Ako prať, aby prádlo voňalo?

lyduuska2
11. máj 2014

Ahojte 😵 😵 😵 Mám taký menší problém... Pred nedávnom /cca 2 mesiace/ sme menili pračku a odvtedy mi prádlo nevonia 😔 😠 😒 Prádlo mi vonia, len keď ho vyberiem z pračky a hneď po vyschnutí... ak ho nechám náhodou dlhšie na vešiaku má neidentifikovateľnú vôňu, ale nesmrdí. Ale nevonia.. A toto sa mi stáva aj keď prádlo ožehlím a poskladám do skrine. Zrazu je vôňa fuč ☹ ☹ ☹ ☹ používam Persil Gold a aviváž Lenor Summer... Prosím, poraďte, už som zúfalá ☹ ☹ ☹ ☹

rondicka
31. júl 2014

@lyduuska2 softlan určite vydrží dlho,,modrý,fialový,,voňajú najkrajšie..aj Coccolino-modrý,fialový,,bordový.. 😵 ja som tiež zaťažená na vôňu prádla,tak to striedam..volakedy len Lenor ,tan vydžal a eraz tieto rak.-nem. Softan,Kuchelweich... hovorím-modré, fialové... tie najčastejšie kupujem,,lebo tiež niektoré majú slabšiu vôňu..ešte aj ružový,žltý-KUCHELWEICH....

rondicka
31. júl 2014

@lilila65 myslíš koncentráť,,že? tie sú riedené a pomenej voňajú 😵

rondicka
31. júl 2014

@jurkaa aj ja to robím s octom,,ked cítim,,skôr z bubna práčky,nie z prádla..ten zatuchnutý zápach..dám L octu na 90° a hotovo...

rondicka
31. júl 2014

@jurkaa ono.teraz vyrábajú tie pračky na 2-3roky..biznis 🙄 🙄

nair
31. júl 2014

@zuzka38 Skriňa je nová, má 4 - 5 rokov.. Ale je z masívu - taká retro - vyrobená v Indonézii či kde, tak mi napadlo, že možno nejaké divné moridlo.. Skriňu určite nevyhodím, mm je cvok, ten nábytok stál majland, to by som išla z domu ešte pred skriňou 😀 .. Každopádne asi to nie je tým, lebo uteráky a posteľné prádlo už máme v inej skrini - tiež novej - a uteráky sú ok, lebo sa v skrini rýchlejšie vystriedajú, najhoršie je to s obliečkami a plachtami, tie tam ležia dlhšie.. štve ma, že neviem prísť na to, z čoho to je.. 😠 🙂

iwa7
31. júl 2014

@11riki60 no , veď to... a ani umývačky niet doma... ☹

lilila65
31. júl 2014

@rondicka nie, normalny avivaz, uz dvakrat som kupovala v jednom nemenovanom obchode a vzdy bola slabsia vona a aj na pocit ine bole oblecenie. a chlapovi kolegovia mu hovorili, ze sa to uz stalo aj im zenam. tak asi niekto odlieva avivaz a prilieva vodu. taku istu znacku som kupovala v inom obchode zabalene a vonalo vsetko bolo v poho. takze uz si davam pozor

rondicka
31. júl 2014

@lilila65 aha 😨

11riki60
31. júl 2014

@simca06022011 prosim ta ako pouzivas na ruru?dik

simca06022011
1. aug 2014

@11riki60 ked ju vycistim, tak ju este poutieram octvou vodou a vyvetram, nebude potom od kadecoho smrdiet a vraj sa s tym aj zvysky cistiaceho zlikviduju (ja na ruru pouzivam amway)

guiseppinka
1. aug 2014

@nair inak mna teraz napadlo, ze my ked sme sa stahovali, tak sme si kupili skrinu (nieco na sposob ikea) a tam mi to tiez robilo s vecami, ze to akoby zatuchlo... doteraz mam v skrini normalne mydla odbalene... zo zaciatku mi vsetky veci zo skrine vonali po mydle, ale nastastie uz je to v pohode...

kalanchoe2
1. aug 2014

@jurkaa
Ten ocot je potrebné iba rozliat do bubna prácky?

jurkaa
1. aug 2014

@kalanchoe2 ja to vylejem tam kde dávam prach a pustim .

