Ktoré výrobky pre bábätka obsahujú umelé mlieko?

victoriad
17. máj 2012

Mamicky, prosim Vas, viete mi poradit nejake vyrobky na papanie pre 9 mesacne babatko, ktore obsahuju UM? Odmieta mi totiz pit UM, tak jej chcem davku nahradit v strave...poznam len mliecne kase. Davala by som jej aj mliecne vyrobky ako jogurt, ale prehana ju z nich, tak este mesiac pockame...

aliza
17. máj 2012

@victoriad ak ju prehana z jogurtov, moze mat problem s laktozou a mozno prave preto ti nechce pit UM. Skus jej dat sojove UM a uvidis. Ja osobne som proti kasiam, je to len take zalepenie bruska. Kasa ti nenahradi mlieko. V tomto veku by mala este pit mliecko.

victoriad
autor
17. máj 2012

@aliza doktorka mi povedala, ze pokial ju z UM neprehana, tak nema problem s laktozou a ani ked spapa kasu tak ju neprezenie....kase som jej davala aj domace a myslim ze kukuricna alebo ryzova moc brusko nepolepi 🙂 neviem ako inak dostat do nej to UM, ked ho pije len 1x v noci...vtedy ho pekne vypije, cez den nechce flasu ani vidiet :(

vierka0
17. máj 2012

@victoriad zmena mlieka by nepomohla ? ake davas teraz?

victoriad
autor
17. máj 2012

@vierka0 davam Nutrilon AR....aj som rozmyslala ze zmenim mlieko, len mi je divne, preco v noci to mlieko vypije a cez den ked vidi flasu, tak ani usta neotvori 😖

anjelicek26
17. máj 2012

Skus ine mliecko.. ine sa poradit neda a z UM ju priamo nemusi prehanat, napriek tomu jej nemusi robit dobre, tak si zvaz, ci pre istotu nepojdete na testy. Nas maly neje ani kase, ani jogurty, ma z nich ukazkovu hnacku.... ani to pravdu povediac - absolutne nechce jest.

vierka0
17. máj 2012

@victoriad co som sa tu docitala, nutrilon nechuti detom najviac zo vsetkych UM..ja som ho ani neskusala, my davame (zatial len trosicku popri materskom mlieku) mliecko z DM - babylove, podla mna je velmi chutne, mala ho vzdy krasne spapa, pricom mi pri materskom dost vymysla..a s tym nocnym jedenim to je asi u kazdeho dietata 🙂 moja tiez najviac a najlepsie je v noci 😀 napriklad rozmrazene materske mlieko mi cez den nechce jest, v noci bez problemov (rozmrazene chuti aj vonia trochu inak ako cerstvo odsate)

victoriad
autor
17. máj 2012

@vierka0 do 6.mesiacov mi ho pekne pila a od 6.mesicov, ako sme presli na Nutrilon c.2, tak s nim vymysla 🙂 tak skusim kupit to mliecko z DM...prosim ta, poslala by si mi nan link? Nech viem, co mam hladat 🙂

katren
17. máj 2012

@victoriad nas tiez robil toto iste s Nutrilonom AR2 , tak sme presli na Hipp Combiotic 😉

victoriad
autor
17. máj 2012

@katren tiez ti odmietal mlieko? A potom uz to hipp papal v pohode? Ako si ho presvedcila ze je to uz ine mliecko? 🙂

katren
17. máj 2012

@victoriad odmietal mi len tento Nutrilon.....a ani sa mu necudujem 🙄
Hipp papa v pohode, akurat mu ho musim trosku zahustit nemliecnou kasou, lebo je redsie ako AR-kove mlieko 😉

vierka0
17. máj 2012

@victoriad normalne v dm drogerie najdes pri mliekach..na nete to nie je v predaji 🙂

victoriad
autor
17. máj 2012

@vierka0 toto? http://www.zlacnene.sk/detail/babylove-pokr-mli... viem, ze nie je na nete v predaji...len som chcela obrazok

anjelicek26
17. máj 2012

@victoriad - babylove je fakt dobre mliecko, aspon podla eko testov 😉

lilliaan
17. máj 2012

@victoriad my sme tiez pili do jedneho roka Babylove mliecko (malemu velmi chutilo, nutrilon uz odmietal) a krabica vyzerala inac. Je zelena. Ked pojdes do drogerie, urcite ti poradia a lahko ho tam najdes medzi ostatnymi mlieckami. 😉

vierka0
17. máj 2012

@victoriad ano, presne to 🙂 len su samozrejme rozne druhy, rovnako ako ine mliecka 🙂

jurkovamiluska
17. máj 2012

@victoriad a ako dlho ti ho odmieta? neodmietaju deticky mliecko ked im idu zubky?

victoriad
autor
17. máj 2012

@jurkovamiluska ako sme presli na nutrilon 2, cize 3 mesiace...zubky jej dalsie zatial nejdu...

ikke
17. máj 2012

@victoriad mozno skusit sa vratit k nutrilonu 1? inak hlavne tie kasicky, v inych jedlach ak v nich je UM, tak je to zlomok toho, co by dieta v tom veku teoreticky malo vypit

victoriad
autor
17. máj 2012

@ikke nie je to mlieko podelene podla veku a potrebam? nevyznam sa...ale idem skusit uplne zmenit druh mlieka, mozno je uz tohto prejedena...

baklik
17. máj 2012

@victoriad a nema nahodou ten AR nutrilon horkejsiu chut ako obycajny nutrilon? lebo viem, ze HA ma uplne inu chut ako obycajny nutrilon. a ak je to tak aj pri AR, tak ho moze uz odmietat, hoci nutrilon AR 1 pila, ale s prechodom na prikrmy uz vyskusala ine chute a toto moze odmietat. ja by som skusila obycajny nutrilon najskor, nie ine UM.

ikke
17. máj 2012

@victoriad mlieko je vzdy OD urciteho mesiaca. pokial viem, to delenie je hlavne preto, ze "nizsie cisla" su lahsie stravitelne pre tie uplne malicke deti. takze kludne mozes dat jednotku aj starsiemu dietatu 😉
ale asi treba proste len vyskusat. ak by jej ina znacka tiez nesadla, skusila by som sa vratit k tej jednotke 😉