Pranie detských vecí

21. dec 2021

Prosím Vás pekne idem pomaličky chystať veci pre dieťatko, som prvorodička a nemá mi moc kto v tomto poradiť 😞 potrebovala by som poradiť že na akom programe mám prať veci pre bábätko, plienky, zavinovačku, vrkoč a mantinel. Čo mám zvoliť na práčke? Koľko stupňov, otáčok,program…
Kúpila som lovela práci prášok na biele aj na farebné prádlo a pre istotu take handricky proti zafarbeniu na farebne. Prikladám aj fotku mojej pračky že ak by niekto vedel a vyznal sa v tom.
Ďakujem veľmi pekne 🙏🏻

zuzuliatko18
21. dec 2021

Ja periem vsetko oblecenie na 40, mam na pracke taky hodinovy program. Detske bavlnene plienky, uterak a tak na 60. Mantinel by som pozrela info od vyrobcu pre istotu. Ale ja som vsetko susila v susicke, okrem par nejakych extra oeknych kuskov, co sme dostali a co vyslovene do dusicky.nemali ist.

simca06022011
21. dec 2021

No navod k pracke by ti k programom viac pomohol asi, ale tak hadam niekto ma takuto...
zavinovacka, vrkoc, mantinel (ten uz neviem ci som vobec prala, mozno...) a podobne veci velmi opatrne, na nejake jemne pranie, max 30tka a zmykanie tiez slabe - asi to bude to "pierko" -vtedy moja pracka ma napln max 2-3kg ak si dobre pamatam. Svetle detske oblecenie, bavlna a plienky som vzdy prala na 60tke bavlna, to mas na fotke nastavene. Tmave vonkajsie oblecko (ale to az neskor sme mali, bundy, overaly,rifle... na 30-40 podla stitku) .
Plus som vsetko ozehlila poriadne.

autor
21. dec 2021

@zuzuliatko18 takze program vybrať ten z prava hore (bavlna) 40tka,60tka áno? Keď vyberiem to, tak mi ukazuje 2 hodiny pri 40tke a 2:35 pri 60tke. Výrobca mi písal že prať na 30tke len neviem či nejaký program slúži na jemne prádlo aby som to nezničila.

@simca06022011 Návod som si už hľadala na internete ale nikde tam nie je napísané že jemne pranie alebo nejaké šetrné pripadne na detské veci preto sa pýtam že čo z toho bude dobre zvoliť. Pri tom pierku uvádzajú že je to program na “záclony a jemne syntetické oblečenie, šaty, sukne, blúzky a košele” tak môže to byt aj na tom?
Pošlem fotku čo tam píšu

https://www.whirlpool.sk/data/blob-rename/prilo...

zuzuliatko18
21. dec 2021

Moka.pracka.ma viac programov na 40, vyberam.ten najkratsi. Na 30 som neprala.nikdy, vacsinu detskych veci som mala.lidl, Tesco a pod, takze bavlnene. Dieta to oblecie parkrat a uz mu je to male, takze som ich neprala az tolkokrat. Na 60 som prala to, co maly ogrckal a podobne, cize naozaj doplnkove veci ako plienky a podobne. Hniezdo som pravala na 40, dokonca.som ho davala aj do susicky, hoci tam nemalo ist, lenze malemu chybalo a spal.nepokojne mimo neho
Neboj, per normalne ako ine veci, detske treba bud ozehlit alebo osusickovat a vsetko bude v pohode. naozaj to nie je nic, z coho treba stresovat.

enoula
21. dec 2021

Bezne oblečenie 40tka, plienky, uteráky, skvrnite na 60tke, niekedy aj 90.. väčšina je asi bavlna, ta znesie dost.. 🙂 a bezny program ako na dospelacke veci.. vrkoc, mantinel som nemala, tak co pisu na stitku,ak30, tak asi nejake jemny program, nie moc vyzmykat

evica17
21. dec 2021

Moja mamina ma rovnaku pracku. Ked sme prali veci malemu, tak ma 40 s tym pierkom. Pisalo tam asi nejakych 45 minut. A bezne perie teraz tie veci tak, pripadne na 30 , hmed za tym, takych 40 minut prania. Prvykrat sme veci ozehlili, teraz uz nezehlim. Raz z acas preperem plienky na 60

gabu_lienka
21. dec 2021

Mantinel a hniezdo daj oprat na ten program, kde mas pierko na 30stupnov (ked tak pise vyrobca). Otáčky pri žmýkaní by som dala 800. Veci pre babatko som prala na 60 a vsetky zehlila. Teraz ked je vacsi - blede na 60 a tmave na 40.

autor
21. dec 2021

@evica17 jeej super takze všetky veci na 40 s pierkom (áno píše 45min.) a plienky dať prať na 60 druhe z hora?
A stačí taký kratší program? Lebo keď dám napríklad 40 bavlna tak mi ukáže až 2 hodiny

autor
21. dec 2021

@gabu_lienka ďakujem moc 😊

uriva
21. dec 2021

Súhlasím, tak ako píšu baby hore, plus ja občas plienky šupnem na 90° - väčšiu teplotu nemám, lebo predsalen bábätko do nich vygrcne, plus ja som mávala aj v perinke položené, prípadne pri prebaľovaní pod ním a u doktorky, kde pozerá a váži zabalené len v bavlnenej plienočke - občas tam bolo aj hovienko alebo nacikané. Nič sa im nestalo. Oblečenie ale max 40°.

autor
21. dec 2021

@uriva prosím vás a keď chcem oprat látkové plienky klasické biele na 95stupnov (tak je písané aj na štítku) čo k tomu môžem dať? Akurát triedim veci ale všetky sú na max. 40 a len tieto obyčajne plienky sú na 95 ale mám ich malo a zbytočne budem zapínať práčku cez 2 hodiny kvôli 20tim kusom plienok

vams
21. dec 2021

ja by som ich dala len preprať na 40 k bielym veciam, veď sú nové

evica17
21. dec 2021

No my davame tak, tie dve co su do hodinky, dve hodiny mi.uz je moc. A 60 tku tiez tu najkratsiu sme davali, len to uz nepamatam ktora presne bola....a aj doma ked periem davam vsetko na program denne pradlo a 30 alebo 40 stupnov a max hodinku to trva, raz spm dala detske pradlo a pralo to 2 hodiny a efekt rovnaky, ale ja mam inu pracku, mne to pise co davam a daju sa stupne prestavit a plakania, otacky

evica17
21. dec 2021

A inak plienky ak mas len ku tvaricke, na grcnutie a tak, tak to ja periem normalne s oblecenim na tej 40 tke, max raz za cas na 60 (to som za rok.mozno dvakrat tak prala). Ak by si velmi chcela ich "dezinfikovat" tak ich prezehli a mas efekt ako v pracke pri 90tke. Ja osobne by som kvoli par plienkam nedavala samostatne prat tak dlho
Ja pouzivam latkove plienky na prebalovanie (miesto pampersiek) tak.tie periem.jedone na 90, pripadne 60 ak.je iba moč.

uriva
21. dec 2021

Nič iné ako plienky na 90° či 95° nedávať, lebo sa oblečenie sperie a bude ako pre bábiku.