Aké máte skúsenosti so stránkou www.profesia.sk?

biancal
30. nov 2012

Zaujímalo by ma, či sa po zaslaní životopisu na tejto stránke niekomu ozvali ohľadom práce či už kladne alebo nie :D Pretože mne to príde ako bezcieľné posielanie životopisov, za rok a pol sa mi nikto nikdy neozval, takisto ani mojim známym 🙂 Má to nejaký zmysel?

czechzuzanaba
30. nov 2012

Ano, ja sem pomoci profesie nasla svoju prvni pracu v BA, a i kdyz jsem si tam zivotopis nahodila, tak se mi par firem ozvalo. Ale musim rict, ze co jsem teda posilala zivotopisy aktivne, tak napr. 30 jsem poslala, 10 se mi ozvalo, ze si me zaradi do databaze a nebo podobnou odpalkovaci hovadinu - ale aspon napsali, a 3 me pozvali na pohovor. Uz si presne nepamatuju ten pomer, ale bylo hodne firem, co se teda neozvali vubec.
Ale myslim, ze profesiu vyuzivaji jen vetsi firmy, mensim se asi nevyplati platit poplatek...

alabama0011
30. nov 2012

Podla mna to ma zmysel. Ja som si cez profesiu nasla uz 2 joby. 🙂

eridia
30. nov 2012

no, veru, ja som sklamana... mala som tam zivotopis, ozvali sa mi iba dvaja poistovaci, co som odmietla, lebo to bola praca na zivnost.. inak vobec nic.. a firmy, kde som zatial poposielala zivotopis, si nedali tu namahu, aby aspon potvrdili, ze moj zivotopis beru na vedomie (to ale mimo profesia.sk).. 🙄

clarissa
30. nov 2012

Asi zalezi aj uroven vzdelania,cim vyssie tym viac sanci ze sa ti ozvu 😉

zuzka38
30. nov 2012

v dnesnej dobe sa inde moc praca hladat neda, ak sa ti to nepodarilo, chyba moze byt inde (zle napisany zivotopis, hladas pracu mimo obor, a pod.) a nie na stranke portalu... ja nepoznam cloveka, ktory by sa cez profesiu alebo teda vdaka profesii nezamestnal.. je to v podstate zial monopol na slovensku

mimikas
30. nov 2012

ja som si cez nich nasla suvastnu robotu a aj tu predoslu.

kikatko
30. nov 2012

bola som cez nich na pár pohovoroch ale zistila som že živnost a sloboda je pre mna lepšie, ale moji známi si cez nich našli prácu-a ano dost to sem tam trvá

cuculiatko88
30. nov 2012

ja som si cez profesiu nasla pracu,a aj sa mi dost firiem ozvalo po tom ako som im poslala zivotopis ....

julietta246
30. nov 2012

ja som si tam dala zivotopis v roku 2010 a hned na druhy den sa mi ozvalo niekolko zamestnavatelov a hned som si nasla pracu, ale bolo to pre bratislavu a najma pozicie s jazykmi...

snopkulka
30. nov 2012

Ja som si cez profesiu našla svoj prvý job 😉 keď som dostala "zajačie úmysly", znova som zakotvila na tejto stránke, odpovedala som asi na 4-5 inzerátov, ozvali sa mi z 3-ch firiem, pobehala som všetky pohovory a nakoniec som si mohla vybrať z 3-ch ponúk 😎 treba skúšať, skúšať, skúšať, otravovať rodinu, priateľov, známych, či o niečom nevedia, chodiť, pýtať sa, nechávať o sebe vedieť 🙂

alena16
30. nov 2012

Asi bude niekde chyba, ked sa ti za taku dlhu dobu nikto neozval 😕 Ja som si cez profesiu 2x nasla robotu a to hned po prvom poslani zivotopisu. Skus si doplnit vzdelanie alebo napisat lepsi zivotopis. Je tam na to aj navod.

miskax2
30. nov 2012

mne sa tiez vecinou neozvu ale tada dvakrat sa ozvali ze eviduju zivotopis ale nic z toho nebolo ☹

desszi
30. nov 2012

Podla mna velmi zavisi aj od regionu, z akeho si (ked si prezriem profily tych, co si cez profesiu nasli pracu, tak su vacsinou z BA) - ja som mala tiez dlho zivotopis na profesii a nikdy sa mi neozvali. Pracu som si vzdy nasla na vlastnu past - posielala som si zivotopis sama do firiem a uradov alebo som sa ozvala na inzerat, kde hladali zamestnancov.

mecenga
30. nov 2012

Ahoj ja som na tom podobne. Hladám posielam životopis a vôbec nič, ani FFFF. Takže máme podobnú skúsenoť spolu s touto stránkou. 😀

ladytt
30. nov 2012

Ja som bola veľmi sklamaná, po zverejnení životopisu sa mi ozývali samí poisťováci a iné pochybné záležitosti. Keď som reagovala na ponuky, nikto sa mi neozval na pár výnimiek. Ale tak skúšať treba, bez toho sa nič nepodarí, jedine nejako po známosti, to je zaručený spôsob. Držím päste.

lemurko
30. nov 2012

Tak opacne za zamestnavatela - ano hladali sme uchadzacov aj cez profesiu a vyhladavanie v tam zadanych zivotopisoch. Ale musim povedat, ze toto sa skor vyuziva, ked niekto hlada konkretneho cloveka - podla zrucnosti a tak. Ak potrebujem napr. sekretarku, alebo inu menej odbornu alebo specializovanu pracu, tak postupujem opacne - t.j. zadame inzerat a vyberame z reakcii nan.

Takze sa treba zamysliet nad obsahom zivotopisu a zvazit, koho by mal zaujat a ci teda aj tuto cielovu skupinu zaujme.

simca06022011
30. nov 2012

Ja som cez to hladala zamestanancov a nula bodov za vela penazi🙂))... ale ked som si hladala pracu tak som bola na par pohovoroch, v pohode... rovnake ako ine inzertne portaly. Aj ked.. najlepsie sa hlada prace asi rovno cez pardon a ine regionalne noviny 🙂 je to ovela lacnejsie a teda mensi zamestnavatelia/podnikatelia a taki co nehladaju zamestnancov "stale", pouziju prave to...
Ozivali sa aj mne poistovaci, dokonca aj ked som tam do nejakeho popisu doslova napisala, ze o toto nemam zaujem... ked som im to potom vytmavila do telefonu, zacali mi.. ale to nie je len poistenie, to totoo a hentooo... a takeee vyhodne to pre vas bude :P
Na profesii velmi zalezi od profesie/vzdelania/jazykov a praxe.... treba si dobre nastavit zivotopisy a vyhladavanie, ked to nie je dobre urobene, ani sa to hladajucim firmam nezobrazi! 🙂 musim to popozerat ked budem mat trochu casu...

fuska
30. nov 2012

Ja profesiu urcite odporucam, vdaka nej sa mi ozvali velke nadnarodne spolocnosti a mohla som si dokonca vybrat spomedzi zamestnavatelov, ktori mali o mna zaujem. Ako inak by sa ku mne dostali?

piacere
30. nov 2012

Ja som si tiež našla prácu cez Profesiu.... a muž už 2x 🙂

ritusuk
30. nov 2012

samo o sebe nema zmysel cakat, kym Ta niekto 'objavi'...kto chce pracu, musi sa obracat, posielat cv, vyvolavat atd...kym som bola na Sk, povacsinou som hladala cez profesiu, rozposlala cv na desiatky miest, chodila na (niekedy uplne deb...ne) pohovory (predajca sport.potrieb, otazka v teste - popiste khaki farbu), ale pracu som si nasla...

vianne
30. nov 2012

ja som si posledne zamestnanie nasla cez profesiu, a mala som priamo asi 3 ponuky. asi zavisi aj od toho co mas v zivotopise, absolventa po skole asi vela firiem neoslovi. ja by som to brala len ako zviditelnenie sa, ale pracu si aj tak hladam sama aktivne.

nice202
30. nov 2012

To zalezi aj od kvalifikacie, vedomosti, skoly, jazykov, zrucnosti....

monda17
30. nov 2012

Ano mám, dobré. Hľadáme cez nu zamestnancov, ale v inzeráte je uvedené, že sa ozývame len vyhovujúcim záujemcom, nakoľko ich býva veľa, nestíham reagovať na všetko. Darmo napíšem, podmienky ... aj tak sa ozve kvantum, čo nemá prax, neovláda jazyk ...

jasmika
30. nov 2012

Ja som manželovi zháňala prácu asi rok... keď sme našli cez bazoš, profesiu..a všetko možné, vždy v tom bol nejaký háčik. Odporúčam si dať životopisy priamo do firiem v ktorých by si chcela pracovať.. Aj keď momentálne voľné nemajú.. možno sa im uvoľní zajtra 😀 Treba pevnú vieru a nervy... mne sa nakoniec podarilo nájsť pre manžela skvelú prácu... ale hlavne nie cez žiadne agentúry a iných príživníkov. 😀 Držím paľuchy nech sa podarí

gabrielkaa
30. nov 2012

Mne sa tiež niekto neozval, ALE na to by som sa nepoliehala.. Zamestnávatelia majú plno ponúk, ktorými ich zasypávajú záujemci o prácu, tak načo by sa ešte trápili a hľadali na portáloch...Takže je o skôr o tom, že mne chodia na majl ponuky generované potrálom na základe mojich požiadaviek. Síce tiež to nie je bohvie čo..ale... Ono teraz je ťažké obdobie, nepomôže ani to, že mám vysokú školu, aktívnu štátnicovú angličtinu, prax na dobrej pozícii, a to ani nevravím, že počitač atd atd...skrátka takých ako som ja je veľa...jeden jazyk je málo...dva, tri sú už zajujímavé...ale na druhej strane, ked je človek kvalifikovaný a jazykovo zdatný, tak ho nevedia oceniť...bludný kruh. Kvalitní ľudia odchádzajú....ani sa im nedivím.

nene99
30. nov 2012

plne súhlasím s @jasmika... mám rovnaké skúsenosti... hlavne pevné nervy 😉

matozazzo
30. nov 2012

Moj manzel tiez dostal pracu cez profesiu.sk, sice uz skor, ale suhlasim aj s mamickami predomnou, ze chce to trosku vylepsit zivotopis a dobry motivacny list. Urcite by som nekopiroval to, co tam maju, je to prilis formalne. Ale nieco v zmysle... Velmi ma osvojila Vasa ponuka na poziciu.........., pretoze ........ (skusenosti, prax, konicek,...), niektore mamicky mi vraveli, ze ked si hladali pracu po materskej, nepisali, ze maju dieta a ak ano, uviedli tam (samozrejme, ak je to pravda), ze v pripade choroby dietata sa o neho postara babka, opatrovatelka. Lebo inak velmi nemali sancu :( Hlavne male deti su castejsie chore ako starsie.

maznacik007
30. nov 2012

ja skor odporucam linkedin.com tam mate vyplnene aj pracovne pozicie, skills a podla mojich skusenosti samy HR konzultanti vas oslovuju s ponukami

31majka12
30. nov 2012

manzelovi sa tak ozvali za brigadu...cize ma robotu a brigadu po robote