Čo hovoríte na monitor pohybu pre bábätko?

janula_jana
18. apr 2015

Boli sme dnes v obchode kúpiť monitor dychu no ponúkli nám monitor pohybu, ktorý sa pripne bábätku na pampersku a ten sleduje jeho pohyb - dýchanie. Ak prestane dýchať začne to vibrovať na brušku ak sa bábo nezobudí spustí sa alarm. Čo na to hovoríte má niekto s niečím takým skúsenosť? Ďakujem za rady 😉

mirkava
18. apr 2015

@janula_jana najprv sa ho snazi zobudit a potom sa spusti alarm? Ked prestane dychat tak nech hned alarmuje!

lalaboo
18. apr 2015

@janula_jana osobne nevidim vyznam monitorov dychu, pokial k tomu nie je zdravotna indikacia dietatka - predcasne narodene, prip. ma nejake ochorenia, poruchy,... no zda sa, ze niekto to berie ako samozrejmu sucasrt vybavy dietatka. ak vam to ma priniest pokojny spanok, tak budis. ale mnohokrat rodicov uplne vystresoval monitor dychu, ked spustil falosny poplach...

amelie123
18. apr 2015

ja som citala ze to nedobre drzi na plienke. ked sa babo pohne nemusi to priliehat a moze spustit falosny poplach.my sme mali monitor dychu Babysense ako v porodnici. a bola som spokojna.pouzivali sme prvych sest mesiacov.

teplakova
19. apr 2015

My to máme - Snuza Hero - a sme spokojní. Neupevňujeme to priamo na plienku, ale na taký "opasok" - vyrobili sme ho z obyčajnej (trenkovej 😀) gumy, ktorá ma na koncoch suchý zips, ktorým sa dá regulovať veľkosť. Ušil ho mm, a bola to záležitosť niekoľkých minút. Na tento opasok upevňujeme Snuzu, má to na pyžamku, takže sa s tým aj ľahšie manipuluje akokeby to mal na plienke - a teda pod pyžamkom.
Vybrali sme si tento typ preto, že malinkú máme celý deň pri sebe - v obývačko-kuchyni, a nie v postieľke, preto by nám ten "platňový" monitor dychu nevyhovovoval. Niekedy ju vyložím v kočiari na terasu, a som kľudnejšia, keď má ten monitor dychu na sebe. Takže preto sme volili tento mobilný.
Sme s ním spokojní, aj keď sme mali niekoľko falošných poplachov - keď sklzol na bok, lebo sa malinká v noci veľmi hemžila 😀 To nás aspoň vytrénovalo reagovať s chladnou hlavou.

gapre
19. apr 2015

aj ja som pouzivala pre dcerku snuza hallo,nelutujem urcite pouzijem aj pri druhom.Bola som kludnejsia.Ten do postielky by sa nam ani neoplatil,pretoze dcerka spala na manzelskej posteli.Dokonca aj lekarka nam ho pochvalila 🙂

wenka25
19. apr 2015

ja som s nim moc spokojna nebola,ked som ho neupevnila do jednej polohy mi robil falosne poplachy a nakoniec sa mi pokazil,vymenila som baterku a nepomohlo....tiez som mala snuza.teraz cakam druhe a bud kaslem na to alebo ak mala bude spavat tak ako prva skoro cele noci bez nejakeho pohnutia a mrnknutia tak si kupim ten klasicky monitor....