Bossing - nadriadený deleguje všetku prácu podriadeným

12. jan 2024

Su bossingom situacie, ked nadriadeny deleguje vsetku pracu podriadenim a nasledne ich vysledky prace posiela pod svojim menom svojmu nadriadenemu? Casto len skopirovane, v nicom nezmenene. Aky mate na to nazor?

queen_mary
12. jan 2024

Podla mna nie. Moje sefky to tak robili bezne 😀

autor
12. jan 2024

@queen_mary a to bola napln ich prace 🤔?

miriam11
12. jan 2024

Míoj sef tak robi. Rozdelí úlohy, vypracujeme čísla, návrhy, štatistiku a on posle a je za to odmenený.

koniarova
12. jan 2024

90% šéfov to robí. 😁 Mne by to bolo jedno, keď s výplatou aj prácou som spokojná.

autor
12. jan 2024

@miriam11 ja som sa s takym pristupom stretla teraz prvykrat, v predoslych zamestnaniach to fungovalo inak...btw inak je posielat vysledky prace sefom klientovi, ale mam na mysli situacie v ramci organizacie.

autor
12. jan 2024

@koniarova je to demotivujuce, ale inak som velmi spokojna

koniarova
12. jan 2024

Rokmi zvykneš. 😀Ale chápem samozrejme.

queen_mary
12. jan 2024

Ale ved tak to je. Vy ste jeho tim, on rozdeli ulohy, a vysledok prezentuje on. To je normalne. Je tonde facto jeho vysledok, lebo vy ste jeho podriadeni/jeho tim - ktory si on/ona vyskladal.

A ak je k tomu meeting napriklad, tak ide sef a osoba zodpovedna za projekt/produkt/vysledky.

koniarova
12. jan 2024

@queen_mary áno. Máš pravdu

anjelicek26
12. jan 2024

Tak normalne on si vybral zamestnancov, on rozda ulohy,on prezentuje vysledky - a on vam zdvihne plat...

petamich
12. jan 2024

Tiez mi na tom vo vacsine pripadov nepride nic zvlastne - ved zodpoveda za cele oddelenie, jedna z jeho hlavnych uloh ako manazera je delegovanie a zodpoveda za splnenie uloh, agregovany vysledok (produkty, sluzby, spravy, reporty...).

Ja nape. pracujem v IT firme ako business development manager a bezne najvyssiemu sefovi chystam prezentaciu, ked ide na nejake stretnutie a o mne netusia kto som, tak snad tam nedaju moje meno 🙂.

Taky regionalny riaditel napr. v banke tiez zagreguje reporty a vysledky prace svojich pobociek a ludi v nich a preposle ich na predstavenstvo a vsetci vedia, ze tych 1300 hypotek asi nepredal sam.

V poriadku by to nebolo napr. v situacii, ak by napr. vyslovene som pripravila navrh nejakeho noveho produktu/sluzby a on by to prezentoval ako cisto svoj napad, to by bolo na zamyslenie sa.

dzejny656
12. jan 2024

Za mňa je to normálne. My fungujeme ako tím, t.j. výsledky každého z nás idú na spoločnú "kôpku" a nás šéf ich prezentuje ako výsledok tímu/oddelenia, nie jednotlivcov konkrétne.

muchotrafka298
12. jan 2024

Toto vobec nie je bossing, toto je normalna standardna vec.

autor
12. jan 2024

@dzejny656 vysledok timu/oddelenia a jeho vlastny je rozdiel

muchotrafka298
12. jan 2024

Toto sa dejej uplne normalne, je to jedno, ze v akej firme, ci statnej alebo sukromnej. Bud sa s tym zmieris alebo pojdes inde. Zalovatelne to ale nie je, to, ze niekto vydava cudziu robotu za vlastnu neni trestne.

stanulienkat
12. jan 2024

Toto bossing nie je. Ten suvisi az so sikanou.

andreatytler
12. jan 2024

Neviem co je bossing.
Tiez povazujem za normalne ak sef prezentuje vysledky prace svojich podriadenych ako svoje vysledky. On ma za tie vysledky aj zodpovednost. Vyzsi management napriklad nevyhodi teba ak je nieco v tvojich cislach zle, ale jeho.
Uved konkretne priklady.

muchotrafka298
12. jan 2024

@andreatytler bossing je obdoba mobbingu, ale sikanuje Ta nadriadeny.

andreatytler
12. jan 2024

@muchotrafka298 Aha. Vseobecne je to Bullying - sikana. A zalezi od toho odkial to prichadza.
Myslim ze v anglictine slovo bossing nema az tak negativny podton. Skor sa to chape Davat prikazy v situacii kedy to nie je potrebne - He likes to boss people around.

vilma7
15. jan 2024

Bossing to nie je, Bossing je úplne niečo iné.
Toto sa vola 'šikovný šéf' 🙂

vilma7
15. jan 2024

Bossing je keď šéf mobuje svojich podriadených, čiže mobing šéfom.