Kde ste kupovali výbavu na jedenie?

veverka123456
18. okt 2016

Prosím Vás odkiaľ ste kupovali tanieriky a príbor pre drobčeka s nejakým rozprávkovým motívom ??? kupovali ste plastové alebo porcelánové ???

vilaamala
18. okt 2016

porcelánové by veľmi rýchlo skončili u nás 😝 My mame z eko-plastu (plast vyrobeny z kukuricneho skrobu). Vyraba ich Xkko, vygoogli si nejaky e-shop 🙂

liesik
18. okt 2016

@veverka123456 porcelánové? viem si živo predstaviť ako by pri malom drobcovi skončil porcelánový tanier 😀 to teda vôbec neprichádza do úvahy 😉 určite plastový, len podľa mňa je aj veľmi dôležité aby príbor bol zaguľatený aby sa dieťa poraniť nejako nemohlo, či papaní 🙂

moni244
18. okt 2016

Nakupila som prve umelohmotne misky, co mi prisli od ruku, na to netreba zakadat temy, staci sa poobzerat v obchode, hadam nejaky mas po ruke

glorikarebeka
18. okt 2016

@veverka123456 porcelanove?????ja odpadnem pribor kup strieborny,je dostatocne tazky

sibalka21
18. okt 2016

Prvy som kupila v Tescu a nikdy viac, obrazok sa po nejakom case (asi mesiac) zacal odlupovat, no katastrofa.... kup radsej obyc. plastove jednofarebne a hotovo... Ja som kupila dve misky v Pepcu a som velmi spokojna... A naozaj sa netreba pytat ci plastove alebo porcelanove, hadam by si nekupila malemu dietatu porcelan....

pribinak
18. okt 2016

Nakúpila som v DMke, lyžičky, misky, poháriky, taniere
S kvalitou som bola spokojná

Porcelán je sice velmi fajn, ale pri malých deťoch je to zbytočný výdavok

lenka_samorin
18. okt 2016

Ahoj, naše deti mali najskôr len plastové príbory a taniere Avent a Ikea, z Ikea sme mali takú zelenú súpravu, kde boli super stabilné tanieriky/misky a podbradník, do ktorého sa zmestilo veľa jedla 🙂, lyžička bola oničom a pohárik ok. A asi od 1,5 roka majú obaja porcelánové taniere aj šálky a nerezové príbory z Tescomy a sú super. Potlač aj napriek niekoľkoročnému používaniu a umývaniu v umývačke drží a veľkosťou sú akurát na detské porcie. Syn už má 5 rokov a dcéra 2,5 roka.

prasiatko30
18. okt 2016

Moje jedli vzdy z normalnych - mali aj detske porcelanove ale v podstate sme pouzivali normalne taniere co aj my a stolovali s nami od malicka len pribory pouzivali na dezert

tyelde
19. okt 2016

My mame tu zelenu sadu z ikea cobuz je sppmenuta vyssie a v pohode 🙂

evittam
19. okt 2016

@moni244 Tiež ma napadlo to isté keď som zbadala ten názov. 😀

20tanicka20t
19. okt 2016

My sme tiez mali plastove s tesca...ale sa to supalo...potom som objednala zo stranky zeleziarstvoplus...maju tam rozne sady...my mame vcielkove - salka..plytky tanier a hlboky tanier a ten pouzivame najcastejsie...mame ich zhruba od 2 rokov ..a sme spokojny...a pribor maju klasicky...)

zuzanalumnitzerova
19. okt 2016

My odjakživa jeme a klasických tanierov a máme detský príbor, samozrejme nerezovy. Plastové mám, ale neverím tomu plastu.

veverka123456
autor
19. okt 2016

@glorikarebeka my ako deti sme mali také tanieriky a sme tu ... také ako ostatní dospeláci len na nich boli detské obrázky ... čo je na tom k smiechu ???

glorikarebeka
19. okt 2016

@veverka123456 ano,len dnesne deti su trocha ine,aj flase sme mali sklenenne,ako ked sa ma opytala 5 rocna dcerka preco davam rocnej do umeleho poharika vodicku a jej uz dam do sklenneho tak so jej vysvetlila,ale ako neviem kolko mas rokov ty 😕

20tanicka20t
19. okt 2016

@glorikarebeka to je blbost...kludne mozes dat aj teraz sklenene...ked ho naucis..tak je jedno z akeho pije..zistila som u mojich deti..ze ked mali umele pohare a taniere..tak si viac dovolili...no ked uz dostali sklenene..porcelanove..tak davali vacsi pozor..lepsie sa naucili stolovat..

henikav
19. okt 2016

Kupte si take ktore sa Vam zapacia. Nasa dcerka ma niekolko aj plastovych aj porcelanovych, nemam dojem ze tie porcelanove by boli nejako extra drahsie. Rozbit ich zatial nerozbila, lebo ked bola malicka vzdy papala pod dozorom a teraz je uz celkom rozumna. Vyberali sme ich hlavne podla obrazkov, ktore sa nam pacili, niekolko supraviciek aj dostala do daru, takze ich mame celkom dost. Su obrazkove hlavne preto aby sa pacili detickam, ale napriklad ked je dcerka v skolke, alebo sme niekde na navsteve, normalne sa napapa aj z obycajneho taniera. jaj a uplne od malicka pijavala vodicku z normalneho sklenneho pohara, samozrejme som jej ho ja drzala. V jaslickach sa cudovali, ze tak skoro, lebo jej skusali dat pit z flase a nechcela. Je to o zvyku a ako si dietatko naucis, kazdemu vyhovuje nieco ine

gr
19. okt 2016

@veverka123456 tescoma a aj kika predavaju porcelanove detske sady. Syn je z normalneho taniera a pije zo skleneneho pohara. Odkedy sa naucil sediet, stoluje s nami a tak automaticky chcel jest a pit z toho, z coho rodicia a odmietal vsetky plastove hogo fogo pohare so sosacikom, takze v kociku som okrem ineho mala vzdy zbaleny skleneny pohar 🙂 Pokusne rozbil jeden dezertny tanier a s poharom sa zo zaciatku aj pooblieval, ale docela rychlo sa to naucil. Naviac porcelan sa dobre umyva.

veverka123456
autor
20. okt 2016

@glorikarebeka no my máme aj tak sklenenú fľašu či už keď som bola malá alebo teraz a malý ju skoro si ju už pekne sám udrží takže nevidím v tom problém

incusa
14. apr 2022

dobrý deň, rada by som znova otvorila túto tému

lienka393
21. apr 2022

my sme pre drobca nekupovali ani plastové, ani porcelánová riady , ale silikónové - https://www.minikoioi.sk/

mamamasama
21. apr 2022

Nevšímaj si tu poniektoré "múdre". Moje deti takisto používali porcelánové taniere. Klasické naše. Príbor sme mali kovový od twistshaker. Sme Montessori. Tam sa plastové nepoužívajú vôbec.

incusa
27. apr 2022

@lienka393 super, ďakujem vám za tip. Čítam, aké majú dobré vlasnosti a ešte sú aj pekné dizajnové