kotas
1. aug 2014

@nair ahojky riesim presne oba problemy tu opisane. jednak zatuchnute pradlo - pracku mam ale novu bosch, robi to iste co aj stara, hoci dodrzujem vsetko co sa tu spomenulo, fakt vsetko. vcera som vsak vyskusala dat avivaz az pri odstredeni po pracom programe a bolo to lepsie, uvidim ked pradlo uschne. So skrinami je to vsak horsie. Mne zatuchnutost sposobuju vsetky skrine aj starsie aj nove. skrine boli vydrhnute, vyvonane, vydezinfikovane, vsetko v nich preprane, navonane, mam medzi uterakmi a oblieckami mydla, vonne byliny, vonne stromceky, proste uz neviem co tam mam dat a nepomaha. uteraky sa vystriedaju to je v pohode, ale obliecky su horsie. ja zatial robim tak, ze ich periem len v prasku, ani nedavam avivaz, lebo to nema zmysel a predtym nez ich idem pouzit, ich davam do pracky len s avivazou na rychle prepratie. takze obliekam ich cerstvo vonave, ale ked otvorim tu skrinu...............robi mi to aj skrina, kde mam oblecenie, rozne svetriky, tricka.......ak ich nepouzijem do nejakych 7-10 dni, uz smrdia, musim prat znova....... 😒

mimik0
1. aug 2014

@selema to musim skusit aj ja lebo presne aj mne pradlo vonia len ked je mokre uz som to aj vzdala ....vyskusala som snad ylon praskom ariel aj persil, bonux...

nair
1. aug 2014

@kotas Ja som bojovala s fakt zatuchnutými uterákmi, keď som bývala po škole v podnájme - mala som jednu izbu ešte s kamoškou a nebolo veľa možností na sušenie 😒 Keď boli vypraté, tak ok, ale po 2 - 3 použitiach vždy keď boli vlhké, neskutočne smrdeli. Všetky som vyprala na 90° a zmizlo to.. Ale tu je asi problém inde.. Obliečky som tiež prala na 90tke, no aj tak sa to do skrine vrátilo.. A nemôžem všetky šaty vyprať na vysokých teplotách, to si môžem rovno kúpiť všetko nové 🙂 Lebo vždy to nejak v skrini jedno od druhého napáchne 😠
Ale skúsim teraz v lete ozaj všetko vybrať, skriňu vydrhnúť a postupne veci preprať, čo sa dá, na 90tke, čo nie, nie.. A skúsim tiež dať aviváž až dodatočne po hlavnom pracom programe.. Som zvedavá..

mahulenka87
1. aug 2014

Dôležité je, ako sa už písalo vyššie... nepreplniť pračku. Radšej si prádlo rozdeliť na viac kôpok.
Ja hodím do bubna kapsulu Ariel (buď na biele alebo na farekné) + niekedy dám aj tekutý Ariel do zásobníka (keď je viac špinavé prádlo). Aviváž používam už ibe detské-Sensitive. Môžem prať všetko spolu, malému to nerobí problém a hlavne tá vôňa sa mi páči viac ako ostatné. 🙂 Striedam Lenor Sensitive a Batoľa.
Ja periem väčšinu na 60st... Potrebné je aj dať aspoň 2 plákania.
Niekedy je aj nevhodná kombinácia prášok + aviváž.
No a možno ani vysoké otáčky žmýkania nie sú najvhodnejšie... (viacej aviváže sa vyžmýka).
Odporúčam vyskúšať aviváž Batoľa od Oli. Krásne a jemne vonia, je vhodná pre detičky a citlivú pokožku a je Slovenskááá 😉

kotas
1. aug 2014

@nair presne takuto cistku som absolvovala minule leto so vsetkymi skrinami, ale neuspesne. ale daj vediet ako dopadnes ty, ak sa ti to podari, urobim to este raz. Moja mama ma pradlo aj v skriniach vonave, uz som to s nou konzultovala niekolko raz a u mna nic nezafungovalo. Inak vsetkym hovorim, ze nemam rada prilis vonave pradlo, co je aj pravda. Takze u mna sa uz nejaka extra silna vona ani neocakava 🙂 aj ked trosicku by to vonat mohlo 😒

nair
1. aug 2014

@kotas Ani ja nepotrebujem aby nejak veľmi voňalo, ale keď páchne po niečom neidentifikovateľnom, čoho sa neviem zbaviť, tak ma to dosť hnevá.. 🙂 Napr. moja mamina dáva aviváž iba občas a prádlo u našich necítiť ničím.. Ani keď celé mesiace stojí v 40 ročných skriniach..
Teraz ideme na dovolenku, skúsim sa do toho pustiť po nej, to bude práca na pár dní 😉 Dám vedieť..

