Odvar z ovsených vločiek

helen334
1. sep 2022

Ahojte baby, idem si po radu ohľadom odvaru z vločiek.
Môžem zarobiť um do tohto odvaru pre bábätko ktoré má tri mesiace a dva týždne? A ako na to? Nekaka mi aj šesť dní, zlepší sa to? Dávať mu každý deň jednu fľašku? Je to bezpečné? Nenavykove? Aký je pomer? Dakujem

sense
1. sep 2022

@helen334 ja som robila odvar ale slabý odvar a do toho zarobila mlieko ale nie každé len jednu fľašu a nie každý deň len aby sa vykázala. A skus dávať probiotika. Keď už mala 4 mesiace a začínala som s prirmami, tak som nezačala mrkvou ( ta zapeka) ale tekvicou (ta stolicu zmäkčuje a ako obilnín pseno samozrejme postupne nie naraz

viestta
1. sep 2022

Lyžicu vlociek do pol litra studenej vody namočiť aspoň na pár hodín, potom variť 5 minut, na hustom sitku nechať odkvapkať. Lepšie preceditvcez museli a z toho spraviť mlieko. Ale či trojmesačné dieťa môže, to netuším.

nikpa
1. sep 2022

@helen334 myslím, že je to ešte skoro, ten odvar spôsobuje dosť plynatosť, aby ju z toho ešte nebolo bruško. Použila si už aj rektalnu rúrku? Skús sa zajtra telefonicky informovať u pediatričky, najlepšie ti poradí čo v takom veku.

helen334
autor
1. sep 2022

Ďakujem

olivia1425
1. sep 2022

@helen334 ahoj, ano 3 mesacne moze ...ja som zarabala um a odvar/voda pol na pol do flase. Z mojej osobnej skusenosti by som riesila zmenu UM ak je to dlhodobejsi problem

alicafc
23. aug 2023

Prosim vas , moze 2 mes babo odvar z ovsenych vlociek?myslim tak, ze nutrilon zmiesat s odvarom a vodou?