Brali by ste zamestnanie, ktoré je podradné?

daniela2202
16. mar 2022

Nie každý má možnosť hľadať prácu rok, dva..... účty treba platiť, keď vám nikto nepomôže a ste sám. Brali by ste i zamestnanie, ktorým sa na Slovensku hovorí že " PODRADNÉ " .... / upratovačka, predavačka, sbs, atď.../

ciernabrigita
16. mar 2022

podradné je prečo? lebo si to niekto myslí? každé zamestnanie je potrebné. pracujúci človek sa nemá prečo hanbiť, hanbiť by sa mali flákači. mimochodom, zohnať dobrú pani na upratovanie je dosť ťažké.

andrea_82
16. mar 2022

určite áno, aspoň na nejaký čas a pritom stále hľadať niečo výhodnejšie. Predavačka je pre mňa úplne normálne zamestnanie a upratovačka - to asi záleží od toho, kde, v akom prostredí. Je rozdiel upratovať kancelárie a iné je pánska šatňa niekde vo výrobe alebo verejné WC.

diewcatqoo
16. mar 2022

Ziadne zamestnanie nie je podradne. Podradne je sediet doma na riti a cakat na davky bez akejkolvek snahy zmenit to alebo bez kuska sebareflexie vyciciavat okolie a hrat sa na obet.

0silvia0
16. mar 2022

@daniela2202 stačí podľa mňa neškatuľkovať niektoré zamestnania na podradné.

cyberk
16. mar 2022

akoze podradne k tvojmu vzdelaniu? lebo treba si vazit kazdu pracu... je jedno ci to je predavacka alebo riaditel ;)

trema
16. mar 2022

Tak som bez prace, doma hladne deti, hypo na krku a este si budem vyberat, aku pracu vezmem, nie? 😀 Aj smetiarku by som robila

pininka1
16. mar 2022

Mam vysoku skolu a robila som chvilu upratovacku v skolke. Vobec som to nebrala podradne, vtedy mi to vyhovovalo lebo to bolo v mieste bydliska. Samotna praca ma ubijala, ale vydrzala som.

pauli_s
16. mar 2022

Ja by som v prípade núdze išla robiť znovu čašníčku ako keď som bola mladšia, mega dobre zarobí človek s tringeltami. Ak to teda je aspoň v nejakom krajskom meste. Z tých neodborných prác je to rozhodne najlepšie platená pozícia a aj máš veľa pohybu.

selest
16. mar 2022

Urcite ak potrebujem zaplatit ucty jest atd tak beriem co sa ponuka..

simplemm
16. mar 2022

Jasne ze ano, bez ohladu na to co kto povazuje za podradne, lebo toto je absolutne subjektivne. Predavacku som robila uplne v pohode niekolko rokov a to mam VS, ale ked nebolo na vyber bola kazda praca dobra a dala mi vela skusenosti
Pri detoch sa navyse moc vyberat neda, chlapov prijem je taziskovy, takze ano, ak by mi vyhoval pracovny cas vzhladom k detom a skolke tak ano aj upratovacku, kludne aj wc umyvat...

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
16. mar 2022

Podradne zamestnanie je len preto, ze mas na to taky nazor. Kazde zamestnanie je dolezite a hodnotne a aj potrebne. Nemam rada, ked sa ludia uz v myslienkach vyvysuju, ze to ja robit nebudem. Robila by som cokolvek, keby nemam s coho ucty platit, samozrejme...

walteaa
16. mar 2022

Podradna je skor tato otazka, nez akekolvek zamestnanie.

niky1234
16. mar 2022

Robim predavacku a teda nepride mi ze by som robila podradne zamestnanie alebo bola nieco menej… nerozumiem tomuto nazoru delenia prac na podradne a co su dalsie lukrativne? Vsak kazda praca je dolezita ten zachod sa neumyje sam rovnako ako sa nevylozi ten tovar🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

luckajanko
16. mar 2022

Žiadne zamestnanie nie je podradné, za prácu sa netreba hanbiť, hanbiť sa má ten čo len hľadá výhovorky...no a potom sú tu ľudia ktorí delia zamestnania na podradné a tak sa aj chovajú k ľuďom v týchto zamestnaniach ako keby boli oni niečo viac..všetci sme len ľudia, smetiar, upratovačka alebo riaditeľ ale to neznamená že sa teraz ideme chovať inak k ľuďom podľa toho čo,kde robia

kinats
16. mar 2022

Ziadne zamestnanie nepovazujem za podradne! Mozno nie je dost atraktivne, mozno je zle ohodnotene ale rovnako si vazim taku upratovacku, predavacku ako predsedu vlady, upratovacku casto aj viac ako toho predsedu. Sam som pocas studia brigadoval ako smetiar a nebolo sa preco hanbit. Samozrejme uz aj vzdelanie otvara viac moznosti ale pokial v regione alebo z inych dovodov nie je ina dostupna praca, nijako by som nevahal. Za pracu sa urcite nikdy hanbit netreba.

marcellka32
16. mar 2022

Vážim si každú prácu čašníčky, upratovačky, predavačky , som k nim slušná, je to práca ako má každý iný človek a je potrebná, nie je to podradna práca

nice202
16. mar 2022

Ak by som na tom bola zle, nemala peniaze, tak áno. Na čas by som robila aj toto. Popritom by som si hľadala nejaké adekvátnejšie zamestnanie k môjmu vzdelaniu. Za prácu sa hanbiť netreba, práve naopak.

