Je potrebné mať vo výbave monitor dychu?

1. okt 2021

Ahojte žienky. Chcela by som sa opýtať či je potrebné mat vo výbave monitor dychu. Som prvorodička a chcela by som vedieť ktorý je najlepsi a s akým máte skúsenosti. 😊

tamvtme
1. okt 2021

Za mna ano, ja som kludnejsie spala, ked bolo babo na monitore...mali sme od Jablotronu

marianna_peskova
1. okt 2021

Áno, odporúčam si ho kúpiť. Pre tvoj pokoj na duši.

babovka2321
1. okt 2021

Babysense, idealne dvojplatnovy. Ja by som oka nezazmurila pri novorodencovi v noci, ak by nespal na monitore :D

fleur1111
1. okt 2021

Pripnem sa, tiež ma zaujíma aké ste kupovali 📌

deti95060810
1. okt 2021

nikdy sme nemali...ani sme ho nepotrebovali....

mamka1984
1. okt 2021

Máme od Jablotronu, ale nepoužívali sme ho. Malá bola celé dni v šatke, nosiči, na rukách alebo tesne pri mne alebo chlapovi, so mnou aj spávala. V postieľke byť nechcela, takže nám bol monitor zbytočný. Ale boli sme radi, že ho máme aspoň pre istotu, keby sme náhodou museli malú na chvíľu odložiť do postielky.

autor
1. okt 2021

@marianna_peskova a ktorý ste používali?

maminkadeticiek
1. okt 2021

Samozrejme ze ano.Bezpecnost na prvom mieste.My sme si prenajali babysense z nemocnice.

didi2102
1. okt 2021

Tak syn sa narodil ako 2.5kg , on ten monitor mal a bola somzan vďačná lebo ok drobček , dcéra mala skoro 4kg ani raz som jej monitor nezapla ... Teraz by som mohla mudrovat ako ho netreba lebo druhýkrát mi ho ozaj nebolo treba a sama som si pomyslela že blbosť, no pri synovi som ozaj bola vďačná že ho mám,len pozor aby sa používal správne

autor
1. okt 2021

A ktorá značka je najlepšia? Lebo ich je dosť veľa 🙈😅

sasanka605
1. okt 2021

Mame babysense a pri malej sme kúpili Snuza pico. Raz pipal, co ti poviem, strhla som sa nenormálne. Mala velmi tvrdo zaspala. Požičiavajú Babysense aj v pôrodniciach, výrobca je ochotný aj poradiť. My sme mali problém ked mal maly upchatý nos a podlozila som nohy postieľky, vtedy nefungoval správne.

autor
1. okt 2021

A môže byt aj používaný z bazosu alebo radšej fakt investovať do nového?

summersunny94
1. okt 2021

Je to najlepšie vec pri malom bábätku, tiež by som inak ani oka nezatvorila. My sme mali Nany Jablotron, bol to monitor dychu skvelý, spoľahlivý. Ak budeme mat ešte raz druhé dieťatko tak isto znovu kúpime. 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
1. okt 2021

Určite je to potrebné, dokonca je to najpodstatnejšia vec ktorú si máš pred pôrodom zaobstarať. Je to pár desiatok eur a môžes zachrániť život tvojho bábätka.

bluka2
1. okt 2021

Určite nie, napríklad v Rakúsku to nikto nemá a ani ja som to pri 2 deťoch nemala. Z nejakého dôvodu to fičí iba na Slovensku (a možno v Čechách a pod.)

julka828
1. okt 2021

Nanny jablotron a jednoznacne je dobre ho mat pri prvom som nemala a v noci som sledovala ci zije bala som sa. Pri druhom sme uz mali a spala som v klude bez obav aj nam zapipal raz ci dvakrat. Potom ked bol vacsi uz sme nepouzivali lebo cestoval v postielke a pipal preto ze z neho zisiel. Ale na prve mesiace jednoznacne ANO

sasanka605
1. okt 2021

Ved si požičaj, buď z pôrodnice alebo dr. Max ci ktorá sieť požičiava. Ročne myslim ze 20-25 deti postihne sids. Nutne to určite nie je, je to čisto pre tvoj pokoj.

hederamonstera
1. okt 2021

Ja planujem pockat, v akom zdravotnom stave moje dietatko bude. Sanca, ze sa nieco stane je tak 0,1%, ine je, keby malo problem so srdcom, narodi sa predcasne a pod.
Spavat bude s nami, cez den ratam, ze bude v nosici/satke alebo proste pri mne, ked budem varit alebo co ja viem. Dolezite bude, ze nebude u nas uplne ticho, nech neupada do tazkych spankov.

zuvelyn
1. okt 2021

Určite áno, najdôležitejšia vec vo výbave aj so samostatnou postieľkou.

cariad
1. okt 2021

Podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze pokiaľ máš zdravé bábätko. Ja som nepoužila ani pri jednom. Spali od narodenia v postieľke resp. v Snuzpod-e vedľa mojej postele do 6m.

zuzanockamt
1. okt 2021

Nie, nemala som nikdy kúpený a ani som o tom neuvažovala.

kacena4
1. okt 2021

z vlastnej skusenosti s asi 10timi detmi (ako profirodic) ti mozem povedat ze kym nemas predcasniatko, ci inak choreho drobca je to zbytocny nadstandard. monitor je potrebny pri detoch ktore ho "potrebuju", nie pri zdravom babatku aby si sa ty stresovala ked ti zapipa lebo drobec lezi bokom popr. silno spinka a ma slabsi dych

july0
1. okt 2021

Určite kupovali sme to ako prvé, poznám ľudí kt. pomohol !!!! SIDS netreba podceňovať ! Bez ohľadu či je zdravé alebo nieje. Vždy ho môžeš predať alebo si ho požičiať z pôrodnice.

angelovka
1. okt 2021

My mame angel care, pre mna uzasna vec,aj ked uz mala podrastla.v klude sme v inej izbe a ja pocujem aj ako spinka, ci sa vela ,,nevrti,, pri chorobe ako dycha atd.dodnes vyuzivame ako vysielacku kedze spi uz vo svojej izbicke.a to ma 2apol roka.za mna dobra investicia

evinka3007
1. okt 2021

Mala som Nanny od Jablotronu, bola to prva vec ktoru som si kupila do vybavicky, ja by som bez toho nedokazala spavat pokojne...syndrom nahleho umrtia moze mat aj uplne zdrave dietatko...

lenkapap
1. okt 2021

Ahoj, da sa mat pozicany monitor dychu na pol roka zadarmo 🙂 my tak mame baby sense 2 z lekarne dr.max pozicany - 36eur na pol roka, ktore nam preplatila zdravotna poistovna 🙂 ak chces dlhsie, tak 6 eur/mesiac... poziciavaju sa nove skus kuk nadaciakrizovatka, cez nich sa poziciavaju. Osobne by som nezaspala poriadne bez monitoru a ked mas sancu ho mat zadarmo, tak nechapem tie nazory, ze netreba 🙏 chapem, ze nie kazdy chce platit novy, ale toto je fajn riesenie

jaroe
1. okt 2021

Mám štyri deti, spala som kľudne. Teda v rámci možností samozrejme 😁

jaroe
1. okt 2021

@jaroe a teda nemala som monitor dychu

karhu
1. okt 2021

aj donosene zdrave deti moze postihnut SIDS, takze urcite odporucam
mamicky kupuju rozne modne hniezda, baldachyn, ci ne zbytocnosti...monitor je to najmenej👍

marianna_peskova
1. okt 2021

Značka Nanny. Má skvelé recenzie.