesacneho syna dávali sme uz kravské mlieko ale ma drvdu stolicu poradili nam ze mame vyskúšať sójové mlieko ze sa stolica úpravy možte nam poradiť

lorela
15. mar 2017

@martinajano V tomto veku nie sú vhodné žiadne rastlinné mlieka na pitie, iba ak niektoré ako súčasť pri varení.