Skúsili ste odsávačku hlienov na baterky?

zakoto
22. okt 2011

Mám 2-ročnú dcérku, ktorú sme z pracovných dôvodov museli začleniť do kolektívu, no vydržíme iba 1-max. 2 týždne a ďalšie 2 týždne sme doma... Vždy sa to začne soplíkmi a skončí so zápalom ušiek... dôvodom sú pneumokoky... Keďže s klasickou odsávačkou nám soplíky nejdú vysať, má niekto skúsenosť s odsávačkou hlienov na baterky ? Je naozaj účinná alebo sú to len vyhodené peniažky? Ak áno - tak akú?

jespera
22. okt 2011

osobnu skusenost nemam, ale tiez som zhanala info o takejto - nechcela som vysavac, a maminy mi pisali ze nie je to take silne ako vysavac, ze to nevytiahne vsetky sople, ze je to slabucke....tak neviem, a je dost aj draha...

samasa
22. okt 2011

podla mna vyhodene prachy----teda ak ju nepotrebuješ koli tomu že si niekde na cestach....ja ju mám a veru použili sme ju raz a nič nevytiahla....naj naj naj je na vysavač

lucik85
22. okt 2011

my mame aj odsavacku na vysavac aj na baterky zn.Living LAB kupovana v lekarni stala cez 30 eur ,nieco to vytiahne ale z vysavacom sa to neda porovnat .je dobra len na redsie sopliky .Vysavacova je urcite najlepsia.

annie13
22. okt 2011

vyhodene peniaze noc to nevytiahne
a este u dvojrocneho dietata to su uz hustejsie sopliky, este ked bola babo tak tie drobunke vytiahla ale inak nic
moja mala si uz pekne vyfuka sama, odsavacku pouzivame len v kritickych pripadoch

tinki
22. okt 2011

určite si kúp na vysávač. Ak máš aj vysávač s regulovateľným výkonom, tak neváhaj. Vyťahá to najlepšie. Lebo všetko čo ostane v nošteku, posteká na ušká..

nadhera
22. okt 2011

vystriekaj nostek s vincentkou a tak vytiahni s odsavackou na vysavac. 🙂

janka196
22. okt 2011

suhlasim s annie13. najprv som kupila tu na baterky a je fakt slabucka myslim ze rovnako vytiahne aj ta klasicka. najlepsia je odsavacka na vysavac 🙂

luciferkax
22. okt 2011

na baterky niee, naozaj zbytočne vyhodené peniae... kúp na vysávač, my máme za 11 eur, super vecička, ale zas : Odsávať s mierou, ja napr odsávam až ked je noštek naozaj plný, menšiemu, ked ho idem kojiť, aby sa mohol v klude napapať 🙂

poleva
22. okt 2011

vysávač nie....ústnu chicco,je super

silvid
22. okt 2011

ja urcite som za odsavacku na vysavac...bez nej by sme boli strateni

monika15
22. okt 2011

ja mam a som spokojna.... ja osobne odporucam....

tie ustne sa mi nepacia to akoze kde sme :( tahame sopel do ust blee nie.....

vivusika
22. okt 2011

áno, a na druhy deň som kupovala na vysávač, tá je super 🙂

dankolucka
22. okt 2011

ja mam dobru skusenost, pouzivala som ju tak cca do 2 rokov. Vysavacovu som nechcela, lebo podla mna nie je dobre drazdit velmi sliznicu pri nadche (aj doktorka mi to hovorila), odsavat len v pripade nutnosti. Asi som mala stastie, lebo sme nikdy nemali extremne huste sopliky a malu som aj skoro zacala ucit fukat nos.

dariakeriova
22. okt 2011

ja som odsávačku vrátila naspäť do lekárne, pretože nevytiahla nič. Mala som šťastie na majiteľa lekárne, ktorý mi bez problémov hneď vrátil peniaze. Tak i naďalej používame odsávačku na vysavač.🙂

nibiru
22. okt 2011

ahoj ja som mala elektricku pestonka stala 50€ dala sa pouzit aj na baterky aj do zasuvky ako som ju kupila som ju aj predala nemala tah malu som stym len vynervacila a nic neodsala nastastie teraz sa jej podari smrkat a inak kalsika vysavacova naj naj najlepsiaa 2sek. vytiahne vsetko.

kate001
22. okt 2011

ja pouzivam tiez tu na vysavac, a neviem si ju vynachvalit. Kupila som sice aj taku na baterky, stala okolo 50 Eur, neviem uz aka znacka, ze ked v noci nebude moct spat kvoli plnemu nosiku, aby som ju uplne neprebrala vysavacom, ale vobec nic to nevytiahlo.

katka3012
23. okt 2011

Najlepsia odsavacka na nostek je na vysavac,mozem len odporucit.Vytiahne,naozaj vsetko 😉

malekacatko
26. okt 2011

Mame vyssie spominanu Living Lab odsavacku na baterky... ja som s nou velmi spokojna... Trvalo to sice par dni kym som sa naucila ju pouzivat na 100% ale teraz uplne super... Simik mal sople zatial asi 3x ale trvali vzdy aspon 2 tyzdne takze my smu ju vyuzili.. bohuzial neviem porovnat s vysavacovou odsavackou lebo taku som ani nechcela... jednak odsavanie v noci som si celkom nevedela predstavit s vysavacom a tiez na cestach... ked sa naucis techniku odsavania s tou na baterky tak to bude super...

ivett1
26. okt 2011

@zakoto ahoj, ja som odskúšala odsávačku nosných hlienov na baterky pri oboch deťoch...ale, podľa môjho názoru je skôr pre menšie detičky, tak vo veku 0-12 mesiacov...my sme mali odsávačku Baby nose vacuum Lanaform a najviac som ju využila v noci (je podstatne tichšia ako vysávač, ale pravdaže ju musíš použiť viackrát za noc-pri odsávačke na vysávač stačí jeden krát a máš pokoj...) a ako cestovnú (na horách, aj pri mori ) -je skladná, neviem si predstaviť, že by som niekde so sebou vliekla vysávač, alebo ho zháňala po recepciách 😅 ...ale využila som ju skôr pri tečúcom alebo takom mierne hlienovitom soplíku, pri poriadnom hustom hlienovitom už nezaberá tak, ako odsávačka na vysávač...predsa má nižší sací výkon (príkon?)...čo sa týka odsávačky na vysávač, vôbec nemusíš mať obavy používať ju, lebo je vymyslená tak, aby sa ňou vysalo len to, čo má...možno je to trošku nepríjemné pre dieťatko, ale nie je to vôbec nebezpečné, ani nenarúša sliznicu...aspoň ja som nič také neobjavila u mojich detí ....kúpila som ju, keď mala dcérka rok (stála okolo 400,- Sk v zdravotníckych potrebách) a používame ju dodnes (ja ju vždy po chorobe vyvarím a ešte "pre istotu" dezinfikujem v liehovom roztoku 😉...takže, veľa šťastia pri rozhodovaní 🙂

iwanna
26. okt 2011

mali sme aj ustnu aj na baterky, ale jednoznacne vysavac.... Dlho som sa tomu branila, lebo mi to prislo uplne hrozostrasne, ale vyskusali sme raz a inu uz nechcem ani vidiet

mata222
26. okt 2011

my sme mali na baterky, ale pride mi to, ze je to pouzitelne iba pre male miminka, ked nam sli ocne zubky, mali sme nadchu 3 tyzdne a vtedy sme kupili odsavacku na vysavac, tiez som nechcela, ale je najlepsia, je to rychlo, par sekund, tak maly ani nestihal odmietat...uz smrkame sami, tak ju ani nepouzivame..nam zabera saolinovy olej pod nostek, mam pocit, ze nadcha rychlejsie prejde, raz sa nam stalo, ze za 2 dni presla...nas caka skolka od januara, tak dufam, ze to pojde bez chorob..