Dobrovoľnícka prax cez úrad práce

anicka108
1. apr 2014

Ahojte zienky 🙂 mate niektora skusenost s dobrovolnickou praxou cez urad prace? Co na to budem vsetko potrebovat? dakujem

omgdieta
2. apr 2014

ahoj, ja som sa informovala potrebuješ si podať žiadosť a najlepšie je ak si najdeš sama niečo kde chceš tu činnosť vykonávať, tak musia aj oni podať žiadosť a musis ju vykonávať pol roka bez prerušenia.

anicka108
autor
3. apr 2014

@omgdieta ahoj, tak pred rokom ked som si vybavovala absolventsku prax som si nasla sama kde chcem prax vykonavat ale urad prace mi to neschvalil a pritom som mala vystudovane presne to iste zameranie kam som chcela ist aj praxovat. Neviem ci teraz musim mat presne aj to iste zameranie co som vystudovala alebo si mozem dat aj nejake ine?

nikola12
3. apr 2014

ahoj, ja som práve na praxi, áno musíš mať vyštudovaný ten odbor, v ktorom ju chceš vykonávať 🙂 ja som si našla sama a v pohode schválili len to dlhšie trvalo 🙂

anicka108
autor
3. apr 2014

@nikola12 ahoj, ja som cakala pol roka kym som nastupila na absolventsku prax, tak dufam ze teraz to uz tak dlho nebude trvat 🙂 a kolko sa teraz dostava po novom 198 eur ci tak nejako?

nikola12
3. apr 2014

no áno tak dlho som aj ja čakala, tak sa priprav 😀 a čo? toľko? no určite nie... mne povedala že budem dostávať 128 a nejaké drobné ