Kravské mliečko pre 5 mesačné dieťa

lucik159
21. júl 2015

Ahojte 🙂 Chelaa by som sa spýtať či niektorá z Vás davala babatku kravske mliečko. Mala má 5 mesiacov. Vćera raáno sme prešli na kravské mliečko. Od včra rana sa mi dva krát povrackala ale nie hneď po papaní. Chcela by som vedieť či to môže byť reakcia na zmenu mliečka a trreba počkať či si naň zvykne alebo ho musíme hneď zmeniť naspäť na umele. A nechcem yť zlá ale budem rada keď mamičkyktoré sú zasadne proti kravskému mlieku a bijú sa za umele nekomentovali aké je zlé detičkám dávať kravské mliečko pretože my sme tiež na ničom inom nevyrastali vtedy umele mliečka neboli. ďakujem 🙂

janickacrazy
21. júl 2015

@lucik159 Akože vtedy umelé mlieka neboli? Neviem teda, koľko máš rokov, ja mám 38 a moja mama ma kojila len 3 mes. a potom som bola na Sunare! Takže asi museli vtedy UM existovať! Zase nezavádzaj ostatné mamičky. Rob si ako vieš, ja by som takému malému určite kravské nedávala, ved si prečítaj aké má zloženie a prečo nie je vhodné pre malé bábatká, je toho plný internet.

lucik159
autor
21. júl 2015

@janickacrazy Ak si si to nevšimla slušne som poprosila TAKÉto múdre mamičky nech mi to tu nekomentujú pýtala som sa na úplne niečo iné nie na tvoj nazor či je vhodné alebo nie!!!! Ďakujem!!!

lucik159
autor
21. júl 2015

@janickacrazy A keď už sme pri tom ako strašne to škodí poznám X deti ktoré vyrástli na kravskom mlieku a sú v poriadku! Treba aj žiť nie len sedet a študovať internet!

zuzu15
21. júl 2015

@lucik159 ahoj. Ja nie som striktne proti ničomu. Aj my sme už chceli začať s kravskym mliečnom. Minuly týžden som sa na názor opýtala synovej doktorky. Povedala mi, že by ho do roka vôbec neodporúčala. A to nie len preto, že je to najsilnejší alergén, ale pre jeho zloženie. Kravské mlieko vraj obsahuje taký obsah bielkovín, ktoré dieťa nedokáže spracovať. A naopak obsahuje strašne malo železa. Čiže ak sa mu vraj neprejaví žiadna reakcia, čo sa nemusí, môže mat neskôr problém so železom. Chudokrvnosť a pod. Pripadne môže prísť aj k horším problémom, ktoré môžu súvisieť práve s nedostatkom železa. Aby som mu neuškodila a aby nemal vďaka mne zdravotne problémy možno aj v dospelosti tak ostávam pri UM. Môj názor. Teda doktorkin a moje rozhodnutie 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@zuzu15 ďakujem 🙂

janickacrazy
21. júl 2015

@lucik159 Tak musela som sa ohradiť, ked píšeš, že umelé mlieka neexistovali, ked sme my boli malé, lebo to nie je pravda a nemusíš na mna hned útočiť, napísala som len svoj názor. Nikde som netvrdila, že som zásadne proti kravskému mlieku, len to, že pre takéto malé bábo by som ho ešte nedávala, tak čítaj pozorne a neurážaj sa hned. 😨

lucik159
autor
21. júl 2015

@janickacrazy Ty si začala do mňa vyskakovať ... A prosím ťa prečítaj si v príspevku moju poslednú vetu... Neurážala somm!

sabinka89
21. júl 2015

@lucik159 ja by som tiez nedavala kravske mlieko, v ziadnom pripade. podla mna by si mohla vydrzat este zopar mesiacov na UM, predsa chces svojmu dietatu to najlepsie. Ale samozrejme je to len a len na tebe. Moj otec ma 56 rokov a tiez bol na UM, takze UM bolo aj vtedy.

natalym
21. júl 2015

@lucik159 To máš koľko rokov, keď UM neboli? 120 ? Takému malému dieťaťu by som kravské nedávala, veď sú mlieka na to určené. Tam predsa ide aj o iné vitamíny, ktoré kravské mlieko neobsahuje. Nerozumiem tomuto.
Ak poznáš kopu, detí, ktoré vyrástli na kravskom tak nechápem načo sa pýtaš, nerozumiem tomu za pána.

