Prikrmy pre 7+m

matik3110
30. apr 2019

Ahojte mamicky, mame 6,5 mes synceka a uz neviem co mu davat na ranajky, desiatu a obed..dochadzaju mi napady 😱 Boli tu mamicky, co mali foto v albumoch ako inspiraciu, no neviem mena :( prosim inspirujte ma, nechcem, aby mal stale to iste a vlastne neviem co uz mozem davat a co nie.. vdaka 😘

klaudia_kaja
30. apr 2019

Ahoj. No v 7 mesiaci som dávala malému ešte mliečko, raňajky sme začínali až od 10 mesiaca .. a to sme dali chlebík s lučinou a postupne som pridala niečo nastrúhať trošku mrkvy, od 11mesiaca som mu spravila aj vajíčkovú pomazánku (zo žĺtka) neskôr cviklovú, no po raňajkách som mu dala vždy aspoň 120ml mlieka, teraz ma mlieko v noci medzi 2-4hodinou, a ráno chlebík s masielkom alebo s pomazánkou .. teraz mám Lučínu s bylinkami 🙂

bobula46
30. apr 2019

U nás na raňajky vždy ovocie, čiže jablko, banán, hruška, niekedy kašu -ryzovu alebo mám nakúpene bio kaše z DM a do tých dávam malému jabĺčko pre zmenu, urobím vločky a do toho ovocie 🙂
Na obed zeleninu, občas mäsko, raz do týždňa žĺtko. Môžem ti napísať kombinácie, možno poradím, napríklad špenát + batat + zemiak
tekvica+ zemiak (niekedy dám aj batatovy keď mám doma)
Brokolica +jablcko+ ryža
Ryža +tekvica
Kuskus + špenát
Karfiol + zemiakové pyré
Cvikla +batat+ zemiak
Cuketa + mrkva
Mrkva + batat + karfiol
Potom robím polievky (zmes) dám variť zemiaky, mrkvu, petržlen, do toho za hrsť mrvenice (aby papal aj cestovinu), občas som trošku dochutila rascou keď mal problém s prdíkmi.
Brokolicovú polievku, pomixujem plus nechám kúsky zemiakov.
Mäso som zo začiatku varila iba vo vode, teraz robím už aj na masle, plus potom zalejem vodou, vždy dám nejaký druh zeleniny, prípadne dám ryžu plus jablko ako kompót nech to nie je také suché.
U nás je veľký problém s papanim jogurtov, mliečnych vecí a pečiva čiže u nás ide väčšinou zelenina a to bude mať malý 11m.

charlotte345
30. apr 2019

ahoj ja mám 8 mesačného syna a tiež mám s týmto problém stále sa mi zdá že dávam len to isté ak sa môžem spýtať čo dávaš malému ty ??? možno máš nejaký zaujímavý recept. ďakujem

matik3110
autor
1. máj 2019

Dakujem vam krasne.. ja malemu este vsetko mixujem, rano okolo pol 6 este vypije mliecko a potom mu davam domacu jablkovu vyzivu a primiesam tma banan alebo dam nemliecnu kasu a do toho jablko, hrusku, chcem skusit aj micnute vlocky.. skusila som uz aj piskotky s vyzivou..na obed zeleninu s maskom domacim kuracim alebo so zltkom.. ale ja miesam to co mam v chladnicke.. napr zemiak+kur.maso+brokolica+mrkva a hrasok.. vsetko po troske alebo roznu zeleninku so zltkom, ale mam pocit ze to je stale to iste.. trosku nechavam aj male kusky, ale bojim sa aby mu nezabehlo alebo co.. neviem ci uz mozem maslo, jogurty a take tie veci vyskusat, nasa dr mi nic nepovie..po obede kasu zas s ovocim a potom mliecko... na noc mlieko a do toho kasu alebo iba kasu, dochadzaju mi napady fakt 😮 Skusala som sice aj cestovinu s maskom a zeleninou ale i tak vsetko mixnem.. preto potrebujem meno mamiciek co maju aj nejake foto alebo inspiracie od vas ☺️ Dakujem vam

mirkaknm
5. máj 2019

Katriona1