Kedy je najlepšie kupovať kočík do výbavičky?

baska1930
28. feb 2019

Ahojte mohli by ste mi prosím vás poradiť kedy je najlepšie začať kupovať výbavičku a kočík? Veľa ľudí mi hovorí že kočík by sa mal kupovať ako posledný alebo kúpiť skôr ale ho nemať doma.

jamimka
28. feb 2019

Poveram neverim. Len zase kupovat vybavicku hned po ocikani testu tiez nic moc. 😉 kupovala som posledny mesiac kocik, postieľku, vaničku, fľašky, plienky atd. Čiapočku, dupačky, papučky... To som si robila radost asi od polky tehotenstva.

hettinka
28. feb 2019

@baska1930 obidvom deťom sme kúpili kočík až po pôrode. Mali sme vyhliadnuty a manžel jo bol kúpiť, kým som bola v pôrodnici.

sajmiona
28. feb 2019

Podla mna okolo 30tt je uplne bezne kupovat kocik, stale nevies ci bude skladom ten co chces ty . Ci nebude treba cakat nejaku dobu a ja som rada ked mam veci uz nachystane popredu. A ak nahodou chces z druhej ruky kludne ked natrafis na dobru ponuku ber. Ja odporucam kindercentrum.sk odtial sme brali viacero veci , mavaju dobre zlavy a niekedy 20% dole a to vela spravilo. Ked sa ma nieco stat moze sa aj po porode

baska1930
autor
28. feb 2019

A aký kočík momentálne najviac odporúčate respektíve aby bolo babetku pohodlne ❤️

sajmiona
28. feb 2019

@baska1930 phuu to je strasne tazka otazka. Vela zohrava ci byvas v meste alebo na dedine. Ci vela cestujete a ake mas ty poziadavky. Ja som mala pri prvej velky polsky , ale byvame na dedine prerabali sme dom takze mne vyhovoval tym, ze mal odpruzenie a velke nafukovacie kolesa na tieto nase vymoly. Malej sa v nom spalo perfektne a kedze sa cely cas prerabalo tak sme nikde nebehali p o vyletoch. Potom ked bola vacsia do sportiaka sme kupili Britax B agile lahucky spratny zlozil sa jednou rukou a na cestovanie idealny. Teraz cakam druhe takze poliak ostava na dlhe prechadzky tu po dedine a kedze so starsou dcerkou vela chodime do mesta na ihriska a po vyletoch tak sme dokupili vanicku k Britaxu a ten bude v aute na cestovanie

martyzpp
1. mar 2019

@baska1930 my sme kupovali ešte v 2.trimestri. Vtedy som mala najviac energie a chcelo sa mi prechádzať si všetky recenzie, pobehať obchody, poskúšať...po dlhom rozhodovaní som sa rozhodla pre Britax go next a striehla som na bazári na nejaký za dobrú cenu. Keď bol, hneď sme pre neho utekali a neriešili sme, že čo kedy by sa malo...

baska1930
autor
1. mar 2019

A ešte otázka mimo vec kedy by sa mohlo povedať kamarátom že som v tom ?🙂

lucka12399
1. mar 2019

@baska1930 ja poviem az po 12 tt tak oficialne 🙂ale je to ako kazdy uzna za vhodne ..

amieima
12. mar 2019

@baska1930 vybavicku a kočík som kupovala cca v 7 mesiaci (veľa oblečenia som ale dostala,čiže skôr som len triedila a prala a dokupovala drobnosti). Najbližším som oznamovala,že som tehotná hneď,ako mi to potvrdil lekár (boli to ti ľudia,s ktorými by som zdieľala aj prípadné nevydarené tehotenstvo). Ostatným som oznamovala po 3.mesiaci

amieima
12. mar 2019

Čo sa kocika týka,moja rada je kupovať dvojkombinaciu (hlboká vanička a vajíčko,ktoré sa dá nakliknut na konštrukciu.Pri vajíčku by som sa riadila bezpečnostnými testami. Pri hlbokej vaničke rozmermi (dosť priestranná vanička aj pre fusak - neviem,kedy máš termín porodu). Pri konštrukcii kocika záleží od toho do akého terénu,či chceš často cestovať autom (skladnost a váha kocika). Ak bývaš v byte, zohľadni veľkosť výťahu,dverí. Ak nemáte výťah, dôraz na váhu kocika.Ja osobne som kupovala použitý kočík po 1 dieťati a neľutujem (len už by som ale nekúpila 3 kombináciu ale 2).