Posteľ so šmýklavkou - skúsenosti

michala11111
14. jan 2016

ahojte maminy, prosím máte niekto reálne skúsenosti, máte doma vyvýšenú posteľ so šmyklavkou? Mne sa veľmi páči a rozmýšlam že by sme našej 2,5 roč. dcérke takú kúpili. Len ma zaujíma pár vecí
1. baví to vôbec dieťa že sa môže šmyknúť
2. hrá sa dieťa v tom bunkri pod posteľou
3. je to vhodné pre dieťa ktoré bude mať 3 roky
4. nezavadzia tá šmyklavka v izbe, nejde to moc do priestoru? Totiž nebude mať nejak extra veľkú izbu, takú klasickú detskú menšiu.
Vopred ďakujem za rady, skúsenosti a postrehy 🙂 🙂

michala11111
autor
14. jan 2016

prípadne ktorá je lepšia, myslím len typovo teda riešenie schodov a šmykačky

majulino
14. jan 2016

tak tu som zvedava aj ja lebo moj syn po takej tuzi. ja sa skor bojim ci nespadne v noci ak bude potrebovat na wc a taky rozospaty dole schodikmi 😒

dominika6
14. jan 2016

@michala11111
všetko je to krásne ale asi nie bezpečné pre 2,5 dieťa,ktoré sa v noci zobudí a v tme nevie kam stúpiť...nie sa triafať bud do schodíkov,alebo šmýkačky...blbosť..

levma
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gretocka
14. jan 2016

no realne skusenosti nemam, zatial len plan vyhladovo o dva-tri roky budem detom robit velku detsku izbu, kam pojdu vyvysene postele. A postele budeme davat robit na mieru podla vlastneho navrhu, lebo som nikde nenasla taku aby splnala vsetko co chcem a povazujem za uzitocne. Takze moje postrehy k tejto teme....
1. schodiky - bojim sa klasickeho rebrika prave z dovodu padu rozospateho/choreho dietata, takze budeme davat robit take schody, ktore su zarovne sufliky/policky na hracky
2. vyska postele - kedze by sme chceli aby postel vydrzala dlhsie ako dva tri roky, budeme robit do vysky 150 cm spodok postele, aby sa tam eventuelne zmestilo aj dieta skolskeho veku. Pod postelou bude mat kazde dieta svoje kralovstvo so svojimi hrackami (synovia auticka, naradie, skladacky.....; dcerka kuchynku, postielku a skrinu pre babiku....)
Ked z nich budu statni pubertaci, hracky pojdu prec a hodia si tam tuli vak, lampicku a hudbu a budu mat svoju zasivaren 🙂 alebo si tam daju matrac a ked im pride prespat kamos/kamoska, moze spat "v bunkri" 🙂 Co sa tyka obavy aby dieta nepadlo z postele z tej vysky, minimalne na zaciatok zrealizujem napad mojho svagra a natiahnem pred postel siet alebo zvysenu bocnicu alebo taky tunel ako mas na obrazku ty.
3. uvazujem medzi dve postele hodit aj smycku, myslim ze kym su deti mensie bavi ich to, potom sa da eventuelne odstranit.

horana
14. jan 2016

Mame znamych co to maju/mali, dieta to prestalo pomerne rychlo bavit. Im to vsak nevadilo, su dost bohati, takze to brali ze pohoda, aj tak detom co chvila prestavuju izbu, takze zalezi aj od tohto.
Smyklavka je pritom kratucka, je to na rok, na dva max. Okrem toho dojazd - kedze nekonci nad zemou a ani - keby aj bol na zemi - nie je tam taky ten hrbcek vyrovnavaci co byva na podobnych smykalvkach na zahrade napr. , je trochu taky vachrlaty, hlavne ked je dojazd koberec a iny v podstate drsny povrch, dieta tam caka sek. Ono to vyzera na pohlad pekne a efektne, ale moje deti napr. viac vyuzili volny priestor na pohyb po izbe, rozne rozkladanie sa tam. Svoje to urcite zaberie.
Bunkrik pod postelou sa vyuzije viac, aj ked tiez len docasu. Podla mna je vyhodnejsie kupit sustavu plastovych skladacich stanov-tee pee-domcekov spojenych tunelom a vyuzivat to intenzivnejsie kym je dieta male a potom odlozit ze sa upisat tymto typom postele a potom premyslat ake skrinky pod nu umietnit...
Ale ako hovorim, ked niekto nevie co s peniazmi, urcite do casu to pre to dieta rozptylenie je...

michala11111
autor
14. jan 2016

@gretocka no tie schody miesto rebriku je super napad, ale kolko asi vyde taka postel u stolara?

vroni
14. jan 2016

My mame tu druhu len v bielom 😉 Uz 5 rokov, dcera ju dostala, ked mala necelych 5, ale teraz na nej casto spava aj skriatok (hned vyuzije, ze sestra neie je doma), takze kludne ju moze aj dvojrocne dieta pouzivat. Co sa otazok tyka,
1. ano, nie naveky, ale smyklavku obcas slecna pouzije aj dnes, skriatka nadchyna uz snad rok
2. ano, aj ked mala sa dlho bala, bunker sa stal hitom az neskor, ale vyuziva ho dodnes
3. ano
4. ano, zavadzia, my sme zato brali bocnu smaklavku, rovna by jej siahala presne po skrinu a cez izbu by sa nebolo dalo prejst, ale to zavisi od konkretnej izby, co je lepsia verzia.
My sme kupovali k posteli aj lezecku stenu a zinenku. Lezecka stena bola zaujimava asi tri mesiace, zinenka je v prevadzke dodnes.
Takze plus je, ze postel je v aktivnej prevadzke dlhe roky (teda prislusenstvo ako smyklavka a bunker), zabrany su dost vysoke, aby dieta chranili, z postele nespadne, da sa k nej kupit na mrte prislusenstva a "rastie" s dietatom
Minus je, ze postel potrebuje vela miesta, na chore dieta potrebuje rodic stolicku (ja s mojim metrom sestdesiat urcite) a ked sa postel viackrat rozmontuje a zmontuje, zacne vrzgat (po stahovani ju musel zmontovat stolar, aby postel "nepapulovala")

horana
14. jan 2016

Tak schody so zasuvkami pri posteli je urcite praktickejsie nez rebrik, je takych aj plno po nete:
http://kidsdream.eu/230-thickbox/model-h18.jpg
insporacii je velmi vela do roznych typov, ci uz postel hore (a akasi pohovko -lezovisko dole) alebo naopak dole postel a hore valanda. Mne sa na tom nepaci ze zo zdravotneho hladiska je dobre ak je nad spacom stlpec vzduchu, cize spat v "bunkriku" na ktorym je ina postel podmedomo tiesni a vymena vzduchu je uplne taka..

U stolara vacsinou urcite x krat drahsie nez so seriovej vyroby.

Ja by som do takeho investovala ked uz, tak pre neskorsie, pubertaka alebo skratka vacsie dieta, ktore uz moze mat tu regulernu vysoku postel, nielen polovysoku ako je v uvode diskusie. Aj ked tam uz moze byt taky vysoky ten mlady clovek ze sa na posteli nepostavi, mali to jedny kamosi uz dospeli aby usetrili miesto v garzonke od stolara ale prave ta mala vzdialenost ku stropu im po par rokoch liezla na nervy a nevedeli sa dockat vacsieho bytu a klasickych posteli. Ludia vymyslaju ako vyplnit ten priestor, ale aj spanie chce svoje...

Este je pomerne zaujimavou moznostou system posteli FLEXA, maju ich v Kika, treba obzriet. Uz ako obycajna klasicka postel (masivne drevo) je pekna, vyhodu ma ze tneto system sa da neskor rozne nastavovat a prestavovat, cize s jednoduchej postele dokupenim nahradnych dielov sa spravi polovysoka a neskor uplne vysoka, ked to prestane neskor bavit, vzdy je z toho ten zaklad pouzitelny ako samostatna klascka postel. A tie tyce co ju povodne drzali vo vyske sa daju pripadne pouzit na vytvorenie takej tej "klietky" na zavesenie zavesov okolo postele (take tie "nebeska"). Je k tomu zaroven x doplnkou co s tym ladi, rozne suflicky, zasuvocky...treba popozerat...

vroni
14. jan 2016

no, ked pozeram, asi mame len podobnu, mame inu smyklavku aj upevnenie rebrika, ta nasa sa viac podoba na Flexu (ale nie je, kupovali sme v Brne).

gretocka
14. jan 2016

@horana no ja prave kvoli tomu miestu medzi postelou a stropom nechcem uplne ze 2 metre vysoku, lebo to si tam uz clovek ani neklakne 🙂 ten meter 150 od zeme spodok postele mi pride ako taka kompromisna alteranativa, zial taku som nikde nenasla, bude je cca 100-120 pod postelou alebo potom az 2 metre - preto uvazujeme o vyrobe na zakazku.
Drahsie to o nieco bude ako seriovka niekde v Kike alebo Ikei, s tym pocitam, ale mame stolara, ktory nam kuch. linku spravil za velmi zaujimavu cenu - oproti Decodomu z ktoreho som brala napad nas vysla menej ako polovicu ceny, takze to asi tiez nie je pravidlom, ze stolar je vzdy drahsi.
Kazdopadne ma to aj svoje vyhody aj nevyhody. Ja som napr. spala cely zivot na vytahovacej posteli a moc sa mi to nepaci uz dnes, dnes by som ja svojim detom riesila cokolvek ine len nie vytahovacku 🙂

bouny
2. jan 2017

@gretocka cau Gretka, uz mate tiemvysoke postele? Lebo aj ja teraz preoabam izbu,cakame tretie a chcem,aby malo kazde dieta svoj kutik.ken sa bojim tej bezpecnosti pri zivom chlapcovi a malom babu...

gretocka
2. jan 2017

@bouny jeej, Jani v prvom rade gratulujem... nemame to vymyslene, izbu budeme robit cca za dva roky ked pojde Rachelka do skoly 🙂 takze zatial len ten opis, pripadne obrazky jednotlivych detailov, ale celu realizaciu nemam este 🙂

fosilka
17. aug 2017

@michala11111 ahoj, realizovali ste zvysenu postel so / bez smyklavky? Ako sa vam to osvedcilo? Tiez nad tym rozmyslam, dakujem 🙂

michala11111
autor
17. aug 2017

@fosilka ahoj nie nakoniec som si to rozmyslela, na to treba ozaj velku izbu...

lusyc
13. apr 2021

Ahojte. Prosím vás, ako ste boli/ ste spokojné s vyvýšenými posteľami? Máme teraz v detskej poschodovú pre dve dievčatá, ale pribudne tretie a rozmýšľam, že kúpiť vyvýšenú, len sa mi zdá, že 75 cm od zeme je málo na hranie. Do akého veku to vydrží? Na uloženie sa tam zmestí kočiarik, postielka pre bábiky, kozmetický stolík, to sa mi pozdáva, lebo izba má len 4*4,40m a bude tam treba vmestiť už aj veľký stôl pre školáčky. Ďakujem.