Môže 4 mesačné mimi jesť Pribináčik?

lussy666
13. dec 2010

brutalne ma zarazilo, ked mi moja znama tvrdila, ze jej lekarka povedala, ked jej mala mala 3 mesiace, ze je najvyssi cas zacat sa ucit jest lyzickou 😕
teraz ma jej dcerka 4 mesiace a par dni a je uz "vsetko" vratane pribinaka a inych sprostosti....ked som jej povedala, ze moja dcerka nemala este ani vodu a ze len kojim, straasne ma prehovarala, ze uz musi zacat jest lyzickou a ze v pribinacikovi je vela vitaminkov - samozrejme som ju len vysmiala...
len ma zaujima, ci ste sa niekedy stretli s niecim takym....ja nie som nejaky pedant, ale toto sa mi zda privela....

lilla244
16. apr 2012

je na tebe ci mu ho das, ja by so pribinaka nedala ani rocnemu dietatu .. naco?

gubcikova
16. apr 2012

sorry ale ďalšia čo pchá pribináka.čo všetci sním majú?u nás ho mojej 2ročnej dcére kupuje svokor(ešteže ho nemá rada)ona má napr.rada fantáziu,activiu,srdiečko.mna napr.v nemocnici sestrička presviedčala,že musím mojmu 2mes.dávať čaj,lebo že pre neho to je akoby som ja jedla celý deň len šniclu.som sa pousmiala mávla rukov a šla preč.potom mi ho strážila a pokúšala sa mu vopchať flašu čaju a výsledok malý ju odmietol.

anetkaadamko
16. apr 2012

nemôže, deti do 1 roka nevedia stráviť tvaroh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanislavao
16. apr 2012

4 mesacne by malo mat len mlieko. od pol roka sa zacina s prikrmami, zeleninovymi a ovocnymi, jablko, zemiak, mrkva. jogurty takym malym asi nie.

moniciak
16. apr 2012

Až po roku som začala s takými krémikmi ale malá má radšej normálne jogurty 🙂

lucka1987
16. apr 2012

kazdý podla svojho svedomia 😉 nema ta na tom co zarazovat.. nie je to tvoje dietatko , ty svoje krmis, tak ako uznas za vhodne. ja nedavam pribinaka ani teraz .. mame 7 mesiacov.. moja dr mi kazala davat prikrmi od 3 mes ukonceneho .. neposluchla som... len raz som mu vyskusala dat koliesko mrkvicky vtedy... potom som pockala mesiac.. nie je kojeny.
a az teraz zavadzam viac a viac maska, zltko, polievocky, a smotanovy jogurt sme par krat mali ...
mozes akurat upozornit kamaratku ake to ma vsetko vplyvy az vie aj nieco ine ako od lekarky, ale to je vsetko..

je uz na osobnom zvazeni mamicky, ci bue do 3 mesacneho pchat baby parky / argument : " lebo sak su pre deti nie, ked su baby .. " / 😅 alebo pocka este dalsie 3 mesiace a nastuduje si aj nieco ine ako povie jej lekarka.. smutne je, ze v lekarke mame mat doveru, kedze sa stara o nas pokladik... a tymito vyjadreniami si ju straca

marthuska
16. apr 2012

myslim, ze sa pisatelkina kamoska a pisatelka otazky nudi, a caka, ako sa tu budu mamicky rozculovat. lebo iny dovod mi nepride na rozum, preco by sa niekto pytal taku hlupost. alebo????? 😀 a inak su tzv. pribinaciky, co ani tvaroh neobsahuju, je tam len smotana a cukor, to je este horsie pre deti, nielen pre tie do roka...

yanni
16. apr 2012

Tak ja by som Pribinacikom a ako tu v DE sa tomu nadava Fruchtzwerge nekrmila ani dospeleho. Ved to nevidelo poriadne mlieko a nie to este tvaroh ani z 10tich km. Ja napr. robim jogurt sama. Je sa bud len tak biely alebo podla chuti s domacim lekvarom atd. Prichutit si ho mozes ako chces. A klavne vies, je co v nom je. samozrejme vydrzi taky jogurt len ca. tyzden, kedze je to len prirodny produkt bez vselijakych pridavkov, ale az tak vela roboty s tym nie je.

rebecca2006
16. apr 2012

hm, buď arada, že tvoje dieťatko ani vodu nemalo 🙂 Ja som sa tiež stretla s kadečím, a potom v 2-3 rokoch tie uponáhľané maminy behajú po kožných s takými ekzémami, že to srdce trhá.... jasne, že pribinák patrí do stravy až po roku, aj to by som moc nepreháňala, obsahuje to kopec aditív... Raz za čas OK ale nie každý deň- a určite až po roku.

nibiru
16. apr 2012

a taketo mudre rady milujem a hlavne ked ta doticna ide presviecat robit to ako ona ved tak je to najlepsie a musis aj ty! vraždila by som za to ale čo narobiš taky su ludia.jednym uchom dnu druhym von nech kazdy roby ako uzna za vhodne ja budem podla seba a nie vnucovat niekomu svoje nazori načo?tak ale su take povahynamna zase kazdy pozera naco dojcim 21m. dceru načo uz by si nemala a neviem co ...moja vec a budem dojcit dokedy budeme chcet 😉 teda strop mame do 2,5r. ak si mysli že je to pre jej dieta naj nech sa necuduje ked bude mat alergie abude pekne vypasene popripade trpet vypraznovanim atd...chorobami zlej zivotospravy.

luciferkax
16. apr 2012

stretla som sa s tým, moa známa učí svoje dieťa jesť lyžičkou od necelých troch mesiacoch, a keby ovocie, zeleninku, ale samé dráčiky, pribináčiky, a "normálne jedlo" :D ked sa jej drobec po dráčiku vysypal a šla ku doktorke, tá jej na nto nič nepovedala, len že "asi to bude tou vanilkou, je to alergén", naudúce mu daj čokoládový, tak ma skoro porazilo :D skúsi si zapchať uši pred takýmito radami, ja mám 14 mesačného drobca a stále ma baví presviedčať okolie, že ja mu nedám piť vodu s tesco sirupom, a ani mu nedám jesť ten keks, čo mu kúpili :D a ani mu neosladím ten "hnusný čaj" a čistú vodu 😉 😉 😉 tak isto sa ma pýtajú, kedy mu dám konečne normálne mlieko, asi mám ja v prsiach ennormálne... malo by ma to uraziť, že si myslia, že krava má lepšie mlieko ako ja :D :D :D sladkosti nedávam tiež, načo? ked bude vačší, že si bude sám pýtať, tak raz za čas áno.. ale načo mu dávať niečo, čo teraz nepozná a envyžaduje to? ináč, pribináčika nekupujem, celkovo sa mi zdá "mastný", ale také tvarohové krémiky mu dávam od roka, raz za čas :D

michaella7
16. apr 2012

ja som nešla a ani neidem podľa tabuliek 😉 ...ale pribináčika môj syn papal prvýkrát ked mal rok a 3 mesiace...kámoška ho dávala od 3 mesiacov ale to je podľa mňa priskoro..ale každý robí ako uzná za vhodné...sesternica z neho mala salmonelozu ked mala 8 mesiacov ☹ takže v takých veciach som opatrná...

piacere
16. apr 2012

Ako by povedal môj synátor: "mááá čííí" (márnosť šedivá 😀 )... nad pribinákom v 4. mesiacoch, aj nad tebou, že sa nad tým vôbec pozastavuješ a že to rozoberáš..
Neviem, čo čakáš od tejto otázky? Jasné, že tu bude množstvo žien, ktoré prevrátia očami a dajú ti za pravdu, že to ok nie je... a možno sa nájdu aj také, ktoré povedia: robím to rovnako a moje dieťa je ok..

Ja som sa už dávno naučila, že pokiaľ má dieťa svojprávnych rodičov, tak ma "nezaujíma"...

Apropo.. neviem, neviem, či svojim výsmechom urobíš v pohľade dotyčnej matky na stravovanie svojho dieťaťa užitočnú osvetu 🙂

zuzka1008
16. apr 2012

ja so čisto len kojila do 6mes. potom pozvolna zeleninka ovocie a masko ... až potom jogurty 😉

katmi
16. apr 2012

moja odpoved - a zas ten Pribinak 😨 😕 🙄 🙄 🙄 😔 a este otazka pri 4mesacnom dietati??? 😨 neviem, co si mam o tom mysliet.. 🤐

mia258
16. apr 2012

Určite by som takému malému dieťaťu nedala Pribináka!

Ale holt, už som tu videla aj 6 mesačné deti jesť slaninu, takže nekomentujem... 🙄 🙄 🙄

henulienka
16. apr 2012

Rokmi a skúsenosťami som prišla na to, že keď už mliečne veci, tak klasický poctivý smotanový biely jogurt je pre deti najlepší 🙂

cigaretka5
16. apr 2012

zasa tema pribinacik....... Davno to tu nebolo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Je to fakt taka lahodka pre deti, ze to chcu maminy svojim detom hned tlacit?

brunetkadada
16. apr 2012

nepredbehuj udalosti .. 4mesacnemu dietatu jedine ked chces dokrmovat .. zacat pomalicky davat ochutnavat zeleninu a ovocie .. od 5mesiaca vyziva .. mliecne vyrobky dietatatu najneskor od 7mesiaca ..

