Naj topánky na zimu pre dieťa

lllperko
31. aug 2022

ahojte, kedze teraz su fakt dobr ceny na zimne topanky, tak hladam pre dceru (akt. 13 mesiacov, este sama nechodi, iba s pomocou) kvalitne, teple, pohodlne topanky .. teraz nosi barefooty ... aku znacku mam hladat? obzeram froddo, geox, primigi, ale neviem ktore su naj .. poradte 🙏

babovka2321
31. aug 2022

@lllperko nechcem ta odhovarat, ale pri takom babatku nevies, ako jej poskoci/neposkoci velkost nozky za tych par mesiacov, netrufala by som si kupovat dopredu. A znacky sa nedaju uplne tiez odporucat, lebo niektore babatka maju siroke a tucne nozky, niektore chudulinke, to ani nespominas. Treba skusat, co sadne 🙂 ale samozrejme je to len tvoja vec.

zuzanaete
31. aug 2022

Naj su tie, ktore sobre sadnu na nohu. Treba vyberat podla sirky nohy, nartu a tak. Jednemu dietatu sedi jedna topanka a druhemu ina.

anjelicek26
31. aug 2022

Barefoot a zima sa vylucuje... potrebujes lahke kvalitne nepremokave cizmicky na styl superfit, primigi, froddo, tam si skutocne na tej bezpecnej strane. Vpredu spicka proti okopaniu u tak maleho dietata must have. Ziadna zo znaciek, ktore si spomenula, ale nie je vyslovene na baculate nozky, takze pozor na to... Superfit co sa tyka vahy ciziem su asi najlahsie.

zuzanaete
31. aug 2022

@anjelicek26 Barefoot a zima sa vobec nevylucuje. Su bf znacky, co zimne siju z nepremokavych latok napr. autorkou spomenute Froddo) alebo potom kvalitne kozene topanky treba dobre impregnovat. Detom kupujem aj na zimu bf.

anjelicek26
31. aug 2022

@zuzanaete tak to je vec nazoru, ja s tymto nesuhlasim...impregnovat nejake topanky s 3mm podrazkou proste proti zime od spodu nepomoze, nohy budu studene (nie mokre, ale studene)... nerozpravame sa o ohybnosti topanok, ale o chlade... Froddo za mna uz roky od BF daleko... kompromisne su DD step momentalne alebo aj protetika ich BF rada (tiez to nepovazujem za BF, ide tam o ohybnost), aj ked to tak prezentuju...

marzuz89
31. aug 2022

@lllperko pre 13m, ale ani pre starsie dieta, by som zimne cizmy nekupovala teraz. Podla coho vyberies velkost? Je nerealne v auguste vybrat tak, aby spravne sedeli v decembri 🤔 bude skrcat a tlacit prstiky, lebo mali dobru cenu, alebo bude v nich plavat. Lebo mali dobru cenu 🙂 ani pre 3,5r nekupujem dnes, lebo netusim. Kupila som minuly tyzden jesenne, tiez BF kozene celorocky. Ale zimne teplucke cizmy si netrufam. Skor vyuzi teda dobre ceny na celorocky, mozno vo vasom cisle budu, v takychto malych velkostiach byvaju. Aj ked, ja napriklad pre obe deti topanky (prve) az vtedy, ked boli/budu riadni samostatni chodci, za rucicku nevodim. Mozes este kupit 2 rozne velkosti, a vyskusat potom v Novembri, ktore sadnu a tie druhe predat na bazariku, ale asi predas pod cenu, financne sa neoplati ani to.

marzuz89
31. aug 2022

@anjelicek26 proti chladu v BF cizmach sme mali hrubsie vlnene vlozky, zima nebolo a to bol syn riadny chodec, nie kocikovy. Splni to funkciu tenkych podrazok plus nie je zima, nozky mozu pracovat, za mna milsia kombinacia ako hrube zimne podrazky. Ale zase, nezijeme na severe niekde, no 🤔

lllperko
autor
31. aug 2022

mate pravdu, nekupujem teraz, radsej az v zime, aj ked drahsie, ale nech dobre sadnu. je ine kupovat zimne topanky v auguste pre seba, ked viem ze v decembri budem mat stale taku istu nohu. ale pre dueta neviem odhadnut. kupila by som, boli by male/velke, a paradoxne by som neusetrila, lebo by potrebovala druhe🤷‍♀️
a co sa tyka typu nozky, to sa asi radsej pojdem poradit do nejakej predajne, lebo sama neviem

som vam vdacna za cenne rady 🙏 majte pekny prijemny den zienky 💕

lenka2710
31. aug 2022

@lllperko ja som pri staršej aj teraz pri mladsom kupovala každý rok superfity, nozka je stále v suchu a v teple, nikdy nepremokli, nikdy sa neokopali, vždy som ich ešte posunula ďalej
A ozaj dopredu by som nekupovala, ja som minulú zimu musela malému kupovať dvakrát, rýchlo rástla nožička

pribinak
31. aug 2022

@lllperko je august, normálne v novembri kúpiš zimné topanky, nemusíš nakupovať pomaly pol roka vopred

zuzanaete
31. aug 2022

@anjelicek26 Sama som mavala v klasickej obuvi vecne ladove nohy a nola mi zima. Odkedy som bf, tak ladove nohy nepoznam. Tenka podrazka vobec nie je problem, kedze prsty maju priestor a celkovo noha a tak svaly mozu pracovat a prekrvovat sa. Samozrejme pri hodinovom stati na mieste by mi bolo zima, ale tak to v kazdych topankach. Deti su stale v pohybe, noha pracuje. Nasi po sankovacke v bf topankach topankach mavaju uplne teple nohy. Froddo ma urcite radu bf, ktora splna vsetky kriteria.

