Môže 4 mesačné mimi jesť Pribináčik?

lussy666
13. dec 2010

brutalne ma zarazilo, ked mi moja znama tvrdila, ze jej lekarka povedala, ked jej mala mala 3 mesiace, ze je najvyssi cas zacat sa ucit jest lyzickou 😕
teraz ma jej dcerka 4 mesiace a par dni a je uz "vsetko" vratane pribinaka a inych sprostosti....ked som jej povedala, ze moja dcerka nemala este ani vodu a ze len kojim, straasne ma prehovarala, ze uz musi zacat jest lyzickou a ze v pribinacikovi je vela vitaminkov - samozrejme som ju len vysmiala...
len ma zaujima, ci ste sa niekedy stretli s niecim takym....ja nie som nejaky pedant, ale toto sa mi zda privela....

jabadaba
16. apr 2012

nie, nie je. Ale tak su rodiny, kde decku strcia parok v siestich mesiacoch a nasledne frcia na presolenych hranolcekoch v mekaci. No tak pribinacik v styroch pohoda, nie?

ivia123
29. apr 2012

Ahoj.Začni ako prve šťavy,polievočky .Pribiňaky tak v 9.mesiaci. 🙂

gloria78
29. apr 2012

Pribináčik je len jedno z mnohých "chutných" potravín, čo drobčekom pomôžu k alergiam, celiakiam a pod. ak idú do bruška skor ako majú, takže ťažký, tvarohový pribináčik, či iný miláčik až v 10. mes. 😉

amima
29. apr 2012

ano stretla, trojmesacne jedlo na veceru kasu, na obed ochutnavalo z vyvaru a z kuracieho mäska a ja som si pripadala ako z inej planety, kedze som len kojila a nedavala okrem mm nic... 🙂

luciavan
29. apr 2012

fúha, tak my už máme skoro 10 mesiacov a zaradila som už fakticky rôzne ovocie a zeleninku, ba aj mäsko a zvolenský jogurt, no pribináčik je tvarohový a ten sme skúsili iba pred pár dňami, no malý ho vypľul, a to som si myslela, že je naň ešte priskoro- asi aj bolo- najbližšie tvaroh fakt až po roku a radšej v čistej podobe ochutený ovocím 😅

nicky182
29. apr 2012

nie, pribinacik nemoze ...kojenie malej uplne staci, v lete jej daj na tu lyzicku vodicku na doplnenie pitneho rezimu ...nemate sa kam pobahlat 😀 ....ja som davala dcerke mliecne vyrobky ked sa naucila jest zeleninku, masko ..mala cca 9 mesiacov ....toto len tak na okraj -preboha ziveho, zachvli budu tym chudatkam kojencom davat rezen a salat .... 😠 a ptotom sa cudujme koôlko deti ma alergie, maju slabu imunitu, cukrovku a su obezne ...zo zlej stravy uz v rannom veku .... 😢

gajdosovam
29. apr 2012

Mojej dcere ked som dala tusim v 7mesiaci (aj to som si neni ista ci to nebolo aj neskor, ...ked sme podla tabuliek mali papat jogurty uz si to presne nepamatam )prvy krat pribinaka sa jej prekyselil zaludok, bud grgala alebo ho vyvratila a 3m??? co spadla z oblakov aj s lekarkou?????

mirka007
29. apr 2012

Pribinacik v 4 mesiacoch ?Pokial viem tak kojene deti maju cas s prikramami od 6 mesiaca a nekojene mozu od 4 mesiaca,ale urcite nie pribinacikom ! OMG.Mrkvou alebo ryzou.
Niektore mamicky by do tych svojich deti fakt napchali uz neviem co a pritom to malicke sa este ai hybat poriadne nevie.Ako keby mu to malo ujst.Este sa tolko jedal napapa a tolko vselicoho ochutna ze az az.

monca
29. apr 2012

V žiadnom prípade! Pribináčiky a podobné mliečne dezerty nemajú označenie, že ich môžu jesť malé deti, ako je bežné na detských výživách, zeleninovo-mäsových príkrmoch a podobne. Nie sú tam uvedené mesiace, odkedy môže dieťa toho pribináčika zjesť. To teda znamená len podľa sedliackeho rozumu, že by ho dieťa nemalo jesť pred prvými narodeninami. Moja pediatrička tvrdí, že najskôr od 18.-ho mesiaca a ja som ju v tomto maximálne rešpektovala. Teraz dávam dcérkam (2 a 5 rokov) mliečne dezerty, hocikedy na ne majú chuť. Netreba nič uponáhľať, dieťatko sa tých dobrôť ešte naje dosýta, ale myslím si, že treba rešpektovať označovania potravín, aby sme deťom neuškodili. Niektoré štúdie uvádzajú, že pokiaľ je deťom do jedného roka podávané kravské mlieko a výrobky z neho (okrem kyslomliečnych výrobkov s jogurtovými kultúrami), môže sa u dieťaťa vyvinúť až cukrovka. Toto som naozaj u svojich dievčat nemienila riskovať. Ale rozhodnutie je vždy na mamine...

daducha
29. apr 2012

Jeminkote,ja zasnem, ze sa vôbec niekto môze toto co i len spytat 😠 .4 mes. babo ma poznat materske mlieko,esp. umele a vtedy aj vodu.Nic ine !!!. Mliecne vyrobky typu Pribinak su jedny z najnezdravsich potravin vôbec,plne tuku,cukru a prazdnych kalorii. Ak uz niekto chce vôbec davat mliecne veci tak biely smotanovy jogurt a hoodne po roku.Kravske mlieko je neuveritelne tazko stravitelne ak vôbec,jeho metabolity sa ukladaju v tele a okrem ineho je spustacom atopickeho ekzemu,alergii a pod.Cim neskôr sa dieta stretne s kravskym mliekom, tym lepsie.A verte,za nedostatku vapnika sa obavat nemusite.Mlads isyn je alergicky na mlieko,po kojeni presiel na ryzove mlieko,ziadne umeliny a je to zdrave dieta s ukazkovou hladinou vapnika 😉

monika15
29. apr 2012

podla mna uz aj steak moze aj vyprazane kurca a maso....

kde mate rozumy ste zeny.... tak na co robit s babetko dospelu osobu do kelu ......
riesite maximalne hovadiny... dobre ze ked sa narodi namiesto cici nedate do ust rovno maso s ryzou !!!

evickapooh
30. apr 2012

moja ma 3 roky a este nedala som jej Pribinacika. a ani nebudem ..naco?,to je sama chemia-aromy zahustovadla atd a este ktomu je aj pomerne draha-ak beries pomer kvality a ceny...ale hlavne ze ma dobru reklamu!

bonaquaba
30. apr 2012

je to na kazdom rodicovi ako sa rozhodne svooje dieta vychovavat a to sa tyka aj zivotospravy, moja sestra ma 2 rocneho synceka a absolutne mu nesoli polievky, vlastne ziadne jedlo ani mu ho neochucuje a ked vam poviem, ze ja ked som skusala tie polievky a masa tak prva lyzicka, ze fuj 😝, ale ked som si dala dalsiu tak, ze no da sa to jest a potom som jedla dalej,tak som zrazu citila tu pravu chut tej zeleniny alebo masa a vobec mi nechybalo, ze nie je ososlene, takze si vravim,z e by som si urcite zvykla aj na taku stravu a malemu tiez nedava ziadne sladene napoje iba cistu vodu a materske mlieko a ked maly vidii sladkost tak ho ani nehne to zobrat si a ked uz mu dame do ruky,t ak to oblizne a hawk, da na stol a neje, miesto toho si zoberie jablko alebo mrkvu 🙂 je to presne o tom ako naucime deti uplne od malicka stravovat sa, myslim si, ze v dnesnej prechemizovanej dobe by sme mali naozaj zvazit, ci budeme davat dietatu chemiu od narodenia,ale pockame s tym neskor a budeme im to davkovat postupne a v malych castiach,lebo dnesna doba je doba JEDOVA a je len otazkou casu kedy to pocitime na nasom organizme

katarina822
30. apr 2012

baby otazka bola polozena 13.12.2010