zuzu15
21. júl 2015

Ale myslím si, že oveľa viac deti bolo na kravskom mlieku ako dnes. Dnes keď žena nekoji, automaticky prechádza na UM. A mna moja mama kojila 5 mesiacov, potom stratila mlieko pri rodinnej tragédii a prešla na kravské mlieko. Nemám chvalabohu žiadne problémy. Okrem toho že mlieko neznášam 😀 no je to risk. A mne sa nechce riskovať so zdravím môjho dieťaťa. A myslím si tiež, že sa niekedy menej zasahovalo do mlieka. Dnes je mlieko podľa mna oveľa viac upravovane a tým možno stráca veľa látok. Nie som expert na mlieko, je to len názor.

magali
21. júl 2015

my sme zacali davat kravske az ked mal syn 1,5 roka-- od narodenia bol na UM.. to ze vracala je znak toho ze jej to mlieko nestravilo.. ja som za kravske mlieko ale urcite nie do roka a potom pozvolna.. mojmu synovi aj vsade vychvalovany pribinacik nerobil dobre a to ani po roku.. ja viem ze UM je drahe ale tak v dnesnej dobe sa da vybrat a su aj lacnejsie mlieka.. moj syn mal reflux a platila som za jednu krabicu mlieka 20€, navyse strasne zle jedol prikrmy a vyzadoval dlho mlieko takze boli casy ked polovica materskej isla len na jeho mlieko ale urcite by som mu nedavala kravske tak skoro.. radsej este pockaj, nestoji to zato aby ste si vytvorili nejaku alergiu

vroni
21. júl 2015

@lucik159, prve umele mlieka sa zacali vyrabat okolo roku 1920, to tu urcite ziadna z nas nepamata. Pred tym sa davalo detom (z nudze a nie len tak pre srandu kralikov) z chudobnych rodin, kde nebolo na dojku ZRIEDENE kravske mlieko, cize teorie o tom, ako vyrastli generacie na kravskom mlieku su na principe: "Co sa babe chcelo, to sa babe snilo." Kravske mlieko je pre deti do roka pritazke - obsahuje privela bielkovin a moze dietatu kompletne znicit oblicky. Ano, nemusi, dieta ho moze dobre znasat. Ale ja by som to na vlastnych detoch netestovala. Nemusi sa stat vobec nic. Ale ak sa stane, bude neskoro buchat si hlavu (a nezelam nikomu zit s pocitom, ze ublizil vlastnemu dietatu) Podciarknute, zratane, patmesacnemu dietatu by som kravske mlieko nedala. Nemusi mu sice nijako ublizit, ale moze. Zapalky mu predsa tiez nedas do ruky, ved este nevie skrtat a nic sa nestane, ci?

ivanakal
21. júl 2015

ahoj. ja som starsiemu robievala kase od 9 mesiacov z kravskeho mlieka a pil ho asi od 10mesiacov, a este stale pije.. mladsiemu taktiez robievam kase z neho asi od 8 mesiaca a pit som mu este nedavala. Myslim ze kazde dieta je ine a kazde ho inak dokaze stravit. ja na tvojom mieste by som mu ho nedavala este ked grcka, moze byt na neho pritazke.. a este otazocka ake mu davas? plnotucne? polotucne? mam kamaratky, ktore davali svojim detickami kravske od 6 mesiacov len preto lebo zo vsetkych umelych mliek deti vracali a po kravskom uplne ze pohodicka. skus vynechat a uvidis 🙂

magali
21. júl 2015

este by som doplnila ze krbicove mlieko z potravin alebo supermarketu nepovazujem za mlieko.. moj syn pil a pije mlieko z druzstevnej predajne a prevaram mu ho aj ked bude mat onedlho 5 rokov.. ked som mu dala 3,5% z krabice, hned sa to prejavilo ked isiel kakat.. chapem ze kazdy nema moznost kupit si mlieko priamo od kravicky, ale ak mate tu moznost tak nevahajte.. mlieko z obchodu je smrrrrt 😀 inak poznam aj deti ktore po odstaveni nepiju mlieko ziadne a nic im nechyba.. takze rozhodne netvrdim ze kravske je naj, keby chcel niekto rypkat :D moj syn ho proste zboznuje tak mu ho davam a podotykam ze ziadne kakavka, ciste mlieko

daren1
21. júl 2015

Mala ma 17 mesiacov, sme na UM od siestich, pýtala som sa doktorky kedy možme kravské, ako prvý dovod uviedla, kedže je leto a vsetko sa viac a rychlejsie kazí odporuča pockat po lete a dalsí asi ten hlavný kravské mlieko NEOBSAHUJE tie živiny a vitamíny, ktoré dietatku poskytne UM je proste tak namiesane aby co najlepsie nahradilo mamičkine. A mimochodom kravské mlieko je potrava je pre teliatka nie pre ludi ak to berieme takto...

