Tipy na detskú kvalitnú zimnú obuv

lyongirl
16. sep 2012

Ahojte, začína sa blížiť jesenné a zimné obdobie a ja už rozmýšľam, akú obuv kúpim deťom na zimu. Bežne nosia v zime 2 druhy topánok. Jedny sú čižmy, alebo snehulky, vysoké, zateplene, nepremokavé do mrazov a snehu a druhé sú povačšinou gore-tex Adidasy, kotníkové, vhodné na suchú zimu...
Uvítala by som tu tipy na zimnú obuv, kvalitnú a nepremokavú...

karolina288
24. sep 2012

@lyongirl ano to ja viem, ale chcela by som vediet, ze aku velkost topanky bude mat v januari. napriklad velkost oblecenia bude mat +-92 a velkost topanky neviem.

lyongirl
autor
24. sep 2012

@karolina288 hmmm, podľa mňa také nič neexistuje, to sa si ťažko odhaduje, ale podľa mňa dieťatku nôžka za zimu viac ako 1cm nenarastie, resp. zimné botky by som brala max. tak o 1cm vačšie, lebo ak by boli moc veľké, tak by sa tak malému dieťaťu v nich veľmi zle chodilo...

nenocka
25. sep 2012

@albireo
@babulatko
@lyongirl dievčatá, ja som sa asi zamilovala... do ecco topánok 😀 ja som asi v živote ľahšie topky v ruke nemala!

babulatko
25. sep 2012

@nenocka a kde si ich kupovala? mňa tiež zaujali, keď som ich videla na nete ale na živo som ich nevidela.

ichbinich
25. sep 2012

Tohto roku najskor zase kupim vlastnu znacku Deichmanu, ktore su s tou specialnou membranou, Deichman ju vola Dei-Tex.
Potrebujem vsetko dva krat, do jasli a na doma, tak si rozmyslim, ci dam za jeden par 40€ a viac alebo 25. Inak, bola som velmi prijemne prekvapena. Hned prvy den sme ich sli vyskusat do kaluzi na sidlisku, a vydrzali.

Co sa tyka velkosti, to sa moc popredu odhadnut neda. Napr. minulu zimu sme zacinali s velkostou 23. A na Vianoce mi mrnkal, ze ho tlacia topanky. Tak som hned bezala do obchodu, lebo vsak po Vianociach uz vykladaju sandalky. Mali 2 pary velkosti 24, zlacnene na 10€ za par. Zase tie Deich-Tex-y. Tak som za cenu jednej cizmicky znacky Elephanten doniesla domov dva pary. Ale mala som stastie, vo velkosti 24 boli posledne tieto dva pary.
Inak mam rada Elephanten, ale kedze ma kvalita tych Deich-Texov presvedcila, na zimu som brala tie "neznackove".

Mimochodom, uz od jari ma syn velkost 25! Takze uz pol roka mu noha vlastne nerastie 😲 A potom, ked uz nebudu mat nikde zimnu obuv, mi asi podrastie natolko, ze preskoci velkost a ja vysolim kopu penazi za jediny par, ktory najdem, ktovie.

Ecco su superlahunke, to hej. Na druhom konci mesta mam podnikovu predajnu, mozno tam zajdem. Svagrina tam nakupila pre jej dvojicky super topanocky aj cizmy, este minuly rok. Len keby to nebolo tak od ruky... 😉

nenocka
25. sep 2012

@babulatko tiež som kupovala cez net, presne tieto https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/w8h... a vážia 0,301kg!
@ichbinich my sme mali minulý rok tiež tie, znova som ich bola obzrieť a sú tiež fajne ľahké, ohybné a hlavne tá cena je ozaj neporovnateľná. trošku sa ošúchali, ale vydržali celú zimu. my túto zimu máme tiež už všetko 2x. ja však s nákupom zimných ešte počkám - mám pocit, že chlapcom rastú teraz nôžky zo dňa na deň 😀

ludka77
25. sep 2012

@ichbinich my sme mali minulú zimu Dei-tex a fakt som bola spokojná. Stáli ma 20€ nepremokli ani raz a stále sú krásne ako nové, akurát, že už su nám malé 🙂 a keďže máme dievčatko a teraz čakáme chlapca tak ich musím predať inak by som ich určite odložila, ja som bola s nimi max spokojná a malá ich tiež rada nosila. Tiež si myslím že radšej kúpim 2 topánky za 20-30€ ako jedny za 50€🙂

lyongirl
autor
25. sep 2012

najstarší mal minulý rok Deichmanovské, lebo mali motív McQueen-a a ten ich hrozne chcel a nemôžem povedať na ne nič zlé, ale mne osobne sa zdajú ťažké a neohybné. Ale to je možno len môj pocit, nikdy mu nepremokli a bol v nich v pohode. Samozrejme je aj iné, ak musí rodič kupovať dvojmo a zas každý nemá na drahú a značkovú obuv... mne osobne sa páči tiež Elefanten, sú ľahunké a ohybné, ale kupujem len zo zľavou, v Deichmane sa mi 2x/tento rok, aj minulý/ podarilo kúpiť sandálky celokoženné s 50% zľavou a vždy mali posledné číslo a zrovna nám pasovalo, len napr. nemaj klenbu a chalani majú ploché nohy...
sú značky, ako napr. to Ecco a tie sme v živote nemali, jednoducho niektoré topánky sa šplhajú do takých cien, že to nie som jednoducho ochotná investovať, nad 50€ za detskú topánku, to teda nie! A hlavne, keď ich mám 3, ale zas niečo aj podedia 🙂

mimi
25. sep 2012

my kupujeme topanocky v zdravotnickych potrebach, doporucila nam to neurologicka a su fakt super. Kupujeme znacky Sante alebo Protetika. Protetika nema sice pekny dizajn, ale za to Sante ma. Nepremokaju,som maximalne spokojna 🙂

nenocka
25. sep 2012

@ludka77
@lyongirl babule, nemyslite si, že ja som tie naše kúpila za sumu uvedenú v tom inzeráte, boli o hoooooodneeeee lacnejšie 😉 ja tiež nedám za topky toľké prašule, zvlášť keď sú nám za dva mesiace LTT 😀 DEI-tex sme kúpili za 16,90€ (just som kukla do škatule 😅) a elefanten sandálky sme presne ako Dominika kúpili za polovicu (15,90), lebo to bolo posledné číslo 😉 nech by zničil topánky za 50-80€ tak, ako to len on dokáže, asi by ma trafilo a vonku by som ho radšej na rukách nosila 😀

nenocka
25. sep 2012

@mimi protetiky sme mali prechodné, ale zdali sa mi dosť ťažké a neohybné...

karolina288
25. sep 2012

@lilysk este k tym vikingom, maju vnutri klenbu? alebo su uplne rovne? dik 🙂

karolina288
25. sep 2012

@nenocka aj ja som malej kupila protetiky a nebola z nich nadsena. mala ich asi 20 minut a bola taka nervozna ... robila vsetko pre to aby ich vyzula. asi skoncia tu na MK.

lyongirl
autor
25. sep 2012

@nenocka nemali ste náhodou tie sandálky také hnede? Aj my sme za ne dali 15,90€

lyongirl
autor
25. sep 2012

@karolina288 majú klenbu, tiež som sa jej to pýtala na tuším predošlej strane 🙂

nenocka
25. sep 2012
lilysk
25. sep 2012

@karolina288 Maju ano klenbu .

lyongirl
autor
26. sep 2012

@nenocka my nie takéto, iné, ale neviem ich nikde nájsť 🙂

jana86
7. okt 2012

caut baby, super tema, konecne sa mam s kym poradit o tom ake topanocky kupit na zimu. Emka mala pred tyzdnom rok, krasne uz chodi sama. budeme kupovat prvykrat zimne topanocky, zatial len pokukujem na nete po superfitoch.viete mi povedat kde sa daju kupit? myslim v akom obchode, nie cez internet.

zebricka23
7. okt 2012

@jana86 napr. humanic

katka0210
7. okt 2012

My sme kúpili v INTERSPORTE a naozaj odporúčam zimné s kožušinkou a tripletexom za 25 Eur! Tie druhú sú odľahčené gumáčiky za 19,90 Eur, ani necítite že máte niečo na nohe a dajú sa stiahnuť, čo je veľké plus. Určite neodporúčam z deichmanu tie disneyovské, premokali úplne a tento rok ich majú zas a stoja cez 30 Eur!

lyongirl
autor
7. okt 2012

@katka0210 ja som chcela tie gumáčikové kúpiť najstaršiemu, ale nemali jeho číslo, ináč sú fakt super, ľahunké...
jesenné som najstaršiemu poriešila nakoniec v Intersporte tieto: http://www.newbalance.cz/2012-podzim-detska-det...

stáli 30€ a zimné som mu kúpila fajnové na inzerát :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12280779&tab=1

lyongirl
autor
7. okt 2012

nie tento inzerát, to som len foto dala, že aké som kúpila...

katka0210
7. okt 2012

@lyongirl fúha, tak pri troch chalanoch to aspoň znosia jeden po druhom, no ja pri jednej babe pozerám čo najlacnejšie, ale kvalitné, ale tento rok som naozaj spokojná s kvalitou zimných s membránou za 25E, snáď sa to tu nejakej mamičke zíde a tiež odporúčam kupovať zimné topky čo najskôr, lebo potom už nemajú veľkosti. My sme to zmákli v septembri.

lyongirl
autor
7. okt 2012

@katka0210 no tiež sa utešujem, že znosia po sebe, aj keď topánky by sa nemali nosiť jeden po druhom, ale to by som sa nakupovala...tiež mám rada kvalitu, radšej z nepremokavou membránou, ale teda 50€ za gore-tex jesenné tenisky sa mi zdá moc a tak isto čižmy za 60€ je brutalita...

jana86
7. okt 2012

baby viem, ze topanocky by sa detom nemali davat nosene po druhych, ale tiez sa mi zda dost dat 50e za topanky na jednu zimu. myslite, ze by to tak vadilo keby som jej kupila napr.tu z bazarika nosene? aj tak si myslim, ze vela toho nenachodi, ako ona uz vie chodit, ale myslim, ze viac bude v kociari alebo sa vyvazat na sankach, no nie?ci?

mirka285
9. okt 2012

@jana86 Jani kludne kup aj z bazariku,ja som napr. minulu zimu predavala po malej cizmy ktore mala dva krat obute,proste som ich kupila s predstihom a netrafila velkost...takze bazarikove neznamena hned znicene ci schodene 😉

jana86
9. okt 2012

@mirka285 uz som na nejake pozerala len neviem aku velkost kupit, asi je este skoro nie? myslis ze mam kupit take ake teraz nosi alebo radsej o cislo vacsie?

mirka285
9. okt 2012

@jana86 no ono kazdy vyrobca cisluje inac,takze hlavne si daj zmerat vnutornu dlzku topanky a odmeraj nozku aj malej a podla toho uvidis...

lyongirl
autor
9. okt 2012

@jana86 ja som malému obkreslila nôžku a premerala na cm a potom som objednávala tak, že som sa pýtala ,koľko má topánka vo vnútri cm, niektoré inzeráty aj uvádzajú dĺžku...presne nekupuj určite, aspoň o 0,5 - 1cm vačšie, v zime bude mať pančušky, popr. hrubé ponožky a tak malým deťom noha ešte aj rýchlo rastie...