Ako riešiť nástup do zamestnania, keď mi dieťa neprijali do škôlky?

29. máj 2021

Ahojte, poprosím o radu mamičky, ktoré riešili podobný problem ako ja. Neprijali mi dieta od septembra do MŠ, podotýkam, že v zozname boli aj súkromné škôlky a tiez pre nedostatok miesta sme sa do škôlky nedostali. Predpokladám, ze hlavný dôvod je aj ten, ze v septembri budeme mat este len 2 a pol roka. Od 1.2.2022 musim nástupit do prace inak mi hrozí výpoveď, v marci budeme mať 3 roky. Kam mam dat dieta ten polrok, kým nastúpi do škôlky od ďalšieho roka? Do jaslí mu ju uz nezoberú, lebo bude mat 3 a škôlky počas roka deti neprijímajú, teda ak tak velmi výnimočne...
Dakujem za každú radu, skúsenosť a rozumný komentár.🙂

ofzuza
29. máj 2021

Skusaj stale tie sukromne aj ine, moze sa este uvolnit miesto. Ak sa nepodari, tak dako prestriedat s muzom, babky/opatrovatelka.

pribinak
29. máj 2021

Buď súkromná MS, alebo nájsť nejakú maminu ktorá je doma so svojim dieťaťom a bude ti dieťa opatrovať

marci77
29. máj 2021

ano tiez ma napadlo iba opatrovatelka (napr. skuste popozerat cez domelia.sk .....alebo bazos opatrovanie deti sekcia) alebo najst nejaku mamicku, co je doma este so svojim dietatom a bola by ochotna postrazit aj vase za nejaku financnu odmenu
pripadne skusat stale sa pytat v tych sukromnych

a este je moznost si v praci skusit vypytat neplatene volno .....ale v tom vam zamestnavatel moze ale nemusi vyhoviet
alebo vypoved a pol roka byt na podpore

ine moznosti uz asi nie su, mna caka podobna situacia, tiez rozmyslam, co robit

luccija
29. máj 2021

Hladat skolky v sirsom okoli, najst opatrovatelku ...

simsalabim
29. máj 2021

Skusit mozes aj nejaku vitalnu dochodkynu - ja som tak oslovila tetusky, co nam klabosili na lavickach pri dome a ktore som poznala z videnia. Dve povedali, ze porozmyslaju a jedna mi potom az 3 roky pomahala.

nelca84
29. máj 2021

Tymi jaslami si si ista? Moj nastupil v septembri do jasli, v marci mal 3 roky a normalne ostal v jasliach do dalsieho septembra kym nesiel do skolky...

mojkadlo
29. máj 2021

Ja mám dieťa v jasliach. Zapísať ho tam môžeš dokiaľ nemá 3 roky a v rok, kedy má tri roky, môže chodiť do konca roka. Jediný problém je v tom, že za jasle sa dosť platí, my okolo 300 eur mesačne a rodičovský tretím rokom dieťaťa končí, takže potom to už je len na rodičoch. Ale ak dieťa teraz zapíše do jaslí (ak majú voľno nie je dôvod aby ho nezobrali), tak tam môže byť až do konca budúceho kalendárneho roka.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. máj 2021

@cocolino234 ak by som chcela dať dieta do jaslí musela by som tak urobit uz teraz, aby mi ju vzali. No práveže ja teraz este nepotrebujem, aby bolo niekde umiestnené som doma a do prace nastupujem az 1.2.2022 no v marci uz bude mat 3 roky a do jaslí ju uz nevezmú..a pol rok mi ostáva vysiet...😒
asi jedine nejaká opatrovateľka iba ostáva....

hori
29. máj 2021

Zaplatit tie jasle od septembra, aj ked ju tam este nepotrebujes dat. Co vies, mozno ze jej tam bude fajn. Ale ja to skor vidim tak, ze bude chodit mesiac-dva a potom sa zasa kvoli pandemii na zimu aj tak vsetky jasle, skolky a skoly zavru...

bavlnka92
30. máj 2021

my sme riešili súkromnú škôlku a po dohode nastúpil až v januári po 3. narodeninách. ale zápis klasicky sme posielali pred začiatkom šk.roku. inak by som tiež volila opatrovateľku nakoľko moji rodičia ešte pracujú a svokra (70+) si netrúfla na to..

natalienka12
30. máj 2021

Tento problem riesia tisice a tisice rodicov kazdy rok. Ak nemoze dat dieta rodicom alebo rodicom muza tak jedine cudzia opatrovatelka. Ale to samozrejme bude stat eura. Mam kolegynu ktorej dieta opatruje mama co byva od nej 400 km a cely tyzden je bez maleho. Zivot je obeta. Nie vzdy je jednoduche sklbit pracu a deti.

evkamotka
30. máj 2021

No nic, v sukromnych sa pripomen, ze ak sa predsa uvolni miesto ze mas zaujem. Prejdi aj sukromne skolky v okoli. Najdi si opatrovatelku. Ako inak

liliana363
30. máj 2021

Ber do úvahy že keď ju dáš do škôlky či do jaslí, tak prvé mesiace ju budeš mať viac doma než tam. Okrem toho v škôlke bude od začiatku spat? Si myslím že keď by aj začala chodiť od marca ako by si chcela, a ostane ti doma pre chorobu, alebo budeš musieť po ňu chodiť o 12hod, ako to poriesis s prácou?

mojkadlo
30. máj 2021

Presne tak, najskor si musiz vyknut, potom bude chytat kopec chorob. Bolo by dobre tam byt od septembra, aby si zvykla. Moji synovia boli okamzite chorlavi a kazdy mesiac dva tyzdne doma. Ak ti hrozi vypoved kvoli nenastupeniu vo februari, tak sa urcite nepotesia ked budes furt doma, lebo ti ochorie.

mogaa
30. máj 2021

V septembri pobehaj osobne všetky škôlky(riaditeľky) , či sa im neuvolnilo miesto, prípadne sa popýtaj či je možné prijať dieťa od januára.....ďaľšia možnosť dieťa môžeš dať na mesiac do jasiel (kým si zvykne ) a do práce sa vrátiť skôr....alebo potom naozaj tá opatrovateľka

mogaa
30. máj 2021

Ale ako spomínajú ostatné kočky, dieťa treba dať do jasiel/škôlky skôr ako ty nastúpiš do práce - minimálne o mesiac - kým si zvykne, nečasuj si to tak že nastúpi až ke´d ty pôjdeš do práce....niekde je povinná adaptácia a hlavne ten prvý mesiac môže byť náročný....naša bola v súkromnej škôlke prvý mesiac 5dní - ostatok chorá, druhý mesiac detto 5 dní, ostatok chorá, potom boli sviatky takže cca mesiac doma a potom už chorá nebývala - teda len bežné soplíky, tým sa nevyhnete....ale veľa škôlok teraz rieši aj obyčajné soplíky čo predtým neboli problém, teraz ti dieťa pošlú domov.....u nás v súkromnej merali teplotu ak nebola zvýšená a dieťa nemalo zelené sople tak dieťa brali, ale to bolo pred koronou

autor
30. máj 2021

@mogaa Ďakujem velmi pekne, to ma nenapadlo s tými chorobami.... velmi ste mi pomohli..

ciusinka
30. máj 2021

Ja osobne by som zvážila aj možnosť,že sa vrátiš do práce skôr,teda už od septembra a dáš dieťa od toho septembra do jaslí..Ja som to tiež tak urobila,plánovala som sa vrátiť do práce až tak v novembri/decembri,ale v jasliach mi rovno povedali,že buď tam bude chodiť už od septembra alebo nech nerátam s tým,že v priebehu roka budú mať miesto..Takže som to zvážila a dala ho od septembra a ja som išla skôr do práce,malý mal 3 roky potom v januári..