Myslíte že je babyvak Infantino nebezpečný?

datkova
25. mar 2010

v dnešnom Novom Čase som čítala o babyvaku, ktorý mám mimochodom doma (malá v nom bola asi tak raz a asi tak 2 minutky🙂))... a zostala som šokovaná, že v tomto babyvaku vdaka neprirodzenej polohe bábätka, dochádza k zastaveniu dýchania a naslednej smrti... normálne mi z toho mráz behá po chrbte... myslíte, že to je nahoda?

murinka
25. mar 2010

kdesi tu bola podobna tema ale tykala sa autosedaciek-ze deticky by v nej nemali spinkat lebo moze nastat syndrom nahleho umrtia 😔 je to sice ine co pises ale aj mne beha z toho mraz po chrbte 😖 kupis babu babyvak,tesis sa,hrdo ho nosis a ked si toto precitas tak... 😔 hroza ☹

miruska15
25. mar 2010

tak to je sila ja som tiež mala babyvak ale maleho som v tom nevedela nosit tak som ho vratila. Fakt na zamyslenie.

martinex
25. mar 2010

baby ja som mala baby vak, nie sice konkretne tento...ale paniku by som nerobila... podla mna sa tie pripady umrtia stali urcite v USA...a videla som toho dost,ako sa niektore matky spravaju k detom, sak tie zabery co dieta taha na voditku po supermarkete a podobne...
a ked mas vak,tak dietatko sledujes,kazde pomrvenie citis a hned kuknes co sa deje... vak by mal byt natolko pritiahnuty k telu aby sa babo nemohlo samo otocit...
urcite budem pouzivat vak aj pri druhom babatku,je to velmi prakticke,ked je dieta este malinkate 🙂

murinka
25. mar 2010

jedna pani si tu teraz dala inzerat ze predava tento babyvak ☹

datkova
autor
25. mar 2010

ja som už ten moj dopredávala ☹(( 45 eur fuč... šanca na ake také vratenie penazí, aspon polovičky...fuč ☹( čo už....

zuzanale
26. mar 2010

Datkova veď skús reklamovať možno ti ho vezmú keď je nebezpečný.....

lucia123
1. apr 2010

My mame Infantino a nezda sa mi vobec nebezpecny, naopak, maly je v nom strasne spokojnucky, a rad sa v nom nosi. Neverim, ze by bol nebezpecnejsi ako hociktory iny vak, vsetky funguju na podobny "system" nosenia, ja som mala na skusku jeden den Tikamak a prave ten sa mi zdal zly, lebo dieta moze z neho lahko vypadnut a navyse je taky hlboky na male dieta, ze skor tam hrozi to zadusenie. Infantino je fajn prave pre malicke deticky. Blaznivy Americania 😀

datkova
autor
1. apr 2010

zuzanale nemám blok ☹((

datkova
autor
1. apr 2010

Saša tam nechcela byt a myslím, že práve pre tú polohu... dieta je tam naozaj také poskrucané celé... no neviem, ale také malinké bábätká by mali ležat pekne na rovnom, nezdá sa mi to správne, davat ich do babyvakov.. ja osm ho utekala kupit v totalnom zufalstve, ked mi malá celý celučičky den preplakala, ked mala asi 3 týždne, vobec som nevedela čo jej je, len na rukách bola ticho, tak som muža naverbovala do predajne a došli sme s babyvakom... predavačka asi nemá deti, lebo určite by mi taku blbost tak strašne nevnucovala... proste babyvak a je jedno akej značky nieeeeeeeeeee!!!!!!

kdezee
3. apr 2010

..to si tam tie deti davali dole tvarou ked sa udusili? Ja mam babyvak a neviem si predstavit ako v tom moze byt dieta poskrucane. Ved ked je v nom spravne ulozene tak je to uplne spoko poloha. Maly mi vrieska v kociku tak babyvak je zachrana. Zaspi a sup do kocika

martinex
3. apr 2010

podla mna je to strasne individualne...poznam vela deticiek,ktore vo vaku nechceli byt a tiez vela,ktore tam boli spokojne a pekne sa nosili...

susik77
3. apr 2010

Ahojte, mne Veronika nechcela byt, stale v nom plakala -teda nie v tomto o ktorom pisete a Terezka uplne v poho, fakt je to individualne.
Martinex-to ste dobri, ze sa tak skoro snazite otehotniet 😎 Asi mas velmi dobre dieta 😎

lullaby343
18. máj 2010

Nebezpečné babyvaky uvedenej firmy sa už len na pohľad líšia od klasických látkových babyvakov. Aj napriek tomu si neviem predstaviť ako v ňom mohla jedna mama udusiť dieťa, keďže pri nosení máte jeho hlavičku stále na očiach a cítite jeho dych.. Ale čo sa čudujeme, v Amerike nie je nič nemožné.. Podľa môjho názoru by však bolo krátkozraké odsudzovať všetky babyvaky. Mimochodom autosedačka (vajíčko) by mala takisto napodobňovať polohu "kolíska", ktorá je pre dieťaťko prirodzená. Avšak dieťaťko v nej vždy sklzne do "skrčenej polohy", ktorá už tak prirodzená nie je, že? Narozdiel od polohy "kolíska" v babyvaku. Stavce sa začínajú ukladať na seba (logicky!) až v čase keď dieťaťko začína sedieť.. A to je stále iba čas kedy sa chrbtica IBA ZAČÍNA vyrovnávať z polohy C do tej vzpriamenej 🙂 Ortopéd odpodrúča do pol roka veku (resp. dokým dieťatko nesedí) IBA a LEN horizontálnu polohu dieťaťka! Taktiež svaly sa najlepšie pripravujú na vzpriamenú polohu chrbtice (z polohy C, teda zaoblenej) tým, že sa spevňujú.. A na to je skvelý práve babyvak, kde sú svalíky stimulované prirodzeným pohybom 🙂
Tu je vyjadrenie ortopéda:
"Nosič pre dieťa treba vyberať tak, aby umožňoval správne nosenie. To, či nosíte dieťa dobre alebo zle, nezávisí až tak od nosiča, ako od toho, ako nosič používate."
Ako správne nosiť novorodenca a dojča?
"Dieťa od narodenia približne do veku 6 mesiacov treba správne nosiť tak, že leží a zároveň môže byť pritom mierne schúlené (nazýva sa to aj poloha v „klbôčku“). Táto poloha je preň prirodzená. Takéto nosenie umožňujú šatkovaky a šatky, v ktorých novorodenca a dojča nosíme v polohe „kolíska“, a to aj dlhšiu dobu – pokým je to dieťaťu aj nám príjemné."
Čomu sa vyvarovať pri nosení novorodenca a dojčaťa?
"Dieťa, ktoré sa ešte nevie udržať samé v sede, sa nemá nosiť zavesené vo zvislej polohe. Je to možné iba na krátku dobu, najviac 15 – 30 minút."
Prajem pekné dníčky s detičkami 🙂

diid
18. máj 2010

co pisete o blaznivych americanoch? ved to sa mohlo stat a mozno aj stalo kdekolvek inde na svete ze takto zomrelo dieta. lenze v USa su na to zakony a za vsetko sa sudi, tak to sa stale spopularni. Milinon ostatnych americaniek takto nosi deti a nic sa im nestalo. Jedno dieta zomrelo v tom vaku tak, ze bolo len asi tyzdnove, vysli z auta a isli do obchodu si kupit zjest. Kym prisli naspet do auta dieta nedychalo bolo to cele asi 10 min. Take malinke dieta nema silu sa pretocit, mala ho bokom, tak ze tvaricka smerovala k jej telu , ked bolo ohnute tak to blokovalo dychacie cesty . Ona myslela ze dieta spi.