Sú piškoty vhodné pre malé deti a odkedy?

hereecka
2. mar 2011

Myslite si ze by som nemala davat svojmu 11 mesacnemu piskoty? Na obale je napisane ze su vhodne az od 3 rokov. Co si o tom myslite mamicky?
Dakujem

ivett1
2. mar 2011

@hereecka ja som tiez pred par rokmi riesila, ci mozem uz dat piskoty, alebo nie ...a pozerala som si to vtedy aj na nete (je to par rokov) a tento clanok som si ulozila...mozno pomoze aj tebe 😉
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

traktor
2. mar 2011

ja som sa neriadila clankami, ..pri prvej sme net este ani nemali...robila som podla seba , v tomto veku uz moje deti piskoty papali..nic im nebolo, u nas nie su alergie, ..tak som to ani neriesila

mrkvakatka
2. mar 2011

moje deti jedia piškóty hlavne tie dlhé odkedy si ich vedia chytiť do ruky , cca od 7 mesiaca? až tak ich žužlajú 🙂. Tie gulaté ešte moc nedávam alebo ked ich dám tak ich nalámem, lebo malá si ich celé vopchala do pusy a potom ju napínalo 🙂

ikke
2. mar 2011

cozeeee, od troch rokov? kedysi na piskotach pisali "Nevhodne pre deti do 6 mesiacov", tak teraz neviem, ci su v tych konkretnych piskotach, co mas, zas nejake uzasne "vylepsujuce" dochucovadla, alebo chce byt niekto papezskejsi nez papez 😝 😀 pozri zlozenie, ak je tam iba "muka, vajcia, cukor", myslim, ze mozes opatrne skusit (tak 1ks, nie rovno pol balicka), ale ak chces mat ciste svedomie, pockaj do roka (kvoli vajecnemu bielku) 😉 samozrejme za predpokladu, ze maly nema nabeh na alergie.

alca85
2. mar 2011

minimálne od jedného roka sú piškóty Natálkina najobľúbenejšia maškrta. 🙂 Kľudne už môžeš dávať 😉

martinka17
2. mar 2011

nevhodné od 3 rokov, lebo sú okrúhle a hrozí zadusenie, tak kúp tie dlhé. A ja som dávala od pol roka s potvrdením z gastra že sa to smie -malému robila aj testy na celiakikiu, napriek tomu to povolila 😉

kaja73
2. mar 2011

potraviny pre deti do troch rokov musia mat certifikat a to stoji nemale prachy,preto sa na to vyrobcovia -niektori -radsej vykaslu a napisu tam toto.V normalnych piskotach je vaj.bielko a to ma jest dieta po prvom roku,takže od 12m by som v pohode davala.Pre menšie deti su ine piškoty -bez vajička, ale zas so sušenym mliekom-tie su od 6m.To su certifikovane pre male deti.Certifikat nie je vždy zaruka kvality,ale len odraz toho,že vyrobca ma prachy a može ich do ziskanie certifikatov investovat.Mnohe vyrobky bez neho su tiež kvalitne a vhodne pre deti do troch rokov.Treba si čitat zloženie a riadit sa podla toho.

miika
2. mar 2011

moj maly ma 1,5r a piskoty gulate papa normalne ako maskrtku - do jogurtu mu to samozrejme nalamem. A papa to po troske, nedava to cele do pusy, takze nehrozi ani zadusenie.

kralicica
2. mar 2011

vraj od 1. roka, a to len kvoli vajecnemu bielku, lebo v piskotach su cele vajcia. my mame 11. mesiacov, zatial davame kekse sunarka alebo hami zvieratka a od roka piskoty klasika... ale myslim si, ze v tej jednej piskote toho vajecneho bielku nie je vela 😉

katren
2. mar 2011

my ich papame, odkedy ich vedela drzat v rucke a mala na to zubaky 😀 takze od cca. 6. mesiaca.......zuzlala ale radsej chlebik......
skusali sme aj Hami safari, ale tie sa strasne gebria a Nestle susienky tiez......

mircalla
3. mar 2011

ty asi myslis klasicke piskoty opavia, tam je napisene od 3 rokov........su ale speci piskotky pre deticky od ukonceneho 6. mesiaca. Maly ma 7, teraz som sa na to na poradni pytala a vraj pomaly mozem
v podstate podla mna ako dala @ivett1ten link

brisilda
3. mar 2011

ja by som klasika piskotky nedavala a uz vobec nie ked sa na nich pise od 3r. / co e podla mna nezmysel / 😀 ale aj trak radsej by som uprednostnila tie detske susienkove piskotky co predavaju pre deti od 6m

maryanna
3. mar 2011

piškoty sa do 3 rokov neodporúča dávať kvôli vysokému obsahu cukru, veď tie piškóty sú strašne sladké....aj ja keď zjem zopár je mi sladko a sú aj dosť sýte tak aby si dieťa nenahrádzalo piškótami normálnu stravu...

janka108
3. mar 2011

daju sa kupit aj celozrnne, sladene fruktozou napr.

e37
3. mar 2011

Minule som videla rozhovor na STV s pani doktorkou, ktora sa zaobera vyzivou malych deti. Tvrdila, ze piskoty kludne zaviest uz od 4 mesiaca, kym je este MM, lepsie sa dietatko vyrovna s pripadnymi alergiami. Rovnako sladkovodne ryby je vhodne zaviest uz pred rokom (kludne po pol roku, ak je uz dietatko od 4. mesiaca prikrmovane, ak je do 6. mesiaca vylucne na MM, tak od 8. mesiaca). ....
Ked som mala malu dcerku (pred 4,5 rokmi), bolo vsetko ovela prisnejsie, teraz zrejme zistili, ze prilis deticky obmedzovat netreba. A MM pomaha zvyknut babatku lahsie na nove druhy stravy....
Ale myslim, ze je to vzdy na konkretnej maminke, ako sa rozhodne, ako dieta reaguje 🙂
V 11. mesiacoch kludne. Len treba davat vela ovocia a zeleninky, aby sa deti potom zdravo stravovali. Piskotky by som davala iba prilezitostne.....

modra1
3. mar 2011

A čo chrumky ryžové, kukuričné, pohánkové, pšenové - žiadny cukor, vajcia, múka 😉. Ako sladká maškrtka sú fajn špaldové pukance s medom z DM a ešte lepšie kúsok ovocia do ruky. Ak dieťa nemá alergie, ekzém, tak môžu byť aj piškóty, ale načo? Osobne uprednostňujem najskôr otestovanie konkrétnej potraviny pred konzumáciou skrytých alergénov v malých množstvách (teda napr. vaječný žĺtok, vaj. bielok, vždy aspoň 3 dni s pridávaním množstva).

stavava
16. apr 2011

ahojte....ja mam 6 mesacneho drobca a kupila som mu susienky Sunarka urcene pre deti od uk. 6. mesiaca...no doma som bola uplne sokovana z obsahu....uz len to ako boli sladke ma dost prekvapovalo, no malemu chutilo...rozdrobene s mlieckom...ale vratim sa k tomu obsahu: okrem vitaminov obsahuju kypriaci prasok, cukor, prichucovadla, banan v prasku, mlieko v prasku...xixi...alo uplnou bombou su VAJCIA, MED a SOJA...tri alergeny, ktore sa detom maju davat az od uk. 1. roka....nakoniec som pozrela na obycajne piskotky, ktore obsahuju len tu istu muku, vajce a cukor...ziadne ostatne somariny, ktore su v CERTIFIKOVANYCH susienkach...🙂 podla mna ide ozaj len o velku reklamu, kedy na balicek napisu velkym oznacenie od akeho mesiaca mozu babatka papat vyrobok, ktory sa predava dokonca aj v lekarni. V skutocnosti je podla mna menej viac...takze kupim malemu piskoty, ktore sme niekedy jedli aj my a nemusim davat velke prachy za kopec alergenov a prichucovadiel, ktore tam davaju....a ak mozu byt v tychto susienkach cele vajcia, tak my nevadia potom ani v piskotkach...

tosomja
16. apr 2011

Ja mojej dávam piškóty a má 9 mesiacov, papá ich od 6 mesiacov 🙂

salma22
16. apr 2011

nasa ich papa od 6mesiacov ale sme jej kupovali aj ine take klasicke pre deti ale jej to nebralo tak sme zostali pri klasickych

stanislavao
16. apr 2011

piskoty su od 6 mesiacov. volakedy to na nich aj bolo napisane. nechapem, preco by do 3 rokov nemali ich deti jest. v dnesnej dobe by uz podla akoze odbornikov nemali deti jest asi nic, len tie hnusne, umele prikrmy, co su plne umelych farbiv a nemaju ziadnu chut.

estterka
16. apr 2011

a co tak nedat piskoty? namiesto toho do rucicky kusok ovocia alebo zeleniny. neviem,preco ucit dieta hned na keksiky(piskoty su z tejto kategorie) a sladke,bez extra vyzivovej hodnoty. a do ovocia sa daju zamiasat aj obilniny namisto piskot. ja piskoty davat nebudem,len kvoly tomu,ze je taky "zvyk".

aliza
16. apr 2011

presne tak, naco davat piskoty? ma to nejaku vyzivu? silne pochybujem, naco teda zbytocne ucit deti na cukor a sladke? deti to vobec nepotrebuju lebo to nepoznaju, my, rodicia ich na to ucime a tym im skodime. Ako uz bolo pisane, su aj kukuricne chrumky, pohankove, ryzove...alebo ovocie. Potom sa mamicky cuduju, ze im deti nechcu jest zeleninu a ovocie, ked ich natlacaju piskotami, kupovanymi osladenymi detskymi vyzivami a osladenymi cajmi...a potom tu vypisuju cele zufale, ako ich deti nechcu nic jest.

andrea_stella
16. apr 2011

ani mne sa to s tymi piskotami vobec nepaci, fakt kym dieta nenaucite na sladke a dokonca aj na sol tak to vobec nepotrebuju, a to moj maly nema vobec s nicim problem co sa tyka v jedeni, je to velky papkac, ja mu sem tam dam aj kupovanu ovocnu vyzivu ked ideme niekde von, ale viac sa mu snazim robit vsetko z domacich veci a myslim si tiez , ze preto tak pekne papa lebo ho neucim na kraviny 😉

zanna28
16. apr 2011

V pohode mu môžeš dať piškóty, nič strašné tým nespravíš, netreba brať všetko smrteľne vážne 🙂

mia258
16. apr 2011

Ja som svojej začala dávať až od siedmeho mesiaca, ale pečiem ich doma ja sama, aby som vedela čo presne v nich je. Dostane jednu len občas do rúčky, keď sme vonku na prechádzke.

Na všetko sladké bude mať čas keď bude staršia 😉

aaadinka
16. apr 2011

ja som skusala davat malej sunarku piskoty,nekupovala som ,vahrala som ich.Tiez ma prekvapili,ze boli stasne sladke a kedze nasa mala sladke neznasa,tak ich ani nejedla,vsetky som zjedla ja 😀DDD.Teraz ma rok a papa kukuricne chrumky aj to len jednu dve denne.Mala nechce ovocie,zrejme preto,ze mm je alergicky na vacsinu ovocia a jej asi tiez nerobi dobre.Ale zase zeleninky papa dost 🙂))Ja by som ti tiez poradila bud tie obycajne okruhle,alebo tie kukuricne chrumky...

ivanka85
16. apr 2011

v obycajnych piskotach su cle vajcia, takze kvoli bielku ich dame az od roka, ale ako pisu kocky chrumky nesolene, rozne detske susienky papame aj my..a dobr su aj Sunarka keksiky ale nie ruzove, ale modre na dobru noc, v tych vajcia na rozdiel od ruzovych nie su..

jitkatatarova
18. apr 2011

Existuju aj piskoty od 6mesiacov,nespomeniem si na znacku,ale kupovali sme ich v CBA a mavali ich aj v jednote.Neboli ani nejak velmi sladke.Tak skus popozerat po obchodoch.

sjuzocka
18. apr 2011

baby pozor na sladke, ked si dieta na tu chut navykne, k zelenine ho uz tazko zlakate... viem o com hovorim... pri druhom synovi uz si dam sakra pozor!