Čo všetko potrebujem pre bábätko?

mess123
4. máj 2022

Ahojte, keďže toto bude naše prvé bábätko, bola by som rada ak by ste mi tu vypísali nejaký zoznam čo musím kúpiť, čo musím mať doma, myslím od základov až po koniec. Proste všetko, čiapočky atď.. Veľmi by mi to pomohlo, ďakujem.

jaskolka
4. máj 2022

Uff.. Tak to veľmi záleží aj od individuálnych požiadaviek mamičky.Napríklad aj na tom, či chceš dávať látkové, alebo jednorazové plienky, či budeš nosiť, alebo klasika kočík. Ja vychádzam v zozname z klasiky a pampersiek. Takže zoznam cca ja som mala taky :
Kočík, 3 kombinácia
Postieľka
Plienky č. 1 balík, ale ani sme neminuli, a šli sme na č. 2
Vanička so stojanom
Podložka do vaničky (pre mňa super vec)
Zavinovačku 2 ks
Body 8 kusov odporúčam zavinovacie, nie cez hlavu (kým získaš prax v oblečení)
Dupačky, teplačiky cca 8 kusov
Ponožky 5 kusov
Svetríky 3 ks
Čiapočky 2 tenké 1 hrubšia
Rukavičky proti poškriabaniu
Látkové plienky na sliny, grcky 5 kusov
Mydlo detské, vatové tyčinky na uška, olejcek
Masť na zadoček (rybia masť)
Digitálny teplomer
Teply overal, fusak (ja mam októbrového prvého) to závisí od počasia, kedy sa narodí
Hniezdo, ak chces
Deka
Odsavacka na sopliky(odporúčam na vysávac)
Toto je taky základ, ono postupne vserko zistíš, čo treba a každá mamička aj iné preferuje. Takže kúpiš potom postupne.

ivka21
4. máj 2022

@mess123 ono tých plienociek jednorazových treba viac. Bábätko úplne malinke treba prebaliť 10-12 x za deň a balík sa necháva aj v pôrodnici. Lepšie je mať zásobu budeš mat iné starosti po pôrode. Este ti treba nožničky na nechty, kefku na vlasy, prebalovacie podložky to využiješ aj ty v nemocke, perinku vankúš do postieľky a aj obliečky na to. Pre teba odsávacku ja som mala mechanickú úplne stacila a treba aj nejakú flasku a cumlík.

lamonita
4. máj 2022

Napln si mraziak uvarenym jedlom. Mne úplne super padlo len si ráno vybrať a obed mat hotovy😉

mess123
autor
4. máj 2022

Ďakujem zatiaľ baby, tiež budeme mať začiatkom októbra mimi.. Takže zimné bábätko.. Mám strach že niečo vynechám, zabudnem

domiklik
4. máj 2022

@mess123
1 balík plienok jednotky
Látkové plienky (bambusové)
Jednorazové podlozky
Sudokrem (alebo inú masť proti zapareninam)
Vlhčené utierky
Noznicky
Kefku na vlasky
Teplomer (do ritky)
Teplomer do vody
Odsavacka hlienov + niečo na zvlhcenie nosa (napr nosko z dm)
Osuška, pripadne väčšia Látková plienka
Vanicka
Lieh na pupik + Gaza alebo vata
Tycinky do uší (niekto používa, niekto nie)
Cumel, fľašku ak nebudeš kojiť
Kocik (na začiatok potrebuješ vaničku), ak sa dieťa narodí v lete, výber dostatočne veľkú vaničku, aby sa v zime do nej zmestil aj fusak, tašku na kocik, Deka do kocika, sieťku na kocik, tienidlo...
Postieľka, matrac, Nepremokavá Podložka, plachta, prikrývka (v lete stačí aj plienka), mantinely, vrkoce zo začiatku ani nepotrebuješ, ja som dala len Hniezdo, prišlo mi to dosť praktické, vedela som si malého pekne preložiť...
Monitor dychu
Komoda s prebalovacim pultom
Lampu, ktorú vieš rýchlo nahmatať, zíde sa aj v nemocnici
Zavinovacka (klasická perinkova alebo ta swaddle)
Vajíčko (s isofixom alebo bez)
Nádoba na okakane plienky
Oblečenie pre dieťa do porodnice, lebo 50% deti sa z ich prostriedku vysipe...
Nejaku deku na gauč, postel
Oblečenie závisí od ročného obdobia, ale netreba sa utrhnut z reťaze.... Co sa týka plienok, utierok, kozmetiky, nerob si zásoby, dieťa môže mať reakciu, a ty môžeš skúšať nové... U lekára, v nemocnici, z poistovne dostaneš vzorky...

babovka2321
4. máj 2022

@mess123 ja by som ti poradila, kasli na 3kombinaciu a kup radsej poriadnu bezpecnu autosedacku (vajicko, napr cybex). A sportove kociky aj tak vacsina mamiciek potom kupuje osobitne, lebo z 3kombinacie su konstrukcie tazke, priestorovo onicom. Kupovala som 3kombinaciu, lebo ved kupuje tak kazdy a velmi skoro som to olutovala, len mi zaberala miesto.

heln
4. máj 2022

@mess123 ahoj, vobec nemaj strach ze nieco zabudnes, pre babatko potrebujes oblecenie, plienky, krem na zapareniny, , vlhcene utierky, lieh na pupik a sterilne gazicky a vsetko ostatne v dnesnej dobe keby ti pochybilo vies objednat cez internet.
ja som bola mesiac pred porodom v nemocnici a nachystane som nemala skoro nic, bolo to sice uz druhe dieta, ale po prvom som si povedala ze nebudem zbytocne investovat do veci ktore nevyuzijem.