Máte skúsenosti s nákupmi oblečenia z čínskych e-shopov?

maata12
17. aug 2012

Ahojte 😉
Skúšali ste si už objednať nejaké detské oblečenie z čínskych e-shopov? Ja si práve pozerám jednu stránku, len mi nie je jasné, kde sa udáva veľkosť a farba, lebo v ponuke to nie je kde zadať.. A taktiež to ich číslovanie napr. 100,110... to je zrejme podľa výšky dieťaťa, len som si neni istá...
Ďakujem za Vaše postrehy 🙂

sissy27
17. aug 2012

@maata12 z čínskeho shopu by som nekúpila nič ani sebe a nie to ešte dieťaťu... čo ušetríš na oblečení, môžeš potom vraziť do liečenia ekzému... skúsenosť z blízkeho okolia 😝 ďakujem, neprosím si...
ale k tvojej otázke - kde sa udáva farba, veľkosť - ťažko povedať, keďže nevieme na akej stránke si, a krištáľovú gulu asi žiadna z nás nemá... číslovanie je veľmi orientačné, šijú ako sa zadarí...

gubcikova
17. aug 2012

čínske oblečenie sa vyrába z pet fliaš

maata12
autor
17. aug 2012

@sissy27
@gubcikova Čo som našla v bazáre na MK kopec vecičiek od overených "profesionálov" poväčšine sú z týchto čínskych e-shopov (napr. www.dhgate.com)... Tak neviem, predávajú aj značkové veci, nie sú to veci typu "čínska tržnica" akurát s tým rozdielom, že cena kvalitných vecí je o polovica nižšia ako u nás.... čítala som už diskusie kočiek, čo si to objednávajú ale cez niekoho z Čiech a sú veľmi spokojné...

nice202
17. aug 2012

@maata12 ja som si objednala saty z ciny na mieru. spokojnost nadovsetko. vysli ma na 100 eur aj s postou. kvalita vynikajuca. material perfektny. inak som neobjednavala nic ine. alibaba.com

maata12
autor
17. aug 2012

@sissy27 A ešte som zabudla podotknúť, že 99% značkových vecí je Made in China, tak neviem po tom, do čoho by sme sa obliekali, keby som pri kúpe vecí od napr.H&M, Nike, Adidas atď. pozerala na krajinu pôvodu....

sissy27
17. aug 2012

@maata12 jasné, ono v číne sa vyrába všetko, ide len o to, či si to tam dá šiť nejaká väčšia firma (napr. adidas) a zodpovedá tomu aj materiál, spracovanie, atď., alebo je to nejaká čierna fabrika, kde sa vyrába všeko od príveskov na kľúče, cez fejky značkových handier až po pneumatiky a jadrové reaktory, a tiež tomu zodpovedá aj cena a kvalita 😝 a ďalšia vec je aj to, čo kto považuje za kvalitné a dobré - pre niekoho aj umelina môže byť super, hlavne že vyzerá, niekto si potrpí na bavlnu...
zrovna tá stránka, čo si hodila link, tak je niečo ako ebay - rôzni predajcovia, rôzne podmienky, takže nevieš, čo kupuješ, ale kde tam vidíš značkové veci, to veru neviem ...

maata12
autor
17. aug 2012

@sissy27 Veď práve preto zisťujem, či niekto už má skúsenosti s týmito e-shopmi. Moje deti nemali v živote na sebe umelinu, objednávam im oblečenie z UK, ale keďže som sa dozvedela, že veľa ľudí začína objednávať aj z Číny, chcela som si zistiť podmienky. Inak uviedla som len príklad www.stránky.... Ja som svoju otázku skôr smerovala ľuďom, ktorí majú skúsenosti s takýmito stránkami a nie tým, ktorí polemizujú nad údajnou kvalitou , alebo nekvalitou...... Myslím, že je každého osobná vec, v čom budú chodiť oblečené jeho deti... Ale aj tak ďakujem za Tvoj názor.

sissy27
17. aug 2012

@maata12 neviem, čo konkrétne chceš počuť - píšeš, že nevieš aké sú veľkosti, farba - ale nevyjadrila si sa, z ktorej stránky, tak sa nedočkáš asi konkrétnej odpovede.. podmienky dodania má každá stránka / predajca iné... a priprav sa aj na to, že tovar ti môžu zadržať na colnici a zaplatíš aj tam, ak tam nedajbože budeš mať fake, tak ti tie veci ani nedajú...

blumka
17. aug 2012

@maata12 nemam sice skusenosti s cinskymi e-shopmi ale mam doma nejake v Cine kupovane veci. len jeden postreh, co mi napadol ked som citala tvoju otazku- ide o cislovanie, tu na SK mam velkost nieco medzi S-M a z cinskych veci mi sedelo ich XL. Tak isto topanky, manzel kupil take aby zodpovedali nasej 37 a su mi male 😉

maata12
autor
17. aug 2012

@blumka Ďakujem, niekde som tiež čítala, že pre deti čo nosia č.98 objednávajú ich veľkosť č.110. Tak darmo, sú menši ako my 🙂

acer11
17. aug 2012

😖 to nemyslíte vážne ľudkovia.....

zuhana2
17. aug 2012

ja som objednala topanky a su perfektne, mam ich aj v albume, stali viac ako 20 euro, prisli rychlo, postovne bolo lacne, ale podla mna skor by mohli byt problemy s reklamaciou, ked nesedi velkost, inak kupujem detom same UK znacky, urcite aj o rok nieco objednam aj od Cinanov, samozrejme Vas nechcem nahovarat, lebo neviem, ze cez ktoru stranku by ste isli vy kupovat
Inak casto vidim ze v MK PRO shopoch predavaju tieto vecu ovela drahsie-hlavne TUTU suknicky

nice202
17. aug 2012

@maata12 nenechaj sa odradit niektorymi nazormi. ja mam veru saty kvalitne a viem rozpoznat kvalitu od nekvality. veru a bavlnene spolocenske saty s prepacenim nenosim.... saty kazdy jeden clovek chvalil a som na ne pysna. su ozaj krasne. neboj sa toho. poznam xy zien co nakupuju aj cez tieto stranky a su spokojne.

ikke
17. aug 2012

@gubcikova 😀 😀 😀 dobre som sa zasmiala...
z PET flias sa vyrabaju vsetky fleecove veci a to nielen v cine.

veci z ciny su roznej kvality, velka cast (mozno aj vacsina) znackovych veci sa tam vyraba, rovnako ako aj veci s jedovatymi latkami nacierno dovazane do europy a predavane na "cinskych" trhoviskach ("viac pasikov - viac adidas"..) 😝 😅 treba sa zaujimat o kvalitu a o spokojnost ludi, ktori vyskusali konkretny shop s konkretnym tovarom.

kto nema doma nic z ciny, nech prvy hodi kamenom... 😉

zuzanale
17. aug 2012

@maata12
@nice202 ono šaty možu byť ok veď kopec tých istých si baby a ešte lacnejšie objednávajú ....

ale detské nie ja si naozaj nepotrpím na značku a nemožem povedať že sa sem tam nenašlo niečo čo bolo kúpené v čiňaku aj keď prevažne to bolo made in turkej a v inej kvalite ako čínske ale porovnávať značkove veci vyrobené v číne a čínske z čiňaku to je ako tvrdiť že margarín a maslo je to isté obrovský rozdiel je v materiali a kvalite mám kopec vecí HM či next CA dokonca z tesca čo vynosila staršia dcéra neter teraz mladšia dcéra a držia aj po x rokoch no dostali sme zopár darčekov kúpených u číňana po 2ch opratiach handra z polyesteru nehodná ani na dlážku 😝 nehovoriac o cene je rozdiel dať 5€ za HM tričko a 5€ u číňana na 2 opratia niekedy som hovorila že niesom taká bohatá aby som kupovala lacné veci ale už ani ú číňana to nieje lacné a kvalita žiadna ... a čo ma vie vytočiť ake krásne kvalitné tepláčky predavajú tu v pro shopoch a idem okolo číňana visí to vo výklade o hodne € menej a handra neskutočná 😠

maata12
autor
17. aug 2012

@zuzanale Práveže sa nejedná o super lacné veci, ktoré visia v X čínskych veľkoobchod. Pozrite si túto stránku na MMB,kočka objednáva vecičky, ktoré sú práve na tejto stránke www.dhgate.com. Čítala som aj komentáre na kvalitu a zatiaľ všetko pozitívne. Len som rozmýšľala načo budem nakupovať cez tretiu osobu, keď si to môžem kúpiť sama a ešte je aj poštovné zdarma....... Len som si neni istá tými ich veľkosťami, dodacími podmienkami, ale aj to si zistím 🙂
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=73230 , ale aj tu na Koníkovi je kopec predajcov, kde som videla vecičky objednané z tejto stránky, len samozrejme za inú cenu.......................

lumarque
17. aug 2012

@maata12 ja som mala objednane latkove plienky z ebayia- bola som s nimi velmi spokojna a objednam aj teraz pre 2. baby- teraz dievcenske verzie :D, aj jedno tricko- to malo trochu divnu velkost- lebo cinania su mali, ale nosila som ho, ergonomicky nosic za 20 euro- totalna kopia erga.. ten bol super a uz sa tesim az vyuzijeme s druhym.

sofinka13
17. aug 2012

@maata12 ja mám doma presne túto mikinu v ružovej farbe: http://www.dhgate.com/b2w2-boy-s-hooded-sweater... , objednávala som ju tu na MK cez jednu kočku a som maximálne spokojná 🙂

olifcek
17. aug 2012

@maata12 nekupuj od nich nic...

radsej najdi kocky, ktore objednavaju priamo z nextu, ci george... tam si najdes cenu vynasobis x 1,40 alebo kolko maju a dostanes cenu v eurach, ktora vyjde menej, nez u nas v obchodoch...

my si sem tam kupime nejaku elektronicku malickost z www.dealextreme.com postovne je tam zdarma a fakt smiesne ceny.. ale kupili sme si len take malickosti ako ventilator na usb k PC, ci nahradna bateria do mobilu, ktora ale zodpoveda v tomto cene a vydrzi malicko, tak sme kupili radsej i v obchode, ale kamarat tam kupil perovu kameru a super funguje... proste... len drobnosti.. oblecko by som nekupila ani omylom...

presne ako pise @sissy27 ... to, ze je na oblecku made in china neznamena, ze je to cinsky smejd. pretoze kvalitna znacka da omnoho viac penazi do vyroby a materialu, nez smelinari....

ak mas menej penazi, skus napriklad domaja ci ine slovenske vyrobky... ;)

sofinka13
17. aug 2012

@maata12 jaj a čo sa týka veľkosti, tak sú o čosi menšie. Moja Sofinka nosí normálne 104 a túto mikinu sme potrebovali 110 🙂. Je to podľa výšky postavy 🙂.

olifcek
17. aug 2012

@maata12 citam Tvoj posledny komentar... tak smelo do toho... kazdy podla seba jedna 😵 😵 😵 vsetk odobre prajem, pa

hajanka
17. aug 2012

@maata12 to aj mna by zaujimalo, ako si tam zadas velkost a farbu a pod.....? 😀
ha! len tam na niektorych inzeratoch pozeram ze "minimal order" 6 sets, alebo 50 pieces, alebo 10 sets, 60 pieces......
tak sama asi tazko vyuzijes, to jedine si z toho biznis spravit a predavat, tak ako to kocka robi 😉

malinkaaninka
18. aug 2012

@gubcikova neverím,recyklácia je drahá.ale umeliny to určite sú.

zuzanale
18. aug 2012

@maata12 toto už vyzerá na nejakú ich domácu značku a nie šmejdik ... akurát sa ti može stať ako minule kamoške tá šla cez ebay objednala kabelku posielali z číny a zabudli nacapiť že darček tak doplácala clo 😉 a ešte pozor ako hajanka píše kolko ks v bal 😅

nice202
18. aug 2012

@maata12 davam do pozornosti velku diskusiu na mojasvadba.sk http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/asapbay-a-c... tam je nazorov ovela viac

maata12
autor
18. aug 2012

@hajanka
@zuzanale Veľkosť a farbu zadávaš, keď vec vložíš do košíka do poznámky. Len problém je naozaj v tom, že väčšinou je v balení 5ks a viac. Ale aj tak mi nie je jasné, že či môžem zadať do jedného balíka aj viac farieb a rozdielne veľkosti. Keby to tak bolo, tak to by sa ešte dalo. Pokiaľ by bolo v balení 5ks, objednám aj segre pre baby a mne pre chalanov...

zuzanale
18. aug 2012

@maata12 som sa teraz pozrela lepšie tak ta baba na mmb má teda riadnu prirážku ty si kúpiš 2 mikiny za to čo ona pýta za jednu 😨 😝

maata12
autor
18. aug 2012

@zuzanale Veď to 😠 ... Ako keby si pridala nejakých 30% navrch nič nepoviem a idem do toho... ale 150%-200% tak to sa mi zdá fakt dosť.... Aj tu na koníkovi vo fotoblogoch som videla pár vecičiek, čo si už baby objednali a kvalitu chvália. Tak som snorila, čo je to za značku a odkiaľ to majú objednané 😉 Radšej sa s pár kamoškami spojíme a ušetríme teda dosť evri 🙂 Len ešte musím zistiť, či sa do jedného balíka da spojiť viac farieb a veľkostí...

zuzanale
18. aug 2012

@maata12 ono ktovie ako to chodí či za to neplatí to clo to hodne navýši no to ti asi neprezradí zistíš až keď balík príde 😝

maata12
autor
18. aug 2012

@zuzanale Zistím aj to, manželov kolega si vraj objednáva z tejto stránky oblečenie, tak sa ho na to opýta...