charlie1980
21. júl 2015

Ano, moze to byt reakcia na zmenu mlieka. A doporucujem u 5mes. dietata vratit sa k UM. Skus ty kazdy den jest vyprazane a pecienku na cibuli, klobase a slaniny,ci sa nepozvracias.

petrusa87
21. júl 2015

Ja tiež polemizujem ako to naozaj je, však naši starí rodičia nemali vôbec sušené mlieka, chovali kravy a tí chudobnejší kozy a to pili či už dospelý alebo detičky, bábätká a existujú a niektorí sa dožívajú krásnych rokov zdraví, tak fakt nechápem prečo to teraz není dovolené na kŕmenie. Žeby sa zmenili za tie roky aj naše žalúdky a sme proste haklivejší na všetko? vtedy alergie tiež nemali a teraz sme každý tretí na niečo intolerantný.

ivanakal
21. júl 2015

@petrusa87 asi preto, lebo teraz kazdy odbornik zakazuje vsetko co sa kedysi jedavalo, a ked aj nahodou si to neskor ludia daju, tak hned alergia, lebo to predtym nemali alebo s tym neskoro zacali.. moj nazor.

daren1
21. júl 2015

@petrusa87 presne v tom je to.. chovali si doma kravička a kozicky mali inu stravu ato sa podpísalo aj na obsahu mlieka. Skus urobit rozbor mlieka z obchodu, najvacsie percento bude voda, srvatka a podobný " humus". Neda sa absolutne porovnat kvalita stravy nasich prarodicov, vsetko co je v obchode, mlieko, maslo, jogurty a je z velkej casti humus a bordel...
Ak mas svoje domace, to je o inom

cukricek12
21. júl 2015

ak kravske mlieko, tak nie take to krabicove z obchodu- to uz ani nie je mlieko( moj nazor)...ale je to na tvojom zvazeni ci budes podavat kravske mlieko.kazdy ma iny nazor, lekari nedoporucuju takemu malemu babu...

lucik159
autor
21. júl 2015

@natalym Ak si si nevšimla ja som sa pýtala na zmenu sumeleho na kravske a na to vracanie či to je kvôli zmene mlieka a ci treba vydržať alebo to zmeniš !!!! čitaj!!!

natalym
21. júl 2015

@lucik159 Hej čítam. U 5 MESAČNÉHO DIEŤAŤA !!!!

lilimoni
21. júl 2015

Ja by som pockala este. Sa mi zda, ze tieto krabicove nie su nic moc 😒 skus o tri mesiace. Ked uz si aj brusko na stravu poriadne navykne 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@vroni Preboha ľudia ja som sa pýtala nie aby tu každý súdil!!!!!

sonka_d
21. júl 2015

Aj ked neboli UM, teda niekedy do roku 1950, davali detickam domace kravske mlieko, ale riedene ryzovym odvarom, lebo kravske je priliz silne (na obsah bielkovin a tak)... ano, ak Tvoje dieta grcka, je to z toho. Ak by si odgrclo po dojedeni, tak ma plne brusko..ak chvilku potom (do 2 hodin), tak to znamena, ze to co ma v bruchu mu nevyhovuje..Ak chces robit na svojom dietati pokusy, mozes... ale ma to zmysel?

dionyzka
21. júl 2015

@lucik159 este by som davala UM, kvoli tomu, ze je pre deti vyvazenejsie a vhodnejsie pre ich organizmus ako normalne kravske mlieko. Krabicove z obchodu by som nedavala urcite a uz vonkoncom nie trvanlive. Uz ked, tak z brat mliecko priamo od chovatelov kraviciek - ale s tymto je tiez dost praca, sterilizovat, prevarat. A ked Ti grcka, tak este chvilu vydzr na UM.

lucik159
autor
21. júl 2015

@ivanakal Konečne niekto odpovedal na to čo som sa pýtala nie primitívne súdenia 🙂 ďakujem 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@magali A od koľkých mesiacov ??

natalym
21. júl 2015

@lucik159 Jáj Ty si chcela počuť, že ok daj. No tak daj.

lucik159
autor
21. júl 2015

@charlie1980 hehe teraz si napísala asi bbost nie? kazdy den to iste? a ked bude na umelom nebude jest kazdý deň to isté