Veľkosť oblečenia pre deti H&M

sonajac
21. mar 2023

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu, tie, ktore mate skúsenosť. Synovi chcem objednať prechodná bundu z H&M. Sedí podla vás udavana veľkosť? Syn mal teraz 5 rokov, neviem, či veľkost 110 alebo 116. Nakoľko co značka, to iné číslovanie. Ďakujem

anjelicek26
21. mar 2023

Tak podla vysky a nie veku... 5 rocne deti maju od 105-130cm... to je jak... podla mna to ich cislovanie sedi, mozno chlpok vacsie maju bundy.

sonajac
autor
21. mar 2023

@anjelicek26 Ďakujem za odpoveď😊 Aktuálne meria 112 cm, myslím, že je konfekcna postava.

majamat
21. mar 2023

@sonajac HM ma vacsinou vacsie veci, ale uz som sa stretla aj s takymi, co boli akurat. no myslim si, ze keby je bunda trosku vacsia, nic sa nedeje. mozno aj o rok vyuzije, pokial moc nenarastie.

a ako je uz pisane, podla vysky, ved velkost oznacuje vysku. kazde dieta moze byt redsa danom veku inak velke. poznam sestry, medzi ktorymi bol rozdiel vo veku - 2r 25cm.

ak ma 112cm, tka by mu mohla sedieta aj 116, ale mozno by obliekol aj 110.

niekedy zavisi aj od strihu.

este skus popozerat v bazari aku velkost maju bundy 116 z HM. sice nie vsade su napisane rozmery, ale niekde mozno najdes.

sonajac
autor
21. mar 2023

@majamat Ďakujem 🙂

syslik81
21. mar 2023

mojej h&m nevyhovuje .. oblecenie je bud velmi male a o cislo vacsie je zas privelke ...

majamat
21. mar 2023

@syslik81 mna neskutocne vytacaju tie dvojcila. ved jedna velkost je rozdiel vo vyske 6cm, 2 velkosti 12cm. ako mzu takto rozdielne deti nosit rovnake oblecko.

a ja mam zas skusenost, ze niektore HM veci byvaju velmi uzke leginy, rifle a pod.

majka176
21. mar 2023

@majamat Dvojcisla sú podľa mňa úplná hlúposť, ja preto ani z Lidla oblečenie nekupujem, pretože vôbec neviem akú veľkosť mám kúpiť.

majamat
21. mar 2023

@majka176 ved to. bud to je velke, alebo male. neviem kto to vobec vymyslel.

saxana000
21. mar 2023

Oblecenie nam sedi velkostne ale vzdy sa odrazim od spodneho cisla ak dcera aktualne nosi 122 a rozmedzie je 122-128 tak zoberiem lebo susicka spravi svoje a viem ze mala mi o chvilu podrastie.ak mala aktualnu velkost 116 a rozmedzie bolo 110- 116 uz som tu vec nezobrala..

kris_tin257
21. mar 2023

H&M má o dosť väčšie vecí, všetky značky sú malému malé len H&M vyradzujem ako posledné to mu zvykne byť dobre aj keď z iných značiek má už o číslo väčšie

breznica
21. mar 2023

Oblečenie kupujem synovi podľa jeho výšky,nie veku,lebo je oveľa menší než jeho rovesníci. Podľa výšky sedí naňho všetko, keďže je štíhly. Povedala by som,že roky kupujem prevažne H&M lebo mu sedí najlepšie, aj keď vidím rozdiel v eshope,v kamennom obchode a v second hande,ktorý má handry trebárs z Británie

gabika128
22. mar 2023

@sonajac teraz som kupovala hm bundu na zimu, ja neviem čo s tými bundami je, syna premeriavam, zhora zdola, ale pri 104cm sú mu 110 akurát, hm, značky ako c&a 116 som mu teraz mikinu kupovala. Z lindexu bunda 104 tiež už akurát, skôr menšia. Reserved 110, niektoré dobre, niektoré menšie 🤷‍♀️🤦‍♀️