Výbavička pre zimné dieťa

123lina
16. okt 2022

Zdravím , vedel by mi tak niekto napísať základnú výbavičku pre dieťa narodené v zimnom období? Už niečo mám nakúpené ale koľko kusov cca treba a tiež čo sa oplatí napr kúpiť akú značku pestúnky alebo na fľaše sterilizator a tak.. ďakujem ...

diaalex
16. okt 2022

@123lina ja mám prvú 21.12. a druhú 6.11. a veci takto:
Bodyčka asi 6ks
Nohavice tiež toľko
Ponožky 6ks
Svetríky 2ks
Pyžamko 5ks
Čiapky 2ks
Fusak do kočíka
Zavinovačku
Zbytočne budeš veľa oblečenia kupovať, keďže bábo rýchlo rastie a niektoré ani nevyužiješ 😐
Pestúnku máme Avent DSC841 (tuším takto idú tie písmená) a prvá mala fľašky avent tiež. Sterilizátor obyčajný kruhový avent za 10€ ktorý dávaš do mikrovlnky 🙂
Plus som mala asi 20ks bavlnených plienok, keďže grckala druhá a do zavinovačky pod hlavu som dávala, že keď jej vyjde mliečko 🙂

123lina
autor
16. okt 2022

@diaalex a tak zimnú kombinézu si kupovala? Ďakujem ☺️

simona20201309
16. okt 2022

@123lina ahoj. Nekupuj sterilizator na fľaše. Možno budeš dojčiť. Ja som mala asi 5 fliaš, ani jednu sme nevyužili. Aj odsávačka na mlieko boli vyhodené peniaze. Ani raz sme nepoužili.
Radšej potom dokúpiš, ak bude treba.

vs87
16. okt 2022

V bazari mam jeden balik pre zimneho chlapceka, ak by bol zaujem 😊

24mima
16. okt 2022

@123lina ja mam tiež obe deti zimné, oblecko stačí co napisala mamička vyššie. Odsávačku som mala ale nevyužila vôbec a sterilizátor som nekupovala, obe deti boli kojene. Ešte sme mali monitor dychu Jablotron v postieľke. Overal som mala pre nich značky Gmini taky ako keby plyšový bol super mal zapínanie na oboch stranách.

nafka0483
16. okt 2022

@123lina Uplna topka boli overaliky/pyzamka. Pre mna 1000x praktickejsie ako body, dupacky. Kosielky a nohavice boli pre mna najhorsie, stale holy chrbat.
Tie pyzamka, v tom som malu maka cele dni, pri prebalovani som len dole rozopla, u lekarky na poradni rychlo vyzlecena...

Moja negrckala ani neprekakala plienky, mam susicku cize 5ks takych overalov/pyzamka mi stacilo :D svetrik, flisova kombineza, hruba zimna kombineza, fusak do vajicka, fusak do kocika.
Tenka a hruba ciapka, ak chces tak aj zavinovacka, spaci vak, par kusov bavlnenych plienok, tenka a hruba deka a hotovo :D

nafka0483
16. okt 2022

A okrem oblecka som 100%ne vyuzila monitor dychu, odsavacku na mlieko a flase, ale po par tyzdnoch som naplno rozbehla dojcenie, lenze tie prve dni/tyzdne mi to bolo nenahraditelne.
Tiez postielku/kolisku na kolieskach - malu som di presuvala po dome kam bolo treba, podla toho co som ja robila.
A este kvalitne bezpecne vajicko ;)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaalex
16. okt 2022

@123lina nie, v kočíku bola vo fusaku 🙂 inak zbytočne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz