Môžem dávať 3 mesačnej dcére predsnídavky?

j8a8n8a
2. jan 2013

moja mala ma 3 mesiace začali by ste uz davat dake kaše presnidavky a podobne veci?

slobodnamaminka
2. jan 2013

moje babulky majú štyri mesiačiky...ale ja im nedávam ešte nič,len mliečko majú..🙂...ale niektoré maminky už dávajú ..🙂..

wks
2. jan 2013

Na túto otázku podľa môjho názoru zodpovedne odpovie len tvoj pediater-detský lekár. On vie posúdiť,rozlišuje sa či je dieťa plne dojčené alebo prikrmované UM...ale pamätám sa že v 3 mesiacoch som určite nič ešte okrem mlieka nedávala...ak sa dobre pamätám tak som ja osobne na radu pediatra začala v ukončenom 5 mesiaci...zo zdrav. dôvodov moje deti neboli plne dojčené,ale aj prikrmovanéUM...len toľko ti viem pomôcť..

xlucia
2. jan 2013

v troch mesiacoch je to ABSOLUTNE NEVHODNE. cakaj min. do ukonceneho piateho mesiaca. akurat si takto narobis problemy, a klesne ti mnozstvo mlieka. nie je sa kam ponahlat

zanin
2. jan 2013

urcite nie jej traviaci system nieje pripraveny na prijem polotuhej stravy. Len pekne pockaj minimalne do 5 mesiacov pokial davas UM ak kojis tak do 6 mesiacov netreba absolutne dokrmovat. Mozes jej len ublizit. Vsetko ma svoj cas.

sampo
2. jan 2013

podla mna je to este skoro a je to jedno, ci je na UM alebo na materskom mlieku. Ale tak kazdy ti povie inak, moja svagrina dala malemu v 3 mesiacoch mrkvu, v 5tich kukuricne chrumky 🙄 a maly je tu.

zuzanockamt
2. jan 2013

nie

andrejka1974
2. jan 2013

urcite nie , prve prikrmi od 6 mesiacov u kojenych deti, u nekojenych od 5 mesiacov

xenicka13
2. jan 2013

to by som neriskovala

garonka
2. jan 2013

k čomu je dobre sa ponahľať? veď uplne jej stačí materské mlieko alebo umelé mliečko. Ale kaše a predsnidavky nieee 😒

lenkab1984
2. jan 2013

Urcite nie. To je este velmi skoro.

jankapiknova
2. jan 2013

moj mal UM a s prikrmami som začala v 6 mesiaci a uplne stačilo...v 3 by som ja nedavala určite. 😉

zuzi0911
2. jan 2013

Este nie.ak je na um tak od ukonceneho 4 mesiaca a ak dojceny. az po 6 mesiaci zacat zavadzat inu stravu.

pingu1
2. jan 2013

nech sa na mna nikto nehneva, ale konik by sa mal premenovat a jakudebilu.sk

jasmika
2. jan 2013

Mamičky... nechcem byť za mudrlantku...Ale uvedomte si že detičkám sa buduje tráviaci systém... V troch mesiacoch dávať príkrmy tak to je podľa mňa na hlavu.. Ani o tom neuvažuj. Načo do detí pchať niečo čo nepotrebujú??? Ako keby som ti dávala klince jesť.. ked ich vôbec nepotrebuješ a uškodia ti.. Čím viac chceme deťom dať tým viac im ubližujeme...Pozor na to... Každá matka ľúbi svoje dieťa ... a dala by mu všetko.. ale niekedy to všetko viac škodí ako pomáha...

mircalla
2. jan 2013

@pingu1 Tak vzhladom na to, ze si tu nedavno obhajovala alkohol v tehotenstve, tak od teba tato hlaska sedi

Odpovede na otazku: v ziadnom pripade, plne suhlasim s @zanin

lalinko2010
2. jan 2013

@j8a8n8a nedávaj jej niečo na čo má ešte čas, nemáš sa kam ponáhľať, ak kojíš tak ju koj ďalej a ak nie tak dávaj UM, nič nepokazíš, neponáhľaj sa, mala si "sama" vypýta kedy prišiel jej čas na niečo nové a lepšie ako UM a MM, aj keď si myslím, že toto je je úplne stačí nateraz, na ďalšie dva tri mesiace.

lubina
2. jan 2013

trojmesacna je este malicka na cokolvek ine ako mliecko.

jankako
2. jan 2013

a čo tak rezník??😀 ale nie,srandu si robím..jasné že nie.naštuduj si veci ohladne stravovania miminiek..

nanulik
2. jan 2013

a čo takto použiť vyhladávač? alebo existuje taká sranda na pc. volá sa to že gúgl, píše google

a presnídavku v žiadnom prípade, do pol roka má čas, možno aj skôr ale nie v 3 mesiacoch

lubiduch
2. jan 2013

vcelku by sa hodilo dopisat preco ta to napadlo?
babatko do cca 5mesiaca nepotrebuje nic len mlieko (najlepsie materske). potom je treba ho sledovat ci je prirpavenena prikrmy alebo nie a bud prikrmovat od ukonceneho 5teho alebo 6teho mesiaca...

na druhej strane urcite babo nezomre ani sa inac neposkodi ak dostane jedlo skor (v minulosti dostavalli prikrmy od 2mesiaca v podobe zeleninovych vyvarov a pod), ale kazdopadne by som sa drzala skor tej modernejsej teorie

miskax2
2. jan 2013

ja som pocula ze prikrmy sa davaju az ked dieta sedi moja bola do 8 mesiacov ciste len na mlieku niezeby som jej nedopriala ale nechcela nic ine 😀

1katkas
2. jan 2013

urcite NIE...este ma cas

slniecko41
2. jan 2013

ak kojíš, tak určite nie.......

peta_petruska
2. jan 2013

to akoze poleziacky jej budes davat lyzickou? ved sa moze zadusit...

plegomazin
2. jan 2013

nie, ešte je čas

tinkax
2. jan 2013

podla mna si robi srandu z nas aj ten nick je cudny 🙄

vivusika
2. jan 2013

mňa by veľmi zaujímalo prečo chceš tlačiť tak maličké bábo presnidávkou a podobnými vecami ? Preň je prvoradé mliečko, pokiaľ kojíš tak tvoje ak nie, tak umelé, ale v žiadnom prípade presnidávky a podobné ,,dobrotky,, 😉

moon1979
2. jan 2013

ale bavíš sa dobre, že? ... 🙄

betuska22
2. jan 2013

jednu malu lyžičku môžeš neublíži

drobcek26l
2. jan 2013

V troch mesiacoch by som ešte nedávala, ale náš malý má štyri mesiace a začala som mu dávať každý druhý deň tak za dve lyžičky mrkvovej šťavy. Myslím že mu to nemá ako ublížiť. Skúsila som už aj na jemnúčko rozmixovanú mrkvičku ale tú mi iba pováľal v ústach a vypľul, tak sa budeme snažiť pomaly ďalej aby vedel čo má robiť s jazýčkom. Ale nikam sa nechcem ponáhľať. Chcem mu len takto pomaličky dávať ochutnávať po troške zo zeleninky.