diusqa761
16. mar 2022

Ak by som musela účty platiť a deti živiť tak by som išla kľudne aj kanály kopať keby som musela. To za prvé. Za druhé , nepovažujem žiadnu prácu za "podradnú" a nehanbila by som sa za ňu keby som bola pokladníčka alebo upratovačka. Bola by som na seba hrdá že tvrdo pracujem, že živím rodinu. Môj otec kedysi mal keď mama bola so mnou a bratom na materskej 3 niekedy 4 práce aby sme sa mali dobre . Prišiel z hlavnej práce , utekal tam na stavbu, druhý deň po práci do noci kosiť po dedine ... Robil čo bolo treba aby nás uživil od rána do noci od pondelka do soboty a sme za neho na to dodnes deň pyšní. Nikdy v živote nám nič nechýbalo, mali sme detstvo čo mi mnohí závideli. A keby bolo treba spravím to isté pre svoje deti , titul-netitul. Nieje hanba pracovať za pokladňou, ako upratovačka, čašníčka atď. hanba je sedieť doma na riti a radšej z "hrdosti" nemať čo do úst aby sa človek "neponížil" a nešiel do "podradnej" práce. To je pre mňa ostuda , nie byť poctiví pracujúci človek.

somtunovaa
16. mar 2022

Mala som v mladosti take kamarátky čo pohŕdali nad niektorými profesiami, pritom mali ledva skončenú SOŠ. Ja som makala ako čašníčka, oni sa spoliehali na rodičov alebo frajerov, dnes oni pracujú vo fabrike za minimálku a ja som úplne niekde inde. Takže toľko k takým ľuďom čo sa posmievajú. Aj s predavačky sa môžeš vyšvihnúť niekde, napr na vedúcu, alebo sa ti časom môže pošťastiť na nejakú “lepšiu” prácu.

marusia674
16. mar 2022

@daniela2202 niekedy je to "podradne" zamestnanie dolezitejsie ako nejaky IT-čkar alebo poisťovak s troma vysokymi skolami... ja som robila predavacku a teraz sa mam za to hanbit?... boze ved to bola najlepsia robota aku som mala... kazdy den nieco nove, noví ludia, po službe za sebou zavries dvere a odchadzas... nemusis mysliet na ine veci ako napr nejaky obchodny zastupca ktory pride domov a do noci na pc riesi objednavky, faktury atd... ja by som brala hocico, kde by som sa citila dobre a bolo by mi to jedno ci budem aj v oranžovej uniforme vozit smeti...

birika
16. mar 2022

@daniela2202 aj keby som mala tituly pred menom a za menom, nedovolila by som zamestnanie nazvat podradnym - ak nebudu predavacky, ako nakupis? ak nebude nikto upratovat - kde budeme zit? ak by nevyvazali smeti - ako by to okolo nas vyzeralo?

daniela2202
autor
16. mar 2022

@marusia674 správne 👍👍👍😊

bimbambim
16. mar 2022

Ja chodím napríklad upratovať kancelárie a vrátnicu popri hlavnom zamestnaní.Ten mi bohužiaľ skrátili na polovičný kvôli lockdovnom čo boli ,ale od leta má preradia na plný úväzok za pani čo ide do dôchodku.Tak sme sa zhodli s mužom,že hľadať novú robotu nebudem a poriesime to ešte tým upratovaním kým nepreklenieme obdobie čakania kým pôjde kolegyňa do dôchodku.A to som rada, že nás nerušili, lebo zamestnávateľ od nového roku ruši pár prevádzok a do leta to nejak dám

marcellka32
16. mar 2022

Si pozri niekedy dokument 100 rokov bez ľudí, potom nasleduje 500 rokov bez ľudí, zarastené mesto trávou a burinou, padajúce domy, mrakodrapy....všetko to udržujú ľudia, okolie kosia, technici udržujú budovy, smetiari odvoz odpadu.....každý je potrebný, vážim si aj toho, kto kosí mesto na kosacke či zbiera ručne smeti...už by mali zaviesť pokutu za odhodenie smeti na zem

kvetinka75
16. mar 2022

by ma zaujímalo, čo by si robila keby si mala ,,nepodradnú,, prácu a upratovačky by nechceli robiť ich ,,podradnú,,. Či by si bola v tej špine alebo si nakoniec upratala. A doma ti nevadí robiť ,,podradnú ,, prácu?

daniela2202
autor
16. mar 2022

@kvetinka75 pokladáš otázku osobnú ...ja s tým nemám problém, moja otázka je všeobecná

nika523
16. mar 2022

No tak predavačka nie je poradné zamestnanie ale to by som nechcela robiť lebo je to málo peňazí za veľa roboty ale taká upratovačka to sa mi už zdá poradné keby som sa nehanbila už to robím lebo pre mňa je to ideálna robota lebo milujem upratovať a časovo je to výhodná práca mne by to vyhovovalo ale zas keby som nemala robotu určite by som robila aj to

daniela2202
autor
16. mar 2022

@nika523 presne, za málo peňazí - veľa muziky...👍

euka210
16. mar 2022

@daniela2202 asi to myslis tak ze podradne k tvojmu vzdelaniu...asi mas VS, inak otazka nedava zmysel. Na prechodne obdobie i take je dobre, jedine ze intelektualne nebudes mozno zapadat do kolektivu...kazda skusenost je na nieco dobra.