Dobrovoľníci v domove sociálnych služieb

5. nov 2022

Je tu niekto z vás dobrovoľník v domove sociálnych služieb? Môžem sa spýtať pár otázok?

terry2003
5. nov 2022

Ja som tam bola na praxi. Čo potrebujete vedieť?

mogaa
6. nov 2022

skús, ja som tam robila a mali sme aj dobrovolníčku...ak budem vedieť , odpoviem.....

autor
6. nov 2022

@mogaa Kedy tam tí dobrovoľníci chodia? Ja by som vedela len v poobede, lebo ešte chodím do školy a ešte ma zaujíma, že čo presne tam robia.

modrykolibrik
6. nov 2022

V prvom rade si musíš uvedomiť, že najviac roboty je doobeda. Poobede tam nebudeš mať moc co robiť to ti poviem otvorené. Keďže si len dobrovoľník tak rozprávať sa so seniormi možno variť kávu obliecť možno Ti niekto dovolí aj nakŕmiť príp. Doprevadzat na wc

mogaa
6. nov 2022

to je individuálne, záleží od konkrétnej riaditeľky....u nás napr.chodila dobrovolnčka v sobotu poobede a pomáhala seniorom doprovod pri ceste do kaplnky kde bola omša.....niekde ti môže riaditeľka povoliť ísť sa prejsť s chodiacimi pacientmi po areále alebo pomôcť pri roznášaní stravy pri klientoch čo nechodia do jedálne......ono to nefunguje tak že ty chceš prísť o 16-tej , ale riaditeľka to povie kedy máš prísť...seniori majú každý deň svoj režim.....treba sa popýtať v danej DSS...v sobotu a v nedelu napr vieš prísť v čase obeda a pomôcť pri roznose stravy pri ležiacich pacientoch.....

autor
6. nov 2022

@mogaa Nemyslím o 16-tej. Vedela by som chodiť o druhej po škole. Skúsim sa tam ísť popýtať osobne a uvidím čo bude.

mogaa
6. nov 2022

a čo čakáš že ti tam dajú o druhej robiť?ležiaci pacienti sa o takom čase prebalujú, chodiaci majú volný program, čiže buď na izbách oddychujú, pozerajú tv alebo sa idú prejsť po areály...