Do ktorej platovej triedy patrí vychovávateľka?

ema118
18. aug 2020

Dobrý deň.
Prosím vás, do ktorej platovej triedy by mala patriť začínajúca vychovávateľka, keď má ukončenú VŠ II.stupeň Učiteľ pre primárne vzdelávanie?
Za každú odpoveď veľmi pekne ďakujem. 🙂

ema118
autor
18. aug 2020

@sorciera24 dakujem, tiez som si tak myslela ale zamestnavatelka tvrdi, ze do 5ky. Tak nechapem preco 🙄

sorciera24
18. aug 2020

@ema118 nech ti vysvetli, mas VS 2.stupna? mas, aj ako nekvalifikovana by si bola stale v 6tke, pri vychovavatelovi , lebo v inej diskusii si sa pred chvilou pytala na asistenta a tam by si bola v 5tke

ema118
autor
18. aug 2020

@sorciera24 ano, mam dve ponuky a zvazujem vsetky pre a proti. A nejak som nechapala preco ma chce dat do 5ky. Vravela nieco, ze kedze som v adaptacnom, tak patrim tam. Ale znama je na tom tak isto ako ja a ona je normalne v 6ke.

sorciera24
18. aug 2020

@ema118 ukaz im tabulku, lebo vsetci, co maju vs 2.stupen uz su od 6tky vyssie.....

sheila72
24. aug 2020

Celkom ma táto tabuľka prekvapila, lebo všade tvrdia, že učitelia v MŠ majú menšie platy ako ZŠ, SŠ... Ale tuto to vyzerá všetko rovnako.

sarianna
3. sep 2021

@sorciera24 pls, vyznate sa aj v plat.zaradeni ucitelky v MS / ak ma skoncenu VS ineho smeru... vdaka

bona_dea
3. sep 2021

@sarianna ak mas skoncenu VS ineho smeru, ako mozes robit ucitelku v MS? Ak mas strednu pdg skolu, tabulkovo budes zaradena podla strednej skoly, VS sa ti ratat nebude.

luccija
3. sep 2021

@bona_dea neviem či máš pravdu, ale nehadam sa

sarianna
3. sep 2021

@bona_dea presne toto je to otazne... riesi to moja znama... Ucitelku moze vykonavat, ale dostala podmienku dorobenia studia. Momentalne je posudzovana ako VS ucitel , zacinajuci ucitel v MS. Ale nevieme, ako to bude, ked si dorobi stredoskolsku nadstavbu s maturitou... Ci ju budu posudzovat iba so strednou skolou / pojde do 5tky / , alebo sa bude brat do uvahy, ze ma aj VS nepedagogickeho smeru a pojde do 6tky.... To sa snazi zistit...
@luccija

sorciera24
3. sep 2021

@sarianna ak nemate SS pedagogicku, ani VS pre predprimarne, tak ste ako nekvalifikovana

luccija
3. sep 2021

@sarianna tak, keď teraz je vedú ako VS učiteľa tak tak aj zostane nie?veď si doraba 2r pedadogiku externe.Je to celé zaujímavé ja mám tiež kamarátku kaderníčku, ktorá si spravila 2r pedadogiku o škôlke nemala páru a mohla pracovať aj bez školy podmienka bola do 2r od nástupu si ju spraviť.Takze v škole učila baba z ulice.Ale tak učiteľov je málo a vezmú kohokoľvek čo prejaví záujem sa do toho pustit

sorciera24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarianna
3. sep 2021

@sorciera24 je to kamoska, ale ma z toho velku hlavu... Momentalne je nekvalifikovana, ale zacinajuca...a akceptovali jej VS , akukolvek... Ale ze ked si dorobi nadstavbu, pojde s platom dole, a uz jej nebudu akceptovat ziadnu VS , ale len to, ze skoncila nadstavbu a pojde do nizsej plat.triedy...

majdus
19. aug 2022

Ahojte, ak sa smiem spýtať aj na svoju situáciu. Tiež som učiteľka 1.stupna ZŠ, 5-ročná prax, potom pauza rodičovská dovolenka, potom 1rok výchovavateľka v ŠKD, potom 1rok výchovavateľka v špeciálnej materskej škôlke. Kam sa teraz radím ja? Stále ako II. stupňa nekvalifikovana, cize 6.trieda? Alebo už samostatná vo vychovavatelstve? A ktorú prílohu sledovať, ak som učiteľka 1.stupňa na pozícii vychovávateľky v ŠKD. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a objasnenie. ❤️

majdus
19. aug 2022

@ema118 ahoj, smiem sa spýtať, ako ta teda zaradili, ak sa ti nezmenilo nič na vo vzdelaní, zároveň, či ti pomohla prax vychovavatelky bez štúdia vyhovavatelstva k vyssej triede? Dik 🙂

marusenok
5. nov 2022

Ahojte, chcem sa opýtať ako pedagogického asistenta zamestnávame učiteľku II. stupeň predškolská a elementárna pedagogika s I. atestácia, ktorá jej platí ak vyučuje výchovy. Adaptačné už absolvovala. Zaradíme ju do 6 triedy?