Koľko papá vaše 33 mesačné dieťa?

papricka33
2. jan 2017

Už som občas dosť zúfalá z toho, koľko toho zje môj synček. Čím ďalej, tým viac preberá a odmieta jedlo. Koľko toho zjedia tí vaši?

maminkaat
3. jan 2017

@papricka33 ahoj a kolko vazi?

sissy27
3. jan 2017

@papricka33 off topic, ale nedá mi - 33 mesiacov?? 🙄 čo tak 3 roky? alebo takmer 3 roky?
a k téme - ak priberá, rastie, je aktívny, zdravý, tak nerieš, žiadne dieťa ešte dobrovoľne od hladu neumrelo... prípadne daj spraviť testy, či nemá málo železa... a samozrejme vylúčiť z jedálnička veci ako piškóty, keksíky, mlsky z kategórie "aby aspoň niečo zjedol" ... žiadne sladené malinovky a čaje, či mlieko na požiadanie... zaviesť pravidelný režim raňajky-desiata-obed-olovrant-večera a nič pomedzi to...

matka1989
3. jan 2017

ze 33 mesacne ... nechapem naco je to dobre ... a ak ti pribera je to v pohode nie kazdy musi jest od rana do vecera

triciachloebrody
3. jan 2017

Ked mal syn 33 mes papal strasne malo . Ale uz sa zlepsil - teraz ma 492 mesiacov a papa vsetko 😝

mishicca
3. jan 2017

Moja ma v takomto pocitani :D 34 mesiacov. Ranajky- salka kakaa a pol chlebiku alebo pol rozku s maslom a sunkou, alebo vajicko na rozne sposoby a k tomu VZDY zelenina (uhorky al.rajciny). O 3 max 4 hodiny polievka- bez nej sa nepohne, keby ani druhe neni polievku zje. Chvilocku max hodku si oddychne a da si druhe. O 3-4 hodinky dame ovocie a vecer, ak je hladna este dam jej jogurt. Sladkosti malinko obcas. Obcas zjednava, ale ked vidim, ze ju napina ju samozrejme nenutim. Obcas jej doprajem aj nezdrave veci. A ma 17 kg. Neni tucna. Neni stihla. Je vysoka. Narodila sa 4080 gramova. Je taka ako ma byt. Samozrejme vonku ked sme v takejto zime tak spapa viac obeda aj vecer pyta.

kukakaj
3. jan 2017

@mishicca aj u nas to tak podobne funguje, ale moja ma 30mesiacov, v preklade 2,5roka, cca 13kg, ona je taka chuda vysoka stangla :D paanenky kolko mi trvalo popocitat normalny vek 🙈 uz mi ta materska dobre lezie na mozog 😂

papricka33
autor
3. jan 2017

@triciachloebrody nuz, svoj uzasne vtipný príspevok si napísala niekomu, kto sa fakt nad niečim trápi. V mojom vesmíre sa tomu hovorí cynizmus. Vo vesmíre MK je to samozrejme norma
@sissy27 keby som napísala takmer 3 roky, napísali by mi mamičky s 3,5 ročnými deťmi a to je v tejto vekovej kategórii obrovský rozdiel. V utlom veku do 3 rokov +- sa každý mesiac môže dieťa veľmi posunúť. Chcela som sa vyhnúť mrhaniu času upresnovanim veku, ale asi som sa nevyhla 🙂

@mishicca ďakujem za príspevok k veci 🙂

@maminkaat práveže sa už dosť dlho drží na 14,5 kg. Keď sa narodil mal 4020g, dosť dobre priberal, dobre nabehol na prikrmy a asi v roku to šlo dole vodou. Je vysoký, aktívny, dosť vybehá...

maciatkolulu
3. jan 2017

@papricka33 ak ma 14,5, tak ma dost, ale naozaj si nemyslim, ze v tomto veku je potrebne kontrolovat kazdy gram dietata, nas ma cez 36 mesiacov😉a tiez si prebera a dokonca nezje ziadne ovocie a zeleninu, takze problem, ale pribera ako ma, vyzera ako ma, a ja ho fakt vobec nevazim, iba na tojrocnej ho odvazili a mal necelych 15kg, pokial sa ti nezda nieo, tak chod k dr a mas pokoj. A naozaj si myslim, ze je trochu smiesne pouzivat mesiace na takmer trojrocne dieta😅a naozaj tie rozdiely uz nie su take ako prvy rok zivota dieta, mam tri deti, viem co pisem...

maminkaat
3. jan 2017

@papricka33 fuu no ale ak je zdravy nestresuj aj ked no moj zajtra uz 11 mesacny ma 14,5 kg 😕ale to moze byt aj genetika co sa tvojho tyka a mozno ma take obdobie starsi tiez v 3 rokoch dost protestoval ale potom sa rozpapal

papricka33
autor
3. jan 2017

@maciatkolulu ono ani ma netrápi tá hmotnosť, skôr tá jeho prieberčivosť ☹ dcérka tiež horšie papala, myslela som že s chlapom to pôjde lepšie 🙂

maciatkolulu
3. jan 2017

@papricka33 mna to uz ani nevytaca... proste nezje, v duchu si zanadavam a hotovo a sty ovocim a mrkvou som si tiez zvykla, nic nezabera a v polievke vylovi aj mikroskopicku cast mrkvy.... Jeden den sa ide udusit ako mu chuti masko na stave a ryza a druhykrat ho ani do ust nechce dat, ze mu nechuti... som si povedala, ze ok, ked bude hladny, zje a je to

ynett
3. jan 2017

Môj malý je v podobnom veku a veľmi málo je. má len 12,5 kg. Rásť rastie, za rok vyrástol o 8 cm čož je oka. Akurát že pribral len 1,6 kg. Dúfam, že z toho vyrastie. V troch rokoch by sme mali ísť k lekárke na bežnú kontrolu tak tam to určite spomeniem. Uvidím čo mi povie.
Ked sa narodil tak bol tiež taká dlhá chudá štanglička. Mal 51 cm a 3000 gramov.

matka1989
3. jan 2017

@papricka33 a co tak napisat ... ma 2 roky a 9 mesiacov?

maciatkolulu
3. jan 2017

@maminkaat to je teda riadny macko🙂 ani rok a tolko vazi.... nuz lutujem tvoju chrbticu😉

maminkaat
3. jan 2017

@maciatkolulu dakujem ale ja som rada ze je taky je zdravi ciperny stvornozkuje sedi beha takze chrbtica uz ma troska oddychu😉

danette
3. jan 2017

Aj náš je v podobnom veku a tiež si preberá. Je ešte kojeny, okrem toho fičí hlavne na jogurtoch cokoladovo-bananovych, tie je schopný zjesť aj 3 denne, ale snažím sa ho obmedzovať, mal celkom rád praženicu, ale momentalne má obdobie že ju odmieta, v inej podobe vajíčka odmieta, má rád hrianky s maslom, šunku, zo zeleniny pomenej papriku zje, domáce cherry paradajky keď boli, má rád masové vyvary s rezancami, zje aj zeleninové polievky, ale poslednu dobu vyberá zeleninu :( miluje paradajkovú polievku s ovsenými vločkami, cesnakovu s oprazenym chlebom. Mäso papá poslabsie, záleží od momentálnej nálady 🙂 má rád ryžu a tiež zemiaky a čisté cestoviny. Nema rád rizoto a jedlá kde je namiesanych viac ingrediencií pokope. Miluje halušky a zemiakové placky. Tiež má rád rybaciu nátierku ale musí byť najemno rozmixovana. Ovocie má tiež rad, hlavne banány, jablká, citrusy zbožňoval minulú zimu, momentálne ani do úst nevezme. Cez leto "spása" na zahrade maliny, ribezle, cernice jahody. Tiež má rád orechy, mak. No a na záver samozrejme aj čokoládu, cukríky, sladkosti a v lete nanuky.

papricka33
autor
4. jan 2017

@danette no, môj sa tiež ešte občas dojčí, myslím, že to jediné ho niekedy drží pri živote. Tiez má veľmi rád ovocie, a zo zeleniny najviac uhorku. On také tie "suché" jedlá nejako popapa, ale s varenými je to o nervy ☹ Včera napr. zjedol tanier vývaru ako nič, dnes ho ani nechce vidieť. Na druhej strane zbožňuje smoothies. Na ex dá 2 cdl ako nič. Tuším mu to začnem dávať namiesto polievok 🙄

maciatkolulu
4. jan 2017

@papricka33 zaavidm.... ja som sa vcera tesila,ze zjedol chlebik s kacacou pecienkou a na smoothie pozera ako na jed....

kubobubo
4. jan 2017

Moj ma tiez 34 mesiacov, pred tyzdnom som ho merala. 90 cm a 12 kg, napriek tomu sa dokaze nafutrovat. Dneska na ranajky celu (!) lupacku so slnecnicovou natierkou a platkom syra a kus uhorky, obed francuzske zemiaky, olovrant najskor pol zemle so slnecnicou natierkou so syrom, potom este vyskemral makovy rozok a stale si pytal, tak pol rozku s natierkoy a syrom. Obcas mi je to az blbe kolko toho zje. Ak mu zachuti obed, da aj velku porciu. Dcera 5rocna da polku ci on. Ale ovocie ziadne, obcas banan, niekedy ho presviedcam na oliznutie. S dojcenim momentalne koncime (obcad vecer chce, obcas nie-ale len tak symbolicky).

danette
4. jan 2017

@papricka33 my sme dnes mali paradajkovú polievku, tu zjedol ale francuzske zemiaky už nechcel, keby že mu dám čisté uvarene zemiaky tak mi ich zje... Ale nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu, aj keď ma to mrzí. Verím že raz dostane rozum, viem to podľa seba. Ako dieťa som nejedla veľa, žiadnu zeleninu, ani surovú ani varenú, minimum z ovocia, takto to trvalo takmer do mojich 15 rokov, potom som postupne začala ochutnávať a dnes zjem všetko čo nezje mňa 😀 jediné čo mi ostalo že nemám rada rozvarenu cibuľu v polievke, alebo sprazenu v zemiakoch...