Akú výbavičku pre bábo narodené v strede letných prázdnin?

majcika
10. feb 2012

Ahojte, moje prve babo sa ma narodit koncom jula, vie mi niekto poradit co kupit do vybavicky a kolko? Dakujem

sisaha
10. feb 2012

@majcika body s kratkymi rukavmi 3-4 ks, body s dlhymi rukavmi 5 ks(dieta casto zvracka a zaciatkom augusta je uz väcsinou po lete), dupačky, alebo dvojdielne supravy 2ks. Pulovriky 2-3 ks. Zbytocne vela nekupuj v lete sa vsetko rychlo ususi na vzduchu a dieta rychlo rastie. No a potom na jesen, zimu - pancusky 2-3 ks, svetrik, čiapka, overal

ludka77
10. feb 2012

veci na jeseň by som zbytočne nekupovala, prva vybavicka stojí dosť peňazí. Jesenné veci počkajú 🙂 nekupuj veľa veci číslo 56 lebo to nosí babo maximálne 2týždne. My sme najviac vynosili body s kr. rukávom a na tenké ponozticky aby nebolo chladno od noziciek a tenkú čiapočku.pole istotu tenké teplaciky. V kočíky sme mali vždy tenkú deku na prikrytie. Nám sa mala narodila 20.7 a ten rok boli riadne horúčavi. Mali sme zbytočne veľa veci veľa ani oblečených nemala

dagmar25
10. feb 2012

@majcika Ahoj, mne sa narodil syncek 25. jula. Ja som mala toho viac, ale zase som nemusela az tak casto prat:
z 56, resp. 62 by som Ti kludne odporucila -
body dlhy rukav - min 6 kusov, lebo malemu babatku treba davat dlhy rukav, pokial teda nie je vonku vyse 30 stupnov,
body kratky rukav - cca 5 kusov
overaliky (pyzamka) na spanie - min 3 kusy
dupacky alebo polodupacky - min 3 kusy,
pripadne este nejake teplacky - cca 2 kusy
kabatik teplejsi - min 1 kus, aj v lete byvaju aj chladnejsie dni, preto pre istotu som mala kabatik, ale odporucam kludne kupit trosku vacsi a vyuzijes aj na jesen,
svetrik alebo kabatik - min 1 kus
ponozky - min 2 kusy, kludne kup vacsie a dlhsie ponosite,
ciapocka - cca 2 kusy,
tenucke rukavicky proti poskriabaniu - cca 2 kusy,
tenku zavinovacku, pripadne perinku, mne perinka lepsie vyhovovala - ja som mala dve perinky a vyuzila som ich, ked mi jednu ogrckal a musela som dat prat,
tenku letnu decku do kocika a kludne aj jednu teplejsiu, urcite vyuzijes na jesen a v zime,
bavlnene plienky - cca 20 kusov, ja som mala 30 a furt som ich len prala, na zaciatku som za den minula aj 8 cistych.
Ostatne kupis uz aj ked bude babatko na svete a uvidis co Ti vyhovuje a hlavne ako Ti rastie, ale ked chces nakupovat, tak urcite bodynka z dlhym rukavom a teplacky vyuzijes vsetky cisla, nekupovala by som na tvojom mieste vela body s kratkym rukavom vacsie cisla, tie som ja vobec nevyuzila, skor potom tielko a tricko s dlhym rukavom a prip. mikinka podla pocasia, alebo body s dlhym rukavom a tenka bundicka. Pancusky som kupovala dvoje v HM a vyuzila som tie, co su od 2m do 6m. Od jesene sme tiez na von nosili teply overalik, ale ten by som na tvojom mieste kupovala az ked ho budete potrebovat, lebo nevies ake bude babatko velke. Uz ma nic take nenapada, ale ako som uz pisala, vacsie cisla radsej kupuj, ked ich uz budes potrebovat...My mame plno veci, ktore sme nemali vobec na sebe... 🙂

majcika
autor
10. feb 2012

@dagmar25 dakujem za podrobne info je to napomocne lebo tendencia k prehnanym nakupom by ma asi znicila 🙂: ty si latkovala - cize si mala klasicke plienky?

dagmar25
10. feb 2012

@majcika ahoj, nie pouzivala som pampersky, ale tie latkove som vyuzivala na utretie, pod babatko, ked lezalo v postielke, do kociara a podobne... Uz ani neviem, len si pamatam, ze furt som ich len prala a zehlila... Ale teraz ich uz tolko neminam. 🙂