Rastlinné mlieko a dojča

tvyks
3. dec 2023

Dobry vecer,dcerka 18mesacna ma ABKM
Mozem jej vlocky a krupicu rozrabat v rastlinnom mlieku?a ak ano,akom?dakujem

mullerova46
3. dec 2023

@tvyks určite môžte v ovsenom (predpokladám ze dieťaťu dávate ovsené vločky), ryžové. Tieto mlieka si viete vyrobiť aj doma ak chcete co najmenej chémie a upravovanej stravy dávať dieťaťu. Počula skm ze Alpro nie sú práve najcistejsie mlieka ale ja ich pijem. Dieťaťu by som asi robila tieto mlieka doma.

kulumulu123
3. dec 2023

@tvyks ahoj mali sme podoby problem my sme pouzivali bud kokosove alebo mandlove uplne v pohode, tiez z lieskovych orieskov kupovala som v kaiflande/lidli... Synovi ozaj chutia a doteraz ked chce mliecko tak iba rastlinne

cookie29
4. dec 2023

No v prvom rade treba vediet, ze rastlinne mlieko nie je mlieko, takze nenadradi prijem napriklad vapnika a podobne. Aj ked su urcite lepsie zdroje ako mliecne vyrobky. V druhom rade, ak mate otestovane aj ine alergie, casto aBKM ide ruka v ruke s inymi, tak samozrejme mozes, ale teda vlocky kludne mozes davat aj do vody, su podla mna lepsie. Ja som pouzival uz spominane ovsenne mlieko, respektive do vlociek, zarobenych vo vode, pridala trosku kokosoveho mlieka, ale styl 1PL. Kokosove mlieko ako take nemusim, je to az prikre :( a ked uz pozeras, pozri aj zlozenia, nie vzdy su vhodne, casto obsahuju malo rastlinnej zlozky a vela cukru a soli