Kedy môžem dať dieťaťu výrobok z tvarohu?

filialka
2. feb 2011

Ahojte mi sme zacali teraz papat huste a chcem sa spitat kedy mozeme dat tvarohove ??Ako je Pribinacek??

adka12
2. feb 2011

Pribináčik po roku, lebo je tam tvaroh. Jogurty som začala dávať asi v 5-6 mesiacoch, už si to presne nepamätám.

andrea487
2. feb 2011

Mi sme pribinácika,a tie tvarohové kremiky,začali papat až v 1roku,pretože obsahujú vela bielkovín v tvarohu,a oblicky menšieho babatká to množstvo nevedia spracovat..
ináč bielym jogurtom,sme zacali v ukončenom 8mesiaci..

dara76
2. feb 2011

Tvaroh, teda aj pribinacik az po roku, jogurty najskor v 6.mesiaci, dojcene deti neskor. Moji pribinackov nejedia vobec, nechutia im a mne sa nezdaju bohvie co.

mimkao
2. feb 2011

Pribináčika som začala dávať od pol roka. Ak tvoje dieťa nemá po kom zdediť nejakú alergiu, nemusíš sa báť dať ho aj skôr ako až po roku. 😉

mamkaivka
2. feb 2011

tvaroh a tvarohové maškrty od roka 😉 aj keď je veľa mamičiek, čo dávajú svojim deťom skôr takéto príkrmy, ale ešte sa ich napapá až až 😉

jaruska6
5. feb 2011

Mne na poradni pediatrička povedala,že tvarohové dezerty až po roku a jogurty /malého dojčím/ tiež po roku,vraj je tam pomerne veľa baktérií z kmeňa E.coli,kt.detský tráviaci trakt má problém spracovať , detičkám zbytočne zatažuje črievka a spôsobuje bolesti bruška.

catharinaa
5. feb 2011

jogurtiky som zacala davat od 6 m. a skusili sme aj pribinacik ale to nechame asi na neskorsie... 🙂

facemum
6. feb 2011

my sme začali až po roku, aj kvôli alergiám a UM je to lepšie, nikdy nevieš, čo sa môže stať v tom malom telíčku a zbytočne ho ohroziť!? načo, veď má na všetko čas

sssimi
6. feb 2011

Ja som ešte pribinák a ani podobné nedávala. Sú dosť ťažké na žalúdok. Raz som kúpila a keď som ho otvorila bol plesnivý-pri tom nebol poškodený a do konca záruky mu chýbali ešte 2 týždne. Kamoška ním synovi tak pokazila žalúdok, že skončil v nemocnici z vysokými horúčkami. Ono aj keď ešte nie je pleseň na vonok vidieť už môže byť vo vnútri. Určite neodporúčam takým malým detičkám. Je množstvo iných netvarohových jogurtov. A hlavne treba každý pre istotu ochutnať pred podávaním dieťaťu.

filmuska_01
9. feb 2011

skor po roku, a nie kazdy den.
z tvrohovcyh dezertov radsej odporucam lipanek miesto pribinaka, neobsahuje tolko konzervantov a primesi,je to len smotana a tvaroh.
a dovtedy jogurtiky. 🙂

pininka
9. feb 2011

Lipánek je super, chutí veľmi aj mne, ale je pravda,že sme s ním začali až neskôr. Najprv sme dávali len výživy.

murinka
9. feb 2011

ja som malej dala pribinacika cca ako 8mesacnej ale kedze jej nechutil tak som nedavala 😉 podla mojho nazoru ak nema dieta ziadne tazkosti tak si myslim ze s pribinacikom moze zacat aj pred rokom-ved do dietata nebudes trepat pribinacika kazdy den ale napriklad ak ho raz do tyzdna dostane tak sa dietatu nemoze nic stat 😕 🙄

kisska
11. feb 2011

tiez som zacala davat pribinacika po roku, ale maleho prehana, tak mu ho kupujem len ked ma zapchu. Radsej mam ine tvarohove dezerty, kde nie je zelatina a vela konzervantov. Na zaciatok je super struhane ovocie, vyziva... samozrejme hned potom ako zabehnete zeleninku 😉

p69majka
13. aug 2011

tvarohové dezerty dávam od roka, ale len tak 3 krát do týždňa, lebo tvaroh zaťažuje obličky dieťaťa 🙂

fialkaa
13. aug 2011

pribinacika nekupujem, robim ho doma. citala som test, podla ktoreho je v pribinaciku hrozne vela cukru, preto ho nedavam. doma ho robim z tvarohu, slahacky, osladim vanilkovym cukrom, toho dam na 250 g tvarohu jeden sacok . maly jedava biely jogurt, ochuteny velmi vynimocne. ake tvarohove dezerty kupujete? mne mnohe pripadaju umele ...