hori
16. apr 2012

xehe, dlho tu otazka ohladne pribinacika v 4 mesiacoch nebola... 😀
ale ked mam povedat ci som sa s tym stretla, tak musim priznat, ze ano... to viete, ja taky poctivy "odchovanec" modreho konika, kde je 100% nazorov proti pribinacikovi minimalne do roka, tak tiez ma to doslova ovalilo, ked som zistila, ze maminy v okoli ho davaju 3 mesacnym miminam... a odkazuju, ze vraj jedine vanilkovy a vylucne original... 😉

klincek
16. apr 2012

podla mojej pediatricky nie, lebo obsahuje tvaroh a ten detom do roka velmi zatazuje oblicky.
ja osobne ho svojim detom davat nebudem, kym si sami nevypytaju, je hrozne mastny..ostava po nom na jazyku taky hnusny povlak blee 😝. radsej im dam vanilkovy jogurt alebo termix,

gerich
16. apr 2012

nie

krtica11
16. apr 2012

Pribinačika najskor od 10 mesiaca take male len mliečko a vodu

emily_666
16. apr 2012

@mia258 že slaninu, to si zabila

mirinecka
16. apr 2012

určite nemôže pribináčik, jeto z tvarohu a podľa odporúčania lekárov sa môže až od roka, nakoľko je tvaroh ťažšie stráviteľný ☹
a dieťa je malé, tak načo ho učiť na veci ktoré vôbe nepozná, veď jemu sa také ani nežiada. Ja síce pribináčika dávam ale to mal až rok, nemôžem povedať že by si ho žiadal, radšej má výživu, len u nás je ten problém že mlieko mi odmietol piť už v 13m či UM alebo kravské len ho zbadá už krúti hlavou a skúšala som všeličo od flašiek aj dochucovania. Z toho dôvodu to mám ťažšie lebo mu musím nahradiť dve mlieka dvoma jedlami, a neni to jednoduchá aby nejedol stále to isté, a to chýbajúce mlieko nahradzujem mliečnymi výrobkami. Jak si dieťa naučíš tak bude, moje deti pijú čistú vodu čo sa veľa ľudí čuduje, mladší 16m pije len vodu a nemá problém, 3,5r pije tiež vodu, čaje pije len neochutené či čierny alebo ovocný, čo je výhoda lebo keď má hnačky neni problém mu dať čierny čaj 😀 . Jasne že pije aj džúsy ale keď nekúpim nemá 😉 , a čokolády a iné keksíky tiež počkajú min do roka a pol, ešte ich v živote toľko pojedia, moja svokra pri prvom synovi furt nadávala že mu nič nemôže dať keď prídeme (čokoládu, keksík, cukrík, lízatko), a pri druhom si už zvykla 😀 ani mu nič také nenosí 😀. radšej na nič dieťa neučiť lebo môže vzniknúť aj taký extrém ako moje krsňa to nepije od mala nič iné len džúsy a sirupy, čistú vodu ani zasvet radšej nebude piť celý deň, rodičia to tak naučili len Jupík lebo že to neni také sladké a bez konzervantov. Nech si na obaly píšu čo chcú aj tak tomu neverím že v tom neni chémia a z čoho by bola tá dlhá trvanlivosť 😝 . A teraz v škôlke jej nepije pre istotu nič a ciká len raz denne, tak sa čudujú a idú na vyšetrenia len dúfam že nebude mať nič z ladvinami. Som sa rozpísala 😅

radlinka
16. apr 2012

Jemine, co je to za otazku... 😨 V tomto mesiaci su deti predsta este na mlieku. Nabuduce si tu precitame, ci prikrmovat a davat detom fish and chips. :-/

kolinia
16. apr 2012

moja ma pat a pol mesiaca, je na UM a uz jej prestava chutit, takze sme to nahradili tiez hocicim, spapa vsetko, co jej dam, chvalabohu! Papa domacu zeleninku ako napr: zemiak, mrkva, brokolica, karfiol,....a aj domacu detsku vyzivu. ale davam jej aj z obchodu, nech to ma pestre trosku a nebude mi casom robit problemy, ako niektore deticky, kt. sa zacnu ucit papat s lyzickou ktovie kedy a potom to tak aj vyzera....tiez davam termixy a milaciky, tam kde je tvaroh, tak to nedavam, okrem toho, moja pribinacika ani nechce :D...skusala som, necudujem sa, je to hnus.

lussy23
16. apr 2012

načo vlastne pribináčik? Je drahý a je to bordel. Sú kvalitnejšie jogurty a dokonca lacnejšie ako pribináčik. A neviem či mám pravdu, lebo ešte nie som mamina, ale myslím si, že 4mesačné má byť ešte na mliečku, pripádne papať mrkvičku, zamiačik...

habibi78
16. apr 2012

jasne ze moooooze...a zajtra na veceru predzuty vyprazany syr.... sak nech si zvyka nie?? 😠

lejlla
16. apr 2012

pribinacika by som este nedavala,a lepsi co sa tyka zlozenia je pre deticky LIPANEK 😉