Orchidea - klasická hlina

robko901
2. máj 2024

Dobrý deň chcem sa len opýtať môže ísť do orchidei normálna klasická hlina? Ďakujem

yvankamala
2. máj 2024
vyrovnanaosoba
2. máj 2024

@robko901 neprežije.

robko901
autor
2. máj 2024

A kde sa dá kúpiť taká hlina do orchidei? PS neviem ako sa volá 😅

la_dolce_vita
2. máj 2024

V Obi som videla, je to oznacene na obale. Inak jednu zdedenu orchideu mi bolo luto vyhodit, tak som ju dala do hliny na izbove kvety, pridala hnojivo a rastie 🙂

yvankamala
2. máj 2024

@robko901 normálne v zahradkarstve alebo aj v niektorých kvetinárstva. Substrát pre orchidey

robko901
autor
2. máj 2024

Dakujem 😘

martinmmartin
2. máj 2024

a davaj bacha ci nemas typ co potrebuje priesvitny kvetinac

dzescebuly
2. máj 2024

@robko901 kamoška absolútne neznala dostala orchideu a po čase ju chcela presadiť do iného kvetináča tak ho klasicky presadila do normálneho keramické ho a dala hlinu na izbové kvety,táto orchidejka jej dllllho dllllho (pár rokov) potom krásne kvitla

yvankamala
2. máj 2024

@dzescebuly mame takto v krátkej dobe pošla🤷‍♀️ tak ja teda neviem,čím to je

viestta
2. máj 2024

@robko901 aku mas orchideu? Lebo su zemna orchidey, ktore potrebuju iny sbstrat ako korovy, ale ak mas phalenopys, ktory predavaju na kazdom rohu, tak v povodnom substrate moze rast roky, ani pri presadzani ho netreba menit, pokial nie je uplne rozlozeny. Ked ju budes prasadzat, treba stary substrat premiesat s novy, lebo na substrate ziju spriatelene huby a bakterie, ktore pomahaju korenom prijimat ziviny.

cacianka
5. máj 2024

Hlina - druh zeminy na výrobky, keramiku.
Substrát - je to rôzne druhy, vysevný, zahradnicky, na muškáty, bežné izbove kvety, ovocie, zeleninu....
Osobitné sú druhy na orchidei, iné na kyslomilne rastliny ako rododendrony, azalky, čučoriedky, hortenzie...

feb13
5. máj 2024

Ja som raz z nudze zasadila do dubovej kory na mulcovanie + primiesala trocha bezneho substratu a v pohode. Ten specialny substrat v sacku je viac-menej to iste.

cacianka
5. máj 2024

@feb13 áno dá sa namiešať doma z domácich zdrojov, na nete je veľa receptov, aj vo fcb skupinách o kvetoch