Oplatí sa kupovať detské postele?

izabela333
24. dec 2017

Ahojte maminky, chystám sa zariaďovať detskú izbu pre dvoch synov...Majú medzi sebou 1,5 ročný rozdiel a chcem, aby mali izbu spoločnú. Aké máte názory na detské postele? - myslím prispôsobené rozmerovo deťom? opatí sa to alebo odporúčate radšej kúpiť už normálne postele štandardných rozmerov? 🙂 Ďakujem za rady, tipy a postrehy.

celasapremenim
24. dec 2017

podla mna sa v mensej posteli dieta citi istejsie a prijemnejsie, my sme mali postupne vlastne tri postele pre kazde dieta.....detsku, potom taku do cca 8 rokov mensiu a velke uz maju kvalitne dubove s dvomi lozkami

izabela333
autor
24. dec 2017

@celasapremenim to si aj ja myslím, že je to taký ich osobný priestor, intímna zóna...majú 2 a 4 roky..takže tie do osem rokov by boli asi aj fajn 🙂

zviz
24. dec 2017

Dcera (takmer 5) ma od dvoch rokov postel o rozmere 90x200 a rovnako velku budeme kupovat aj pre syna (takmer 2). Dcera je "cestovatelka", jej by mala postel nestacila a prislo mi to zbytocne kupovat takyto medzistupen.

sissy27
24. dec 2017

@izabela333 mala som pre dcéru takú strednú, tuším 160x70, a môj osobný názor - ak vám to priestor dovoľuje, tak kúpte normálne kvalitné postele a matrace.

diana20
24. dec 2017

@izabela333 môj syn má dva roky a ma normálnu veľkú posteľ, dobre sa mu tam spi, ma dosť miesta, v malej nechcel spat.. Mladší ma 7 mesiacov a už mám pocit, že je mu mala jeho postieľka, lebo si búcha ruky o kraje keď sa marci v noci.. ma ten zvyčajný rozmer, neviem koľko to je cm..

evittam
24. dec 2017

@izabela333 Ak mas zbytočne peniaze na vyhadzovanie, priestor a ostatné tak kup aj každý rok novu posteľ. Obe deti spali cca do 1,5-2rokov v klasickej detskej postielke. Potom sme synovi kupili veľkú poschodovu postel,najskor spal dole, potom ked dcérka narástla tak išiel hore a dcérka dole. Najbližšie budeme uvažovať o zmene az ked bude syn na strednej.😉

nikushka1
24. dec 2017

moj ma od 1,5roku normalnu velku postel 90x200. chceli sme hned velku aby som mohla pri nom spat ked je chory atd

netswan
24. dec 2017

My sme vtedy 4ročnú a postel sme kúpili 120×200. Keď ju uspávame, tak sa k nej lepšie uložíme a stáva sa, že si v noci s manželom menia pozície, tak sa manžel lepšie vyspi 😃

miricka77
24. dec 2017

Ja som nedavno menila postielky za tie stredne 70×160.ma dvojicky,vo februari budu mat 3 roky.Postele som kupovala ikeacke,cez bazar,dokopy ma vysli 35eur aj s matracmi a zabranami.Som spokojna a deti tiez.o 4-5 rokov poriesim nove,dovtedy mam pokoj.

slamka555
24. dec 2017

@izabela333 Aj nas maly spal do 2 rokoch v detskej , az potom sme mu kupili uz velku ;) Podla mna ..je to zbytocne uplne :/ deti rychlo rastu..a tych starych posteli sa potom treba aj zbavovat .. co znamena predat lacnejsie ;) a ludia postel

slamka555
24. dec 2017

@izabela333 a ludia kupia uz radsrj novu ako pouzitu si myslim..ale ak matw dost peniazkov.. 🙂 tak uz ako sa rozhodnete ;)

zuzana76
24. dec 2017

my sme isli z malej postielky 60x120 cm rovno na velke postele, resp valandy 2, ktore su spojene a ked boli mensi a uspavala som ich, tak som obcas pri nich aj zaspala, takze nam vyhovovali velke postele, ten medzistupen mi pride ako zbytocna investicia

nika898
24. dec 2017

@izabela333 mi sme kupili syncekovi poschodovu postel s tym ze spodne lozko ma rozmer 120x200 aby som ja alebo manzel mohli pri nom spat a v noci v nej spavat nechce. Asi mu vadi vela priestoru zatial ostal teda spavat v klasickej postielke a pre druhe mam kolisku.

