Problém s prikrmovaním 6 mesačného synčeka

hu3hu3
19. mar 2014

Ahojte baby, mam 6 mesacneho synceka a sme na UM....malého som zacala prikrmovat od 5.mesiaca...krasne papal...aj sam otvaral pusinku ked som este nemala nabraty prikrm na lyzicke...potom sme mali asi tyzden prestavku kvôli tomu ze strasne grckal a potom ako keby utalo...zje mi asi 1-2 lyzicky a zacne plakat a vzpierat sa...skusala som vsetko od spevu az po hracky...poradte mi co mam robit...dakujem🙂

domeli
19. mar 2014

nenútiť, dať mliečko a vôbec si nad tým nelámať hlavu. Deti sa naučia postupne všetko. Chápem, že nerozumieš "skratu", keďže všetko išlo pekne, ale tak, ako to prišlo, aj to odíde. Ponúkni jedno "menu, druhé, po chvíľke iné a ak sa nechytí, daj mliečko a skúsiš na ďalší deň znova. Príp. sprav prestávku aj tri-štyri dni a uvidíš - niekomu sa aj toto osvedčilo. Môj synček do 7 mesiaca pomaly ani neotvoril ústa a takmer do roka iba ochutnal alebo ani to nie a potom sa rozjedol 🙂

bibistec
19. mar 2014

nechapem ved take male deti pri zavadzani ani viac nezjedia to je ok

kittynnkaa
19. mar 2014

to je v pohode ...možeš skusit kupované moja sa chytila na to sice jeden pohár mame na 3 dni,ale aspon niečo zje iné ako mliečko :D

edvelyn
19. mar 2014

Kazde dieta je ine koja dceka ma pol rocka a zje asi 1,5decovunsalku zeleniny a maska na jeden sup.potom este aj kasicku a samozrejme mlieko a caj.ale ovocie ani vidiet...treba skusat aj ked len po lyzicke...len nenutit

olivka26
19. mar 2014

@hu3hu3 ja mam tiez 6,mes.dcerku...tiez toho nepoje neviem ako vela...
ked nariklad nechce tak jej nedavam nasilu,aj tak by len revala a nic z toho.Ale jedno co jej velmi chuti je jablckova vyziva,minule mi zjedla 3/4 sklicka 🙂 dnes skusam po prvy krat banan s ryzou,uvidim ci zachuti,je to celkom mnam 😀

gurybka
19. mar 2014

Ja som tiež začala prikrmovať v 5.mesiaci, ale moja dcéra na to mala iný názor. V podstate do 10 mesiaca vydržala odmietať skoro všetko. Nič je naozaj nechutilo a to sme vyskúšali naozaj všetko, čo sa dalo. V 10.mesiacoch si to rozmyslela a začala papať. Teraz má 13mesiacov a až teraz môžem povedať, že veľmi dobre papá. Ale ešte stále vyžaduje UM aspoň 3x denne. Proste jej chutí, tak neriešim a dávam. Ale treba vytrvalo skúšať, lebo možno odmietne 10, 20, 50 krát ale potom to predsa len spapá....