simca06022011
1. aug 2014

A INAK s AVIVAZOU TO NEPREHANAJTE, k vonavemu pradlu to vobec nepomoze, akurat tak ku polepenemu, znicenemu a smradlavemu ;) Fakt! Avivaz obali a zmaksi to pradlo, pouvolnuje vsetko elasticke... Davkovanie pouzivat tak ako sa ma -prach aj avivaz a vtedy ked sa ma... neexistuje aby pradlo inak smrdelo od toho. Treba ho riadne vysusit... ak zehlite naparovacou zehlickou (ako vsetci), tak ho tiez nechajte preschnut aby neostalo vlhke... (na dotyk to ani nemusite citit. Pradlo nemusi vonat ako v parfumerii zo skrine... ved aj lenor to slubuje iba na 7 dni 🙂)) Aj to nedodrzi... (na 100% iba ten modry 🙂) )
@kotas ja by som pri tychto tvojich problemoch povod zapachu nehladala v teplote na pranie ani nahodou a ani v pracke... ak vsetko tych veci dodrzujes. Podla mna bud vyberas pradlo neskor z pracky alebo ak nebodaj ma nejaky puch tak je zle vysusene.. cize skladas to a je to "vonave"-aspson trochu, ked to das do skrine o chvilu to smrdi.. podla mna jednoznacne to bolo vlhke.

selema
4. aug 2014

@rondicka akoby som čítala o sebe 😀
a aj si dala pekné meno synovi 😉 😀

b_mary
29. jan 2015

ahojte damy..ja som to sice osobne neskusala lebo si myslim ze strasne vela zalezi od pracky..ale pred skoro 3 mesiacmi mi jedna maminka predala veci oprate v dreft sensitiv a ruzovom lenore..tie veci vonaju neskutocne aj dnes 🙂..len skoda ze dreft sensitiv je testovany na zvieratach takze u mna pranie v tejto kombinacii pada ale komu to nevadi tak vyskusajte 🙂

nair
26. mar 2015

Spomenula som si na moje už zabudnuté trampoty s prádlom. Keď sme začali bývať s mm, strašne mi vadil pach oblečenia zo skrine, všetko, čo tam dlhšie stálo, som vyberala akoby zatuchnuté či páchnuce starinou.. Tak som všetko pekne vybrala a postupne prala na vysokých teplotách a odkladala tak, aby neprišlo páchnuce s voňavým do kontaktu.. Potom som to priebežne ešte raz zopakovala.. A zápach je z oblečenia preč, už je to pol roka a čerstvo vyprané vonia, dlhšie odložené necítiť ničím. Takže moja misia bola úspešná 🙂
@kotas

rapunshell
30. aug 2015

@selema
A aky prasok a avivaz pouzivas?

valeris
3. feb 2016

Ked bude tak brutalne teplo vytrepat skrine na slniecko aspon na 3 dni

chovancova122
21. máj 2016

odporucam nemecke avivaze su intenzivnejsie, hustejsie a aj dlhsie drzia na pradle ,,,,,odporucam vyskusat ten rozdiel

kikuska111
1. okt 2020

Vrelo odporúčam avivaž softlan modry a ariel baby gel rozvonia mi to cely byt od fajcenia citit len tu krasnu vonu pradla 🙂 odporucam

mirkoajanka
12. jan 2021

@simca06022011 Ja som pri nevoňavom prádle a tvrdých uterakoch skúsila babsku radu. Prádlo som na hodinku namočila do octu, sódy bik. A vody. Potom klasický vyprala. Ale Top je prať klasickým práškom a namiesto avivaze šupnut ocot.

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz