Od kedy mám začať prikrmovať?

veronika56
1. mar 2014

Ahojte mamicky chcem sa opytat od ktoreho mesiaca ste zacinali prikrmovat svoje deticky ja by som chela od tretieho mesiaca len neviem ci to nie je skoro a cim ste zacali prikrmovat (zemiacik mrkvicka ci vyziva). A este sa chcem opytat za kazdym ked mojej dcerke dam papat a si odgrgne ma stikutku je to preto ze sa prepapala alebo si zle odgrgla dakujem 🙂

oktobermimi
1. mar 2014

@veronika56 Ahoj prehod si že čakáš na to že už máš 😀 píše že si 46tt 😀
No já už prikrmujem od konca 3mesiaca 🙂 jablčko,zemiačik,mrkva.. aj kupované davam 🙂 a v úplnom poriadku všetko 🙂 a začali sme mrkvičkou

sarinka123
1. mar 2014

Ja som zacala davat prvy prikrm od ukonceneho 4. mesiaca.
Skor nie. Najskor mrkvicku, potom zemiacik, jablcko, vecer kasu,
Vsetko bolo postupne. Jeden prikrm za den a vecer kasicku.
A preco chces davat tak malému dietatku v 3 mesiaci uz prikrm.
Ved je to babatko, kojenec, ma pit mliecko. Aj pri prikrmoch 4 mesacneho
Babatka ma byt prevazna cast mlieko.
Stikutku mavala aj moja. Casom to preslo.
Hovori sa tomu: " ked ti jedlo presada, tak stikutas"

veronika56
autor
1. mar 2014

No to by som chcela az koncom 3 mesiaca ale tak ked je to skorro tak pockam do 4 mesiaca 🙂

sense
1. mar 2014

najskor po ukoncenom 17tyzdni cize stvrty mesiac...a zacni mrkva , zemiak ak mava tvrdu stolicu mozes zacat tekvica zemiak,....vyzivu by som nedavala ...ja som robila vsetko doma a robim doteraz...
...a stikutku mavala moja po kazdom jedle casom sa to zlepsilo...ale aj teraz ma dni ked skoro cele stikuta, uz pocas tehu velmi casto stikutala

jaaty
1. mar 2014

Tak naša Hanka má o pár mesiacov 7 rokov, ale keďže bola plne kojená, s príkrmom som začala až od 6. mesiaca.
Prečo sa začína teraz tak skoro? Kam sa ponáhľať? Veď materské mliečko je pre malé bábo určite to najlepšie. Som prekvapená ...

veronika56
autor
1. mar 2014

Ja moju kojim ale uz jej davam aj umele mliecko lebo uz nemam tak vela mliecka lepsie povedane ona je velky papkac a nestihaju sa mi naliat prsia.. dakujem vam za rady 🙂

stanulienkat
1. mar 2014

Preco tak skoro? Najskor ukonceny 4. mesiac. Ja som kojila a zacala som prikrmovat v 6. mesiaci. Mala o nic neprisla.

oktobermimi
1. mar 2014

@stanulienkat
@jaaty ja nekojím nekojila som ☹ a skoro preto lebo z mliečka sme slabo priberaly tak sme dostali povolenie od lekárky 🙂 a nevadí nam nič nevihadzujeme sa sme v poriadku 🙂

veronika56
autor
1. mar 2014

ja som zo zaciatku mala strasne vela mliecka a zrazu mam po menej vlastne mala je papkac tak sa mi nestihaju nalievat prsia mala papka kazde 3 hodinky 9 bude mat 2 mesiace a to uz ma vyse 5 kg .

zuzi0110
1. mar 2014

@veronika56 prsia sa nalievajú počas kojenia. Ja som kojila častejšie ako sú 3 hodiny. Vždy sa kojí na požiadanie a teraz pri treťom sa mi už prsia vobec pri kojením nenalievali. Mlieko sa mi nalieva až keď ťahá. Kojené deti sa dokrmujú od ukončeného 6. mesiaca. Tak ako písala @jaaty a @stanulienkat

pribinak
1. mar 2014

Mas este kopec casu, ak dcerke staci mlieko a nie je hladna mas cas zacat od 5 mesiaca, vobec sa nemusis s prikrmami ponahlat, aby si jej zbytocne nezatazila zaludok a oblicky
A spytaj sa aj svojej pediatricky, povie ti aj podla vahy a dlzky babatka, taktiez zvazi aj fyzicky vyvoj babatka

ivetlo
1. mar 2014

Ahoj. Urcite by som nezačala skôr ako po ukončení 4teho mes. Dr ti na poradni povie kedy začať s prikrmami. A kilá u deticiek neries.
A preto sú to kojenci lebo majú piť mlieko.
Moje deti mali stikutku vždy keď sa prejedli (kojeny). Čo vygrcli nevypluli ale späť prehltli. Ako rástli tak to postupne prestavalo až to úplne ustalo.

siska53
1. mar 2014

@veronika56 citam,ze kojis,tak nekojene deti sa prikrmuju od4m,kojene,od 6m. Radsej casto prikladaj,to ti,zvysi tvorbu mlieka a vela pi. Mne sa pri malej uplne inak,nalievali prsia,myslela,som,ze,tam nic nemam,ale,mala som,dojcime sa doteraz,hoc uz len,rano,mala ma,23m. Preto ti radim radsej castejsie prikladat a zbytocne nezatazovat zaludocek inoj potravou.ved ta jej neujde.
a popytaj,sa pokojne pediatra,ci ti mala,slabo pribera a tak.
moja mi povedala,ze UM nemam,davat,pribera,i ked slabsie. Tak,som kacirsku myslienku hodila,za hlavu a len sme sa,dojcili az do zavedenia prikrmov.

aliza
1. mar 2014

@veronika56 no neviem, ci je tvoja mala taky velky papkac, ak vydrzi 3 hodiny 😕. Moja dcera, ked mala 2 mesiace, bola na prsniku takmer stale. Radsej ju castejsie dojci, ako davat UM a o prikrmoch ani len neuvazuj. Ak ju budes castejsie dojcit, tak sa ti bude tvorit viac mlieka 😉. A stikutaju takmer vsetky deti, je to normalne a nic za tym nehladaj, maximalne tak reflux.