Sklenená verzus plastová kojenecká fľaša

miruska210
7. feb 2013

Ahojte. Chcela by som vedieť akého ste názoru na materiál kojeneckej fľaše. Akú ste používali sklenenú alebo plastovú? Žiadna mamička nevie dopredu ako bude na tom s mliečkom, tak som chcela zabezpečiť dopredu aspoň jednu na čajík.

anjelicek26
7. feb 2013

@miruska210 - no pri dnesnych hypermarktoch by som nekupovala nic, tam mozes kupit fakt uz 24/7 keby volaco... sklenene flasky su velmi tazke - dlhsie ich dietatu drzis, mozu sa rozbit a casto sa "zatiahnu" tak, ze nikto nepovoli, tolko moja skusenost 😀 Na druhej strane plastove musis obmienat, nevydrzia toko, co sklenene.

kristina39
7. feb 2013

ahoj ja pouzivam len sklenene...lepsie sa umyva nic sa tam neusadza....aj ked nemas cas umyt tak nezatuchne..ja urcite odporucam sklenenu...

luciannka83
7. feb 2013

Ja mám plastové a som spokojná. Ale závisí hlavne od značky. Keď budeš napr. používať odsávačku, tak je dobré používať fľašky z rovnakej rady, nakoľko sú komponenty kompatibilné. A kedˇ budeš dojčiť, tak fľašu nepotrebuješ. Dojčeným deťom sa čajík nedáva.

bosorka3113
7. feb 2013

@miruska210 moj maly je od da sa povedat narodenia na UM a vodicke kedze bolo leto a mali sme iba sklenene flase a nikdy nemal koliku a ziadne bolesti bruka nic, ja som za sklenene flase, predsa umelina je len umelina a ked tak aspon na UM by som dala sklenenu flasu a na vodicku umelu. Niekde som raz aj citala ze na UM je najvhodnejsia sklenena ale tak je to na tebe 🙂

bosorka3113
7. feb 2013

@miruska210 moj maly je od da sa povedat narodenia na UM a vodicke kedze bolo leto a mali sme iba sklenene flase a nikdy nemal koliku a ziadne bolesti bruka nic, ja som za sklenene flase, predsa umelina je len umelina a ked tak aspon na UM by som dala sklenenu flasu a na vodicku umelu. Niekde som raz aj citala ze na UM je najvhodnejsia sklenena ale tak je to na tebe 🙂

tinka9000
7. feb 2013

@miruska210 ja by som povedala, že na doma je lepšia sklenená, na von a cestovanie plastová.

lalajka27
7. feb 2013

ja som dala na radu a použivam antikolikove falšky MAM. su s tvrdeneho plastu a daju sa cele rozobrat.

danielkabn
7. feb 2013

my sme na sklenených od narodenia a neľutujem 😉 aj kedysi boli len sklenené fľašky,žiadne umeliny a naučili sme sa ich držať aj my,tak to zvládnu aj naše deti,aj keď sú ťažšie 🙂

turistka
7. feb 2013

jednoznancne sklenene, su sice tazsie, ale lepsie udrziavatelne. nenapachuju ako plastove

maca_p
7. feb 2013

@miruska210 podla mna je to uuuuplne jedno, ci umela alebo plastova 🙂 . plastova je bezpecnejsia proti padu, alebo zahodeniu - lebo aj to sa stava a dost casto 😀 .

maca_p
7. feb 2013

@maca_p ze: ci umela, alebo plastova 😀 😀 😀
no ved viete, co som myslela 😎 ...

letka906
20. aug 2015

jednoznačne sklenena, sklo nič nevylučuje 100% ... ked sa bojim pádu tak si dám na nu nejaký obal ale kvoli strachu z padu flasky obetovat zdravie to nie,

lajlilinka
20. aug 2015

Ja mám plastové Avent, áno, sklenené sa lepšie udržujú, ale neviem si predstaviť, že keď bude dcéra väčšia a sama si bude držať fľašku, že by jej napr spadla a rozbila sa... Tak preto som sa rozhodla pre plast...

sardinka333
20. aug 2015

Ja mám flašku MAM tu rozoberatelnu, antikolikovu ale zda sa mi ze aj ked ju vyvarim tak ten akoby ,,pach, ,tam ostava aj ked nie som nejaka ,,bio eko,, zaťažená.
Kupila som si tuto flašku http://dojcenske-flase.heureka.sk/mam-feel-good...
a som s nou velmi spokojná, je to akesi ,,borosilikátové sklo,, ktoré by malo byt odolnejšie a používa sa vo farmácií, technike. Má lepšie fyzikálne aj chemické vlastnosti oproti bežnému sklu, je ovela odolnejšie a 100% nevylučuje žiadne chem. látky.
Sklenená sa mi zgá ze sa aj lahšie udržiava, ked som vylievala mlieko z umelej flaše tak tam ostaval taky mastny film aj po umyti, je to zrejme mliekom a sklenenu stačí lahko vyplachnut.
Táto je aj menšia a uplne to stačí...ja zarabam tak 90 -100 ml mlieka lebo nikdy neviem kolko mi spapa tak aby sme zbytočne nevylievali, vobec nie je ťažká. Ja som velmi spokojná a je aj cenovo prijatelná. Tuto flašu odporučam. Ja mám ruzovu, maju ju v DM ke.

ketrinzeticka
24. nov 2016

@sardinka333 ..tuto mam aj ja..na um mammsklenenu a cajik plastovu..len neviem nikde zohnat sklo ale vacsiu...

marlenkac
4. máj 2017

Prosim o radu.nekojim mame bebu HA1.mam umelu flasu avent.mala doteraz z nej pekne papala.mliecko islo po kvapkach.teraz ma 2 mesiace a jedenie z flase jej dlho trvalo narobila sa vzdy zaspala a skoro nic nevypila.tak som ten otvor na flaske trosku prepichla spajdlou a vypila pomerne rychlo 125 ml.za kolko by malo babatko vypit toto mnozstvo.mne to asi za pat minut vypila.bojim sa ze ci to nevadi ked to tak rychlo vypije.ci ju nebude boliet brucho.

minaminana
4. máj 2017

My sme mali sklenene dovtedy kym maly nezacal stvornozkovat a stavat sa k nabytku, potom uz plastove kvoli bezpecnosti :D