Kravské mliečko pre 5 mesačné dieťa

lucik159
21. júl 2015

Ahojte 🙂 Chelaa by som sa spýtať či niektorá z Vás davala babatku kravske mliečko. Mala má 5 mesiacov. Vćera raáno sme prešli na kravské mliečko. Od včra rana sa mi dva krát povrackala ale nie hneď po papaní. Chcela by som vedieť či to môže byť reakcia na zmenu mliečka a trreba počkať či si naň zvykne alebo ho musíme hneď zmeniť naspäť na umele. A nechcem yť zlá ale budem rada keď mamičkyktoré sú zasadne proti kravskému mlieku a bijú sa za umele nekomentovali aké je zlé detičkám dávať kravské mliečko pretože my sme tiež na ničom inom nevyrastali vtedy umele mliečka neboli. ďakujem 🙂

krammer
21. júl 2015

@krammer este som zabudla uviest ten priklad mojej znamej, od 5 mesiaca davala dietatu kravske krabicove mlieko, plus dalsie pardon za vyraz sajrajty z kuchyne pre dospelych, a dnes ma maly 12 rokov, nevyliecitelne ekzemy, dokonca aj vo vlasatej casti hlavy, neustale problemy zo zaludkom, zvlastna hyperaktivita, jeho pokozka ma zelenu farbu, inak je celkom fit, len zhruba kadzy mesiac ma zdravotne problemy ktore ho na 2 tyzdne vyhodia zo zivota

charlie1980
21. júl 2015

Baby, inak trochu mimo temy....Co hovorite na to mlieko z automatu ? Robili tam nejake rozbory? Myslim zlozenim, ake je ? Riziko listerie a salmonely, to viem...treba prevarat. My mame na urcity cas bezmliekovu dietu kvoli E coli a tak rozmyslam, ci ho vobec zaradit, alebo UM? Dieta ma 20.mes.

lucik159
autor
21. júl 2015

@krammer Ahoj. Nie že som lahko vyočitelná ale ja som a pýtala úplne na niečo iné. Ale to už je jedno pár mamičiek to pochopili a tie čo nie prajem veľa štastia.. nie malej som nedávala kraicové mlieko nakolko bývame na dedine kde máme aj mejetky dá sa tu dostať mliečko od kravy. A ďalsia vec ja sa budem opakovat už asi tisíci krát ja so ani raz nenapísala že malej to mlieko budem dávať za každú cenu. proste sú deti ktorým neublížilo a ja som sa len pýtaala či reaguje na zmenu mlieka alebo ho proste nenesie. nepotrebovala som počuť mudre reci ako to skodí a podobne. ja som odchovaná na kravskom mlieku a v živote som nemla zdravotné problemy ani nič podobne. chorá som bola 2x za život. Ale veď to je už jedno tu sa faktt neoplati zakladať nejaké diskusie lebo v každej druhej čo čítam sa nájdu moc múdre ženy. Nenarážam na Teba.

kvetulienka253
21. júl 2015

@lucik159 nejeduj sa 🙂 nie kazdy si precital celu diskusiu, a preto strielaju, ze chces usetrit na UM a pod :D a teraz k veci. Ja si myslim, ze tvojej dcerke iba nesadlo, lebo je malinka. Kazdy sa tu ohana pediatrami, ale na to by som az tak nedala. Mna ta nasa furt krsti, ze na to prikrmovanie idem velmi opatrne, a ze ona svojmu synovi davala ceresne ako 3-mesacnemu. Myslim, ze tolko k pediatrom. Tie odporucania sa stale menia 😠 Co som vsak bola na kurze pre tohtne, tam vraveli, ze od nejakeho 8-9 mesiaca je mozne kravske mliecko vyskusat, nepisem, ze ako jedinu obzivu. Takze nerobis nic zle. Skus pockat tie 2 mesiace, a vyskusaj po trosicke znovu. Myslim, ze uz grckat nebude. A nedaj sa odradit, kazda maminka si mysli, ze to robi najlepsie... ale ty to robis najlepsie pre to svoje mimi, lebo len ty poznas okolnosti. Zakoncim rovnako, nejeduj sa 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@kvetulienka253 ďakujem pekne som rada že sú tu aj normálne :D

potworka33
21. júl 2015

@lucik159 takto ja som môjmu staršiemu dávala kravské mlieko tiež od 5 mesiacov a prežil to dokonca je to úplne zdravé dieťa ktoré má max 1x do roka soplíky nič viac ako hneď ako som prvý krát ochutnala akékoľvek UM to je jedno či drahé alebo lacné vedela som prečo mi od jeho zavedenia mliečko úplne odmietal až pri kravskom sa to upravilo a teraz pije veľmi veľa mlieka síce už teraz chováme kozičky na mlieko to že dieťa grcká nemusí byť spôsobené kravským mliekom môže mať reflux alebo iné problémy lebo napríklad mladšieho dojčím ešte stále už 9,5 mesiaca a grcká kvôli refluxu už menej po zavedení tuhej stravy ale predsa a to je môj názor keby som nemala mlieko určite by som už UM nedala

katka1981
21. júl 2015

@lucik159, keby som vedela skor ake je kravske mlieko humusne (z obchodu), nenaucila by som na nu dceru nikdy. Zacala s nim vpo tretom roku. Samy hormon, hnis z cecku, ATB, ak mozete skuste radsej domace, alebo kozie, alebo nejake rastlinne. My mame vstepovane ake je to mlieko zdrave ale zial vyroba je len cisty biznis, kravy jedia soju, vobec nemaju stravu ako kedysi. Zial ale nemyslim si ze by umele bolo nejake terno. Zial tiez nasa vyrastala na Nutrilone.

moni244
21. júl 2015

@lucik159 tiež sa mi zdá 5 mesačná skoro na kravské mlieko, ale skúsila si, nesadlo, skúsiš neskôr 😉 moja je na kravskom mlieku od 14 mesiacov (pre premúdrelé, odstavila sa sama a žiadne UM, kozie a podobne nechcela)
Ináč sa tu smejem na príspevkoch, že len materské a UM je najlepšie, obsahuje kopec živín a minerálov a podobne, dobre, UM možno (ak obľubujete umelé koncentrované prímesi vitamínov a podobne) ale by som chcela vidieť rozbor materského mlieka bežnej matky, čo nie je na prísnej bio raw strave, keď sa tu bijete do pŕs, že len to je správne, len to má správne živiny a podobne. A to zatraťovanie kravského mlieka je už trápne. Jasné, kravské nie, je len pre teliatka, prečo potom odporúčate kozie? to nie je len pre kozliatka?

cannella
21. júl 2015

Byt tebou, radsej by som po vracani od kravskeho upustila:
Príznaky alergie na mlieko:

tráviace ťažkosti (hnačky, koliky, vracanie)

kožné prejavy (atopický ekzém, žihľavka)

respiračné ťažkosti (alergická nádcha, astma)

v niektorých prípadoch aj neprospievanie a chudokrvnosť.

peneloppe
21. júl 2015

5 mesiacov je strasne skoro. kravske mlieko je velmi tazke na zaludok, ako sama vidis.

@moni244

U nas to bolo podobne moj maly bol kojeny a potom sme presli hned na kravske lebo UM nechcel ani za svet.

lucik159
autor
21. júl 2015

@moni244 hehe moja rec 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

No pre premúdrele už máme doma sunarik tak dufam ze uz som zaradena do milujucich matiek :D :D ach boze niektoré fakt trápne..

charlie1980
21. júl 2015

@moni244 Ano, kozie je zas pre kozliatka. A tu je rozdiel v zlozeni:

Kozie mlieko má podobné zloženie ako kravské. V porovnaní s ním sú v ňom však väčšmi zastúpené aminokyseliny, ktoré obsahujú síru.

Obsahuje aj viac vápnika, fosforu a iných minerálnych látok, vitamínu A, riboflavínu, enzýmov a množstvo ďalších prospešných látok. Nachádza sa v ňom aj viac mastných kyselín s krátkym reťazcom, ktoré spôsobujú, že kozí tuk trávime lepšie ako kravský. Jeho tukové častice sa totiž rozmermi a zložením veľmi podobajú na materské mlieko.

Na rozdiel od kravského mlieka neobsahuje látky, ktoré sú pravdepodobne zodpovedné za alergie dojčiat a malých detí. Existuje veľa štúdií, ktoré sa zaoberali jeho protialergickými účinkami, avšak ktorá zložka to spôsobuje, vedci doteraz nezistili.

Je to veľmi ťažké, lebo tu pôsobí veľké množstvo vzájomných vzťahov medzi tráviacim systémom človeka, jeho výživou, životným prostredím, stresom a, samozrejme, aj jeho genetickým vybavením.

Je však dokázané, že až šesťdesiať, sedemdesiat percent detí, ktoré neznášajú výrobky z kravského mlieka, na kozie mlieko nie je alergických.

julka188
21. júl 2015

@lucik159 ahoj, nejdem citat vsetko, tak ti mozno niekto poradil. tiez som odchovana na kravskom mlieku cca od 4 mesiacoch /aj moji 4 surodenci/, rodicia donedavna chovali kravu, takze mlieko domace, original 🙂 ako som pochopila, aj ty si take skusala. rada mojej mamky - smaozrejme musi byt prevarene /najviac davat este na druhy den a dovtedy samozrejme v chladnicke 🙂/ no a hlavne zo zaciatku ho musis riedit s vodou /najlepsie prevarenou/ alebo cajikom, prave preto aby s apredislo vracaniu a zapche. Keby si potrebovala vediet viac, ozvi sa , popytam sa mamky. Ja som malemu nedavala lebo bol kojeny a potom na neocate, lebo vraj mal ABKM, ale s odstupom casu sa da o tej alergii polemizovat 🙂

mihula
21. júl 2015

@krammer moja neter ma dvojicky,koji,deti maju 13mesiacov a jedno z deti ma exem od narodenia,myslim,ze to nieje mliekom-kravskym

lucik159
autor
21. júl 2015

@julka188 ďakujem moc 🙂

erickatt
21. júl 2015

Keby si mala od domacej kravicky.

fopka
21. júl 2015

@lucik159 ahoj,ja som zacala malemu davat original kravske-domace po pol roku (bola som nutena vyskusat zmenu). najprv som skusila pridat trochu kravskeho do umeleho a potom pol na pol. Potom sme do tyzdna presli uz na kravske. Maly ho hned prijal dobre a pije ho dodnes

veriiii
21. júl 2015

@lucik159 kravske mliecko sa neodporuca pre deti pod 12 mesiacov z 2 dovodov-ze obsahuje prilis vela sodika=zataz na nedozrete detske oblicky a malo zeleza.
takisto kravske mlieko neobsahuje vsetky vitaminy,ktore babo potrebuje,preto sa do umelych pridavaju..
.a kedze tvoje dietako este len skusa prikrmy, tak vitaminy a ine ziviny dostava hlavne z mliecka-ci umeleho alebo materskeho....kedze prikrmu spapa malo a aj to len zopar potravin zpociatku..
kedysi bol sunar-to bol este stary sunar- ktory bol zo suseneho kravskeho mlieka-ale bol fortifikovany zelezom..a pre deti s oblickami sa napr prepisoval eviko..
mozem sa spytat,preco chces akurat kravske mlieko?
este si treba uvedomit,ze az do roka alebo do casu,ked pekne nabehnete na plnohodnotnu stravu dieta ziskava ziviny z mliecka..

jabadaba
21. júl 2015

@lucik159 kravske mlieko sa detom neodporuca. Umele mlieka su sice z kravskeho odvodene, ale su upravene pre potreby dietata optimalne, aj co do stravitelnosti aj do obsahu zivin. Preto su lepsou volbou nez klasicke, kravske neupravene mlieko. Umele mlieka za nas boli, ja mam po 40 tke a som odchovana na Sunare. 😉 Asi najlepsie spravis ak sa poradis na najblizsej poradni s pediatrickou. Prepodkladam, ze Ti rovnako kravske mlieko este neodporuci. Dieta je prilis male. Ani po roku sa automaticky rovno neprechadza na kravske. Umele mlieka maju tzv. pokracovacie formuly, az do toho tretieho veku dietata. Samozrejme, to uz je na zvazeni kazdeho rodica, no da sa umelym pokracovat aj po roku. 😉

mayama
24. júl 2015

@lucik159 ahoj ja sama by som dala kravské ale počkám do 1 roka ale pokojne dávaj aj moja sestra dávala od 6 mes a kozie potom neskôr kravské ale to čerstvé v lídli ho majú aj moje staršie sestry píli kravské ja mladšia sunar