V ktorom týždni ste začali kupovať výbavičku?

timinka3
26. jún 2010

Viem, ze u mna je este prilis skoro, ale zaujima ma , kedy ste zacali vy? 😉

samasa
26. jún 2010

pre radost si možeš kupit niečo hned 😀

krivka5
26. jún 2010

@timinka3 ...no toto je aj pre mna dilema 😒 no ja by som uz mala asi cosi kupovat. este nema okrem jedneho bodynka nic a zacat chceme s nakupamy az o nejaky mesiac...

lucinka4
26. jún 2010

ked sme zistili co cakame..cize okolo 20tt ale my sme mali stastie kedze mala ma o 9 mesiacov starsiu sesternicu takze sme vela podedili 🙂

cokyna
26. jún 2010

ja som si kúpila základnú výbavičku v 37 - 38 týždni. A až po pôrode - asi týždeň sme kúpili kočík a postieľku......... 🙂

miska333
26. jún 2010

samasa ja som mala do 30tt vsetko nakupene, oprate , ozehlene a pobalene a kocik tiez okolo 30- 32tt.ale zacala som 20tt ako som sa dozvedela ze cakam chlapca ale mala som aj nieco predtym take neutralne

janinah
26. jún 2010

od začiatku teh..... a do konca 7.mes. som mala všetko nachystané...s brušiskom už veľmi nevládzeš po obchodoch chodiť 😉

cikyta
26. jún 2010

@timinka3 Trošičku som začala v 1.trimestry,no to mi bolo skoro do 4 mesiaca hrozne zle a nemohla som chodiť po obchodoch a daleko od domu.Stále som tyčkovala 😝 ,takže také ozajtné nákupy som si urobila v 2.trimestry.Už v 3.trimestry ma boleli otrasne nohy a ledva som stála napr.len v obyčajnej sprche,či pri umývaní riadu,takže to som nekupovala nič a vlastne-mala som už všetko.
Takže to zhrniem: 20tt je taký,ktorý si tehulka naozaj užíva...cíti sa fajn a môže si kupovať výbavičku 😉

cmulinko
26. jún 2010

ja som kupovala hned od zaciatku....zakazdym ,ked bola akcia na nieco,tak som to kupila.usporila som kopec penazi. vedela som,ze budem mat letne babo,tak pred zimou boli letne saty uz vo vypredaji za haliere,tak som sa nabalila.kocik sme si kupili uplne nahodou,ked sme pozerali nieco uplne ine a zrazu manzel zahlasil,ze on uvidel jeden kocik a ,ze ho bereme domov...bola som len 4 mesiaci. postielku sme tiez kupovali,ked ju iba jediny den davali za polovicnu cenu....na druhy den stala zas v normalnej cene 😀

medyna
26. jún 2010

ja som tiez nakupovala postupne, kym sme nevedeli , co tu bude, tak som kupovala take neutralne farby - bezovu, zelenu, zltu, potom som podokupovala ruzove.... 😀
V podstate uz mam skoro vsetko, chyba mi len zopar malickosti (aspon dufam). Len este nemam nic oprate, ale od bud. tyzdna budem mat dovcu, tak ked bude pekne pocko, zacnem postupne asi aj prat. Ja mam rada, ked je vsetko pekne pripravene dopredu, nech nas nic neprekvapi 😉

elixia
26. jún 2010

ja som zacala po skonceni tretieho mesiaca,tiez postupne hladam,co je kde lacnejsie a vyhodnejsie...tiez uz mame skoro vsetko,vratane kocika,postielky...uz len par drobnosti a monitor. Som celkom rada,cim dalej,tym sa mi tazsie beha po tom teple vonku 🙂 Planujem mat tak mesiac pred terminom vsetko nachystane, oprate, pozehlene...clovek nikdy nevie a potom stresovat,ked sa babo nahodou narodi skor a nic nebudem mat pripravene.. 😉

matisekc
26. jún 2010

ja som celu vybavicku kupila za tri dni a bolo to v 32tt ked som nastupila na matersku, hned som vsetko vyprala, postupne pozehlila(bolo hrozne horuco, tak sa mi do toho zehlenia velmi nechcelo) a posledny mesiac som uz len odpocivala 🙂

quaxi
26. jún 2010

uz v druhom trimestri som si zhanala informacie co sa komu osvedcilo, okukovala veci na nete, ale nakupovala som az ked som uz mala prehlad - zacala som v 8. mesiaci, osvedcilo sa mi to, lebo pocas tehu som podostavala rozne casti vybavy, tak potom som uz len dokupila co chybalo a nic som nemala duplicitne.

janulienka1
26. jún 2010

Ja som nakupovala v 8 mesiaci kočík a taký základ.Po pôrode a krstinách ten zbytok.Nevedela som čo všetko dostanem na krstiny,tak so tu chvíľku počkala.

utaninka
26. jún 2010

Ja som začala kupovať v 30. týždni, vlastne prať a žehliť, lebo už pri prvej dcére som mala hrozne veľa veí podedených. Našla som si na nete zoznam vecičiek doporučených pre novorodenca. Kočík 3mesiace pred pôrodom - to je dosť dôležité - dobre si hoo vybrať. Nechávať si to na poslednú chvíľu, to sa mi zdalo veľmi riskantné. Po pôrode ba som osobne nemala nervy obiehať obchody, dokonca ani kupovať cez net. Ale (aj z poverčivosti, popravde 😒 ) sme nič neunáhlili. Hlavne netrba kupovať zbytočne veľa superdrahých pidivecí. Prcek ich niekedy stihne mať raz a potom vyrastie. 😉 Prajem krásne tehotenstvo.

avila
26. jún 2010

Kupovala som od vysledkov z Tripple testov postupne a vlastne este aj teraz niektore veci dokupujem ale len drobnosti 😉

alka221
27. jún 2010

tak vyhodnejsie je asi kupovat postupne, hlavne preto ze su to dost drahe vecicky...ja som nabehla do lekarne kde mi vsetko ochotne pobalili co som chcela a oblecenie sme zdedili, kocik tiez, takze uz spokojne vegetim..

carmen86
27. jún 2010

ahoj ja som kupovala vzdy po kazdej poradni nieco nove, ked som vedela ze je vsetko ok tak pre radost som si sla neco kupit, a zvysok sme zacali az po 20tt.kedy sme vedeli ze cakame dievcatko, postielku sme zdedili a kociarik sme kupili asi v 30tt. a vzdy som vyuzivala akcie v tescu na nakupy detskeho oblecka... 😉 😉

exupery
27. jún 2010

Mala sa narodila vo februaria prva vec,ktoru som kupila bol fusak na zimu v letnom vypredaji,takze dost skoro.Neverim na povery a podobne veci,a kedze babatko a veci pren nie su lacny spas,ak chcem vsetko a aspon ako tak kvalitne treba zacat co najskor...

janka1874
27. jún 2010

ja som začala nakupovať po 12tt postupne stále niečo také maličké zo začiatku také univerzálne vecičky a potom keď už sme vedeli čo to bude tak sa to menilo a do pôrodu som mala úplne všetko nakúpené a nemôžem povedať že by ma to nejako finančne ničilo postupne sme aj na kočík našetrili a tiež som celý čas sledovala kadejaké akcie v podstate som všetko tak v akcii nakúpila

bombula
27. jún 2010

v 6tom mesiaci. a v este dodatky v 9tom cez internet.

kejtty
27. jún 2010

my sme zacali az po 20tt, ked sme sa dozvedeli pohlavie dietatka 😀

zuzkap2
27. jún 2010

my sme zacali postupne po 25tt

natalia777
27. jún 2010

po skonceni 3 mesiaca 🙂 neverim na povery a som rada ze som tak zacala lebo vybava pre dietatko je strasne draha 😅 tak sme to robili postupne 🙂

juicyluu
27. jún 2010

od 7 mesiaca az po tom ked uz sme vedeli ze to bude ruzove 🙂 a teraz mam veci a veci este na rok do predu

shaarka
27. jún 2010

takmer od zaciatku (neutralne veci) a po prvom trimetri uz vo velkom, vsetko. financne to tak nebolelo, mala som na to kopec casu a vsetko som stihla nachystat aj pre pripad, ze by som rodila predcasne 😅

tatiana1985
27. jún 2010

priebezne 😉 ... ale prve vecicky az okolo 7mesiaca... aj to len zaklad...ak je to tvoje prve babatko, cas ti ukaze co este je potrebne 🙂 ..
..je hlupost kupovat milion veci dopredu... dostala som 4cumle, nepouzivame ani jeden-mala mi ich vypluva, napina ju z nich...mamka jej kupila papucky-nie capacky, ale take papucky pre dieta 0-3 mesiace...nelinka ich nenosi, permanentne jej padaju z noziek a je otazka casu, kedy by sme ich niekde vonku stratili...dostali sme k tym cumlom retiazky, no lezia nam, kedze cumle nepouzivame🙂 takisto kefka na vlasky-kupila som jednu v drogerke, dostali sme dalsie..no naco mi to je??? 2 su este nevybalene... 😀

moja skusenost--- dohodnut sa so znamymi, co nemas nech ti kupia a kupit zaklad babatku 🙂 ...pripadne ak sa ti nieco mile zapaci - kupit..ale fakt nie zbytocne vsetko- vela- hned.. 😉

aero
27. jún 2010

od samého šťastia - hrkálku, hned po potvrdení tehotenstva lekárom 😉
ostatné veci priebežne, kočiar sme kupovali v Poľsku asi mesiac pred pôrodom.
júúúj už je to tak dávno ☹

renatka9
27. jún 2010

ja som prvú vecičku pre drobca kúpila v 20.tt, lebo som chcela osláviť to, že som za polovicou. inak aj kočík sme objednali hneď ako sme sa dozvedeli, že to bude chlapček, čiže v 18.tt, prišiel nám tuším o týždeň alebo o dva. potom sme mali dlhú pauzu a začalo sa postupné nakupovanie. teraz ma už dosť tlačí čas a je toho ešte tak veľa... 🙂

lucia375
27. jún 2010

Ja som pri prvom zacala kupovat az po 20. tt vecicky a mala som ich dost, preto vela neoporucam, kedze take male babatko strasne rychlo rastie a vela kusov oblecenia mal na sebe iba raz. Navyse bol dost velky takze velkost 56 by som uz nekupovala ale rovno 62. Kocik som kupila az po porode kedze som dost poverciva v takychto veciach. Teda mala som presne vybraty aky chcem a hned ako sa mi malý narodil tak mi ho muz objednal a za 2 tyzdne som ho mala. Vobec mi tych par dni nechybal.

luciferova
27. jún 2010

ja som zacala tak okolo 20tt, ked sme na isto vedeli, co to bude. hoci citaka som mala spravneho od zaciatku a vacsinou som obzerala chlapcenske veci 🙂 kocik som ale vyberala velmi dlho, aj 3 mesiace, lebo som chcela pre mna najidealnejsi a ten sa neda najst hned 🙂 kupili a doniesli sme ho domov v nejakom 7mom mesiaci. a vecicky som zacala prat ked bolo vonku slniecko, aby pekne vyschli. tiez sa oplati nakupovat vo vypredajoch, len si musi clovek uvedomit, aku velkost bude potrebovat (napr. nekupovat pre novembrove babo kratky rukav z letneho vypredaja a pod 🙂)