deti95060810
25. dec 2017

podľa mňa oplatí... my máme a spokojnosť

liana_k
25. dec 2017

Oplati,ked kupis teraz velku postel,necakaj ze ta vydrzi dalsich 10 rokov. Aj tak budes menit po case. Nasi maju 160cm z ikei a ked vidim co na nich stvaraju, skacu, tak ich vydrzi akurat kym nepojdu do vacsej. Keby som kupila hned velke,aj tak by som ich menila. Tie mensie postele su pre male deti utulnejsie a uplne postacujuce.

luliu
25. dec 2017

@izabela333 podľa mňa je zbytočnosť kupovať detské postele. Naši mali od začiatku klasické a v pohode

slavvicek
25. dec 2017

Ja som kupila dcerkam /je medzi nimi 1,5roka/ 2 postele 200×90 v tvare domeceka,rosty su 3cm nad zemou,daju sa dokupit nozicky roznych vysok,zmontovat tu konstrukciu co predstavuje domcek,dokupit suflik,nosnost 130kg...teraz im ich spojim,zboku dam usit akoze steny domceka aby mali sukromie a mozu sa tam aj hrat,neskor rozdelim,zvysim,zasteny dole,strecha tiez,takze na dlho🙂Snaaad...mali sme 160x70 a museli prisuvat k mazelskej posteli,stale nejake nohy na mne...

lenka_samorin
25. dec 2017

Ahoj, ja mám deti s rozdielom 2,5 roka a z detskej postieľky išli najskôr do Ikea postele 70*140 cm myslím, a syn potom sám prešiel vo veku možno 4 roky do veľkej postele, ktorú mal tiež od začiatku v izbe. A tým sa posteľ uvoľnila pre dcéru, ktorá sa tiež sama rozhodla, že z detskej postieľky v spálni ide tam po nejakom čase. V tej posteli vraj niektoré deti spia do 6 rokov, dcéra bude mať na jar 4, tak za nejaký čas jej kúpime tiež veľkú posteľ.

jarhal
25. dec 2017

jasne ze sa oplati.

fiftyshadesofgrey
25. dec 2017

To je fakt na vas ci chcete investovat do postele castejsie alebo len raz....moje obe deti isli z postielky rovno do klasickej velkej postele a zvladli to na jednotku podla mna zbytocna investicia ale je to kazdeho vec

terka1607
25. dec 2017

Ja som dcérke kúpila najprv 160x80 to mala rok, bolo to veľmi nepraktické, keď plakala v noci, alebo bola chorá mali sme problém sa tam namackat, hlavne manžel, keďže má skoro dva metre. Teraz sme riešili pre mladšieho syna posteľ, mal rok a pól a už sme kúpili hneď veľkú, 200x90. Je to poschodová posteľ, ktorá sa da rozložiť na dve lôžka. Maly sa v klasickej postieľke stále udieral a budil sa na to, teraz krásne prespí celu noc a hneď si zvykol na novú posteľ. Už by som určite nekupovala tu malú, nie kvôli peniazom, ale bolo to fakt nepraktické, ale hlavne že bola minie načačkana 😅 e

mirkita
27. dec 2017

Syn ma od 2,5 r velku valandu , spociatku s drevenou zabranou...kebyze Nam z rodiny neposunu pre dceru detsku Tak ona ma velku este skor...my sme so sestrou ako deti Mali 2 a 4 rocne velke postele,teraz na nich spia u starych rodicov moje deti...p

kkl82
27. dec 2017

moje deti sa uz ako babatka vzdy vykotulali zo svojej postele na nasu velku a spali rozcapene krizom cez celu postel 🙂 ked sme sa stahovali, detom (5r a 2r) sme rovno kupili do izby velke postele. dokonca take az 120 cm siroke, aby sme sa v pripade nudze dokazali na jednej posteli pohodlne vyspat s nimi (dcerka je stale dojcena a aj v pripade choroby dietatka je taka velka postel na nezaplatenie).

sylvia_l32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz