Čo obliekate 5 mesačným deťom v tomto počasí?

gabuska36
27. apr 2012

ahojte neviem čo mam obliecť 5 mesačnej dcérke vonku keď začína byť teplo...bojím sa, že ju poprechladzam, predsa v kočíku leží....ale nechcem ju ani spotiť...ďakujem Vám

dazdovka
27. apr 2012

@gabuska36 my mame 4.mesacne babo, pred 3 tyzdnami sme nahodili uz sportovu verziu kocika, lebo nech vidi naokolo (uz bola zvedava) ked sa ideme prejst. Mali sme este nanoznik cca 6 dni, odvtedy uz len deku. Obliekame - ak ideme rano, tak pancusky tensie a na to nohavice/teplaky. Body uz iba s kratkym rukavom, na to tensie tricko s dlhym rukavom. To je zaklad - dolezite je mat viac tensich vrstiev ako hrubsich. Vecer, ak ideme von, taky hruby zamatovy overal - podnim pancusky s hrubymi ponozkami, body s kratkym alebo dlhym rukavom, na to tricko s dlhym rukavom a rozhodnem sa podla toho ci fuka, navrch este flisovu mikinu s kapucou. Vzdy tenku ciapocku. Este nebola nikdy chora, ani potnicky sa jej nerobia, ani zima jej nie je. V kociku naspodku (v kosi pod kocikom) nosim tensiu deku, ak je chladno aleb fuka, zapravim ju okolo baby.

marianna2605
27. apr 2012

tak to je aj moj vecny problem 🙂 Moja mala ma akurat dnes 4 mesiace, rano davam bodicko, tenku kosielku a svetrik a pod nohavice este pancuchy a tenku ciapocku. No a poobede len body a svetrik, ciapocku, pancuchy uz nie a deku mam stale so sebou keby nieco 🙂
dazdovka@ ja som uz tiez vyskusala sportovy kocik, uz nechce byt vo vanicke hlavne ked je vyspata, zvedava je a chce pozerat na svet 🙂

ikke
27. apr 2012

VZDY, v kazdom veku dietata PLATI: to co sebe plus maximalne 1 vrstvu naviac.
opat a znovu napisem: pre deti, hlavne do 1 roku, je ovela nebezpecnejsie byt obleceny prilis teplo, nez ked im je trosku zima.

veronicka1901
27. apr 2012

My mame 5 mesacne babo a dnes poobede pri teplote 23 stupnov sme mali bavlnene tensie ponozky, leginky, tenku ciapocku a body s dlhym rukavom 🙂.