simona20201309
31. aug 2022
simona20201309
31. aug 2022

@zuzanaete v každých nie, ja von stojím niekedy aj 3h na snehu a nie je mi zima. Kamoška s topánkami belenka bf po hodine uteká celá zamrznutá domov. Takže za mňa bf urcite nie...nie len zimne

oli_gapelodiegant
31. aug 2022

Superfit alebo geox za mňa

anjelicek26
31. aug 2022

@marzuz89 tak ale ked mas vlnene vlozky, tak ten kontakt s povrchom nemas aj tak a mas tam rovnaku vrstvu ako keby ma normalne cizmicky... jasne ziadne kopyta, ale taku tu kompromisnu ohybnu klasiku...

angel993
31. aug 2022

@lllperko zbytočne skoro budeš teraz kupovať. Najlepšie je kupovať tesne pred zimou. Bude aj väčší výber ako teraz. A najlepšie vyberať podľa rozmerov nôžky. Môjmu synovi prvú zimu najlepšie sadli DD step. Druhú zimu nosil Froddo.

anonymous87
31. aug 2022

Minuly rok mal Superfit, tento rok chcem Ecco.
Skusali sme BF, mal vsak studene nohy. Ako lad. Cize v zime BF nie za mna

jasminkaj
31. aug 2022

Ja nedám dopustiť na Columbia Rope Tow. Dcére ich idem kúpiť už piatu zimu po sebe, aj 3-ročný syn je s nimi spokojný. Naozaj top 👍

https://www.sportisimo.sk/columbia/childrens-ro...

marzuz89
31. aug 2022

@anjelicek26 ano, je to hrubsia vrstva, ale myslim tak, ze "3mm" podrazka s vlozkou z ovcieho runa je ovela pohodlnejsia, maksia, ohybnejsia, ako neBF zimna bagandza, ktore sa robia s hrubymi neohybnymi podrazkami, aby zima nebolo. Prsty sa pri pohybe viac zahreju, teda aspon nam na zimu velmi vyhovuju BF tenke ohybne podrazky, doteraz som davala takto vlozky, mozno sa tuto zimu odhodlam bez 😅 ale hrubu bagandzu kupovat nebudem urcite, prave v takych je noham vacsia zima. Len to som chcela

anjelicek26
1. sep 2022

@marzuz89 ono tam ide o to, ze ovcie runo a topanka (2 kusy) a ponozka/pancuska (treti kus) robia urcity pohyb a nestabilitu nohy celkovo pri pohybe... hruba baganza myslim pod tie znacky hore uvedene nespada ;) Jasne kazdy model je iny, ale aj tak...

anonymous87
1. sep 2022

@anjelicek26 no mne napr.superfit schvalila aj primarka rehabilitacnej nemocnice. Ze je vynikajuca znacka. Topanka bola ohybna, lahka a syn nemal studenu nohu🤷‍♀️
On si vsak oblubil ecco znacku, tak chcem kupit tento rok od nich snehulky. Tak uvidime 😀

stof
2. sep 2022

@anjelicek26 ahoj aké by si ty odporučila topánky na zimu? Myslim konkrétnu značku

wuala2020
2. sep 2022

@jasminkaj vyzerajú dobre.
Nohy teple?

lucimax
2. sep 2022

@lllperko tiež odporúčam superfit, nosíme ich roky aj zimné, aj sandalky, nesklamali ani raz - len pozor, ak je baculata nozka,mohli by byť úzke. BF za mňa na zimu nie. Kupit zimnú obuv s tenkou podrážkou a potom hľadať vložky odrážajúce chlad, dostatočne vlnené ponožky aby hriali...sú pre mňa starosti navyše. Ale ako sa vraví...100 ľudí,100 chuti. Podľa mňa nie je skoro na kúpu zimných, je september, robíš si prieskum..ročne dieťa sa pomaly hýbe a ak je studená jeseň, je možné že ich obujete už začiatkom novembra...určite vyberieš dobre 🙂

mamatroch
2. sep 2022

my mame najradsej snehule demar, v nich mal maly vzdy teplucke nohy, zvnutra je ovcia vlna 👍 ...barefoot to ale nie je, su to jednoducho snehule. Prve mal, ked mal necele dva roky a aj na dalsiu zimu som sla takto na istotu. A plus pre mna je, ze sa dobre obuvaju.

jasminkaj
3. sep 2022

@wuala2020 nohy vždy teplé (úplne vážne). Píšu, že sú do -32 stupňov 😉