Kedy ste začali chystať výbavičku?

katkazabor
9. nov 2011

Pri prvej si to uz ani riadne nepamatam.Len viem ze od 35tt som lezala v nemocnici koli vysokemu tlaku a mala sa tiez skor narodila a myslim,ze som nemala vsetko riadne pochystane.Je skoro zacat prat uz pomalicky teraz.? 🙂

anicka1981
9. nov 2011

ja som zacala asi 2 mesiace pred terminom, velmi som si to uzivala,,,🙂 vytesovala som sa z kazdej vecicky,,, a bola som rada, ze takro skor som to porobila, lebo posledne tyzne pred porodm som sa ledva gulala, a aj nohy mi puchli dost, nevladala, by som stat toklo pri zehleni 😉

murinka
9. nov 2011

manzel ma stale odhovaral ze mam este cas ale ked ma dr. v 35tt postrasil skorsim porodom tak som si veci hned v tom tyzdni poprala 🙂 ale myslim si ze v takom 34-35tt je to ok 🙂

koran
9. nov 2011

No ja som pár vecí kúpila už v začiatkoch (ale to len také vecičky na oblečko v kiku, mali super akcie) a už máme aj kočík aj kolísku, ale to nie preto že by som sa ponáhlala, len som kupovala bazarové a opravdu krásne ako nové, tak načo čakať, potom by som také už nemusela nájsť... takže tak. a dostanem aj kopu vecičiek na oblečko na vianoce od rodiny lebo sa nevedia dočkať, prvé bábo v rodine.. 🙂

parvitas
9. nov 2011

ja som to pre istotu spravila už teraz 🙂. pri dcérke som sa až tak neponáhľala a začala som v prvý týždeň nástupu na materskú...

monky978
9. nov 2011

Ahoj 🙂 ja som práve dnes všetko doprala a od zajtra začínam pomaly žehliť... všetko mám už nachystané, nakúpené, postieľku rozloženú. Myslím si, že radšej pomaličky než potom naraz v zhone... a pripravujem tak aj psíka psychicky na nové zmeny a nie naraz bum...

mbrazd
9. nov 2011

na výbavičke som pracovala ešte pred tehotenstvom 🙂 na nejaké povedečky ja nedám. Co sa týka už takého, že pranie a žehlenie, pri prvej som začala nástupom na materskú, pri druhej ešte skor, lebo už nebolo toľko času popri prvej

nella1
9. nov 2011

ja som zacala v 7.mes.chystat vybavicku, myslim prat a zehlit vecicky, nakolko som vedela ze s vacsiim bruskom sa mi uz bude zle a budem strasne unavena 😉 a prve oblecko som si robila radost drobnostami uz od 4.mes. kludne mozes zacat, nech ta potom z tolkeho zehlenie neboli chrbat..

milankovazuzana
9. nov 2011

Ahoj, ja som začala od 20.tt, keď som sa dozvedela, že budem mať chlapčeka.Iba tak zľahka, postupne som dokupovala, v 7. mesiaci požehlila.Vtedy som si poriadila kočiarik, postielku-tú sme ale rozložili 2 týždne pred termínom pôrodu.

gubcikova
10. nov 2011

ja som začala teraz a pekne postupne.trošku poprala,požehlila za 2 týždne dalšiu kôpku a tak.teraz mi ešte zostáva posledná kôpka a potom už veci ako fusak,návlečky atd.postupne začínam kupovať kozmetiku a ešte potrebné veci.človek už pri druhom nevie odhadnúť kedy to príde a nemá tolko času.ale pri malej som prala v auguste a narodila sa v októbri.

tosomja
10. nov 2011

Neverím na povery, že toto doma ešte mať nemôžeš, lebo....
Keby som vedela, čo budeme mať, tak od prvého dňa 😀 Ale nie, už môžeš začať, keď máš skúsenosť s tým, že si nestihla pripraviť všetko, tak v pohode - lepšie ako stresovať na poslednú chvíľu 🙂

kacena4
10. nov 2011

ahoj, zalezi na tebe kedy zacnes s pripravou vybavicky, ci chces neutralnu alebo podla pohlavia, ja som pri prvom nestihla chystat, od 29tt som skoncila az do porodu (o takmer mesiac skor) v nemocnici a tak mi chystala krstna nachyslo nieco, ale pri dalsom som bola nachystana radsej skor od 20tt a tiez som skoncila v 24tt v nemocke, takze som potom bola uz pokojna a kludna a mohla som sa venovat babatku a nie materialnym veciam a tak to bolo aj s dalsim tehu 😅 - chystaj ako sa ty citis, aky mas zdravotny stav a hlavne miesto doma

lji
10. nov 2011

ja neviem presne ale od takého 20tt myslím že už určite...

tea333
10. nov 2011

ja som vedela pohlavie od 11tt, takze asi od toho dna 😀

miracko
10. nov 2011

Ja som nakupovala asi hned ako som zistila že som tehotná 😀 😀 😀 V eufórii som si pokúpila aspoň také vecičky ako biele bodynka a podobne, tak vo väčšom som kupovala až v 5.mesiaci keď som vedela že to bude chlapček
A do pôrodnice som sa začala chystať tak 1 a pol pred termínom, všetko som si poprala a požehlila a nachystala do tašky, navrch som si dala len lístoček čo mám doložiť keď pôjdem / teda také veci, ktoré používam a nemohla som ich mať zbalené : mobil, nabíjačka, zubná kefka a podobne/

minuska8882
11. nov 2011

ahoj, ak ti môžem poradiť nechaj si to keď budeš už na materskej, lebo teraz keď si to všetko urobíš tak sa potom budeš nudiť... teda aspoň u mňa to je tak... ja som si minulý týždeň všetko povybalovaľa po provom, čo chýbalo dokúpila... a od pondelka začnem prať, a na další týždeň potom žehliť... a potom si to všetko pekne utriedim a nachystám čo do pôrodnice a tak... aspoň mi ten čas rýchlejšie ubehne keďže som doma...

katren
11. nov 2011

Ja by som uz davno zacala...ja som sa zacala otvarat v 5.mesiaci, tak som mala nariadeny kludovy rezim a lezanie...takze vsetko chystal tatinko a ja som mu max. ukazala na notebooku co by som chcela....takze pri Dominicke chystal vybavu mm. Ale teraz pri Miskovi som si to nenechala ujst. Hned ako som vedela ze to bude chlapec (od 20tt) som zacala nakupovat a nenechala si to ujst. Tasku do porodnice som mala pri obidvoch zbalenu od druheho trimestra 😅 ze keby daco....

irriss
11. nov 2011

Ja jsem poverciva..(na nic jineho nez na toto😉 )
od malicka mi mama rikala, ze jeji sourozenci dvojcata zemrely kvuli tomu, ze mela babicka prichystanou vybavicku a kocarek doma moc brzy - prakticky uz od pocatku...
Tak to bylo na seznamu deni po cela ma detska leta, ze jsem se proste nakazila a pusobilo to na mne porad negativne, at jsem se branila jakkoliv...(cerna kocka pres cestu mi nevadi😉..

Ja jsem vybavicku mela az po 8.mesici tehotenstvi a kocarek prijel k nam domu az po narozeni,.. 😉 🙂

anjelicek26
11. nov 2011

My sme vedeli pohlavie uz od 13.tyzdna, takze take nejake drobnosti som kupila hned potom, hlavne dupky, drobnosti, sem-tam bodynko, take veci pre radost co som mala v zasuvke a chodila to pozerat, ake je to zlate. Kocik som tiez uz vyberala skor, ale skor ako pred 20.tyzdnom som nic väcsie nekupila. Predsalen som chcela vediet, ze je babo 100% zdrave a ta istota je az po morfologickom ultrazvuku. Velke veci som objednavala po 25. tyzdni, v 30.tyzdni som mala takmer vsetko, co som si chcela "pozriet a ohmatat" a aj detske oblecenie pokupene. Mne potom zacalo casto tvrdnut brusko, na vylety do mesta som sa uz moc neodvazovala, uz som len objednavala a dakovala svojej prezieravosti, ze som si vsetko obehala skor.

Poverciva nie som, dietatko ma dojst do pripraveneho, nie po porode zhanat a behat, zabudnut 1-2 veci je v poriadku, dokupi sa, ale komplet vybavicku zohnat trva aj mesiac-dva.

Izbicku sme malovali tyzden pred jeho narodenim (ale on sa narodil tri tyzdne skor), takze taky mesiac sme planovali, aby to vypachlo, aj novy nabytok aby uz tak necitilo novotou.

tigri
11. nov 2011

Sme zhruba v rovnakom tyzdni 😉 Ja zatial s pripravou vybavicky cakam, pri 2 malych babach aj tak stale musim dokolecka prat a zehlit a tych par mrnavych kuskov sa v tom mnozstve strati 😀 Najviac sa tesim na to zehlenie, ze len polozim zehlicku na bodynko a hotovo 😀 😀 😀 Zacnem asi tak mesiac pred porodom, aby to zbytocne nestalo v skriniach a postielku pripravi az manzel den pred prichodom z porodnice, aby sa do nej mesiac neprasilo 🙂 V tvojom pripade by som zacala od toho 34tt, teraz este nie, teda ak nemas zatial ziadne zdravotne problemy a tie ani nemusia prist. Ja som mala v druhom tehu skrateny a pootvoreny krcok od 6.mesiaca a teraz som uplne OK napriek silnym kontrakciam, ktore sem-tam mavam 😅 Drzim palceky!!!

monlet
11. nov 2011

ja som si uz zacala prat a zehlit teraz kedze mi je kazdym dnom tazsie :D tak som rada ze budem mat pokoj ked uz ozaj nebudem vladat 🙂 a tiez ma tesi ze som nedala na rady niektorych ktory mi vraveli,ze nemam kupovat veci tak skoro lebo teraz vobec nemam chut behat po obchodoch aj sa rychlo unavim takze uz len skocim na nejaku drobnost a mam pokoj 🙂

nelicefo
11. nov 2011

ja som este ani tehu neni a uz mam riadnu kopu veciciek kupenu. 🙂 A prat,zehlit ak sa podari otehu zacnem uz v nejakom 27tt......pretoze ako sa poznam toho bude hrooooozne vela 😀 😀 😀 😅 😝

happy8051
11. nov 2011

pri prvej dcerka som zacala v 28tt. teraz ak bude dievcatko, nebudem kupovat nic a ak chlapcek, dokupim v tretom trimestri

amouramour
11. nov 2011

ja som zacala kupovat vecicky v 25tt a kocik, postielku ani este nemame🙂prat a zehlit planujeme na materskej, sa neponahlame🙂

tiffanka
11. nov 2011

...ja vo 8-mom mesiaci...ale podotýkam, že to bolo naše tretie... 😀 ...ale vytúžené 🙂
niečo som našla... 🙂
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&at...

larosa
11. nov 2011

zopár vecí mám pokúpených, ale keďže nevieme čo to bude, tak neutrálne, po dievčtách mám málo vecí a aj to sú väčšinou ružové 🙂 teraz som doma tak šijem a háčkujem nejaké vecičky, posteľné, poperiem asi až niekedy v decembri a požehlím, väčšie a drahšie veci som už nakúpila- kočík- od ruky, monitor dychu, látkovú výbavu plienok... stále nakúppim nejakú drobnosť, keď idem do obchodu 😀 kočík som odniesla k našim, nie pre poveru, ale nezmestil sa nám do bytu 🙂 postieľku postaví manžel až keď bude bábo na svete, aby sa do nej neprášilo, no a posteľné oblečiem keď prídem domov 🙂

ripmajka
11. nov 2011

v podstate od nejakého 20 tt , po prvom veľkom ultrazvuku. Teda vtedy nám povedali že to bude chlap 😵

monika2606
11. nov 2011

Ja som teraz v 20tt a začala som si spisovať čo treba ale ešte nič nemám kúpené ale zistila som že už som asi mala dávno začať 😀 je toho strašne veľa to sa ani nezdá hihi, takže už začínam

sweetsuzi
11. nov 2011

kamoska, ktora uz mala babo mi dala dobru radu, ze najlepsi je na to druhy trimester a musim suhlasit 🙂 To sa vacsinou uz citis dobre po tom zaciatku a zase este aj vladzes. V prvom mi bolo faaaakt zle a zase v poslednom uz som bola viac v nemocnici ako doma, nehovoriac o tom, ze chodit po obchodoch s velkym bruchom tiez nie je velka zabava 😀 Nehovorim, nakupovanie cez internet je super vymozenost, ale niektore veci si predsa chces "ohmatat" 😀
Takze take zasadne veci do ktorych chces hovorit, ako kocik, postielka, atd si vybav cim skor, aby sa ti nestalo ze potom nebudes moct. Oblecenie, plienky a tieto veci nie su take podstatne to zvladne s malou instruktazou aj manzel alebo buduce babky a vela dostanes do daru, plus z vacsiny dietatko do mesiaca vyrastie.
Ak si poverciva a nechces to mat doma, odloz to do porodu k rodicom/svokrovcom/surodencom 😉

fialkaa
11. nov 2011

presne po 20.tt, po velkom ultrazvuku, ked som sa dozvedela pohlavie. ale nakupovala som velmi pozvolna, zo zaciatku sem-tam nieco, dost som zvazovala, obzerala veci na internete, radila sa s kamoskami. pre kocik som sa rozhodla tiez az v druhej polovici tehotenstva, po porade s kamoskou a objednali sme ho, ked som uz bola na MD, necely mesiac pred narodenim maleho. veci som si prala az ked som bola na MD, zbytocne by mi na ne padal prach. az na to, ze ma mesiac pred porodom seklo v krizoch a tazko sa mi hybalo, takze zehlenie detskych veciciek, na ktore som sa taaaaak tesila, som si moc neuzila. myslim si, ze som nepodlahla nakupnemu osialu a kupila som len veci, ktore som naozaj potrebovala. asi ani nemam nic, co by som kupila zbytocne. jedine kefku na flasky, kedze som plne dojcila.