Krupica z normálneho mlieka pre 8 mesačné dieťa

nikoletka0494
12. aug 2015

Ahojte, môžem dať 8 mesačnej dcérke už krupicu s normálnym 3,5% mliekom?? Myslím, že už by jej to nemalo uškodoť papáme pribináčiky, občas jogurt, už sj mäsko sme mali a aj Sunarku, ale chcela by som aj z normálneho urobiť. Dakujem za odpovede. 😉

tetapetra
12. aug 2015

@nikoletka0494 raz som skusila z nutrilonu ani prasa by to nejedlo. Tak sme presli na kravske. ( 10m)

sabina1975
12. aug 2015

@nikoletka0494 varila som z ryzoveho mlieka to je absolutne nealergennea chutovo je ako materske mala ma 21 mesiacov a je stale dojcena UM ani obycajne nechce

sardinka333
12. aug 2015

@nikoletka0494 ked toleruje pribinačiky, jogurty tak podla mna s plnotučným mliekom by nemal byť problém. pokial nie ste v rodine nejaký potravinový alergici tak by som skusila.

miku1
12. aug 2015

@nikoletka0494 Kľudne jej urob. Ak papá všetko to čo si písala, tak mlieko jej určite neuškodí.

mamulka211
12. aug 2015

uskodi jej vsetko umele, nie kravske mlieko

siska53
12. aug 2015

@nikoletka0494 ked jej davas toho tazkeho,mastneho a pre deti do 1roka uplne nevhodneho pribinaka tak je uplne jedno,s cim.jej zarobis tu kasu.

seahorse27
12. aug 2015

@nikoletka0494 To mlieko jej uskodi urcite ovela menej ako pribinaky 😕 Tie sa maju davat az od roka kvôli vysokému obsahu bielkovin, zatazuje to oblicky 😒

ukulela
12. aug 2015

ja mam 10 mesaneho a s kravskym mliekom v normlnej forme pockam do roka. zatial jedava smotanovy biely jogurt (skoro kazdy den ma tak pol kelimku) a idem skusit dat trocha tvaroh, alebo cottage cheese.ale s mliekom pockam ...kase davam spaldovu/ryzovu/kukuricnu instatntnu - rozrabam vo vode a dochucujem ovocim. a chuti mu.
s tymi pribinacikmi by som to neprehanala radsej viac bieleho jogurtu.

mamulka211
12. aug 2015

@ukulela a biely jogurt je z coho? 😀 😀

sasa1983
12. aug 2015

Joguty mozu deticky uz takto skoro?

ukulela
12. aug 2015

@mamulka211 biely jogurt je saozrejme z mlieka, ale presiel uz nejakym procesom, ked jogurtove kultury/mikroorganizmi spracovavaju v mlieku laktozu, takze uz je to ina "forma" ako mlieko - rozumieme sa? jogurty/kyslo-mliecne vyrobky su vo vseobecnosti lahse stravitene ako obycajne mlieko. mnohi nepiju mlieko, lebo im nerobi dobre, ale jogurt daju v pohode. hm?
asi su padne dovody, preco sa detom doporucuje do roka davat len kyslomliecne vyrobky a mlieko ako take az po roku.
🙂🙂 alebo sicakala, ze si myslm, ze jogurt rastie na stromev kelimku?

zabina27
12. aug 2015

@sasa1983 mozu jogurty, najlepsie ich zvyknut na co najprirodnejsi biely jogurt, nie na nejaku zelatinovu nizkotucnu zbrndu... biely smotanovy jogurt je ok, pripadne ak nechce biely, tak napriklad s ovocim. nas ale jogurty nechcel, biely vobec, ovocny (ale kupovany ovocny) parkrat zjedol, ale nic extra. ale su dobre na travenie, urcite je to zdravsia desiata, ako nejaka lupacka, takze skusat mozes 🙂
do roka by deti nemali tvaroh - teda pribinaciky, termixy...

seahorse27
12. aug 2015

Pribinaky by sa nemali dávať kvôli tvarohu, ktorý obsahujú - tvaroh je veľká bielkovinová bomba, takze by sa celkovo do roka nemal dávať.

sasa1983
12. aug 2015

@zabina27 ale jogurty su z kravskeho mlieka, ci? A to az po roku, tak potom preco ano jogurty

sasa1983
12. aug 2015

@sasa1983 inak je to vyssie, to som necitala. Tak skusim jogurt aj ja.

seahorse27
12. aug 2015

@sasa1983 jogurty neobsahuju tvaroh, takze sa mozu, mlieko kravske sa tiez moze pouzit na pripravu kasi alebo do varenia, rovnako smotana. Mlieko by vsak malo byt vzdy prevarene a mal by to byt len doplnok stravy - pridavat do jedal, nedavat ho pit namiesto UM, pretoze obsahuje malo zeleza.

martina833
12. aug 2015

niekde som citala, ze krupicova kasa sa moze po 3. roku... ale ja som nevydrzala tak dlho cakat, davala som po 2.,
pribinacik je nevhodny, tvaroh sa moze az po 1. roku... zevraj je to pre dietatko tazke

nikoletka0494
autor
12. aug 2015

@seahorse27 aha dakujem
Vlastne dakujem každému kto napísal o pribináčikoch. Zatiaľ mala len dva 🙂 takže vysadíme :-P Dakujem ešte raz a kašu spapala a všetko v poriadku ak pekne grgla hehe 😀

nanka3
13. aug 2015

@ukulela inak, niekde som citala, ze tvaroh je menej vhodny ako mlieko, kvoli bielkovinam

sorciera24
13. aug 2015

kravske mlieko do varenia uz postupne mozes, jogurty nam pediatricka kazala od 7mes. (ja som davala od 8.mes. pri oboch), mlieko isto menej uskodi ako tvaroh v pribinaciku...ten zatazuje oblicky a preto sa moze az po roku (+cukor a ine...)...ale mlieko do varenia v pohode...

patulda123
8. apr 2020

@tetapetra moja dcérka má Nutrilon a chuti jej