Problém so stravovaním u 2,5 ročného syna

katuska377
14. jan 2022

Dobrý deň, syn bude mať 2 a pol roka a stále ma problém jest tuhú stravu. Väčšinou sú to kasovite jedla co zje, ale musím ho kŕmiť lebo nemá záujem ani sa učiť jest sám. Nič nechce ochutnať stále dookola papa skoro tie isté jedla a s pitím ani nehovorím. Musím mu po lyžička h dávať aby vôbec niečo za deň vypil. A ešte nechce ani chodiť na nočník. Mate niektoré rovnaký problém, či som JEDINÁ?

zuzkaa1991
14. jan 2022

@katuska377 ake typy poharov ste skusala???my stale.pijeme.so slamkou vie.aj pit z pohara ale.dobre sa jej pije cez slamky vyskusajte ked náhodou tie neskusali.....co.mu davate pit??
S.jedlom co sa tyka stale bojujeme.aj my od.mala strasne malo.papa.vkuse sledujem cas ako dlho nepapala ;).doma ju tiez krmim ja stale nema cas 😂 v škôlke. Vsetko.sama robi.ma.skoro 4r.😊

nwnw
14. jan 2022

@katuska377 a ine diagnozy ma ake? Znizeny svalovy tonus?

jasminka22
14. jan 2022

@nwnw moja mala ma hypotoniu, ma 16m a tiez preferuje stale kasovitu stravu, aj ked vie jest aj kusky ked chce. Myslite, ze za to moze ten znizeny svalovy tonus?

jasminka22
14. jan 2022

@katuska377 urcite skuste tu flasku so slamkou, u nas to malo uspech a mozmo potom lahsie prejde na poharik

nwnw
15. jan 2022

@jasminka22 ano hypotonia moze mat vplyv aj na jedenie a rozpravanie 🥺 neskor.

katuska377
autor
15. jan 2022

@nwnw a to sa kde da zistiť znížený svalový tonus?

katuska377
autor
15. jan 2022

@zuzkaa1991 kúpila som rôzne aj so slamkou, moc ho žiadna nezaujala

nwnw
15. jan 2022

@katuska377 vyhladaj klinickeho logopeda. Vedia riesit aj toto. Kazdopadne pitie z poharika ucit a to jedenie. Jednoducho nedaj kasovite. polievka tamje aj tekutina aj zeleninu,co treba pozut.

jasminka22
17. jan 2022

@nwnw tak to sa este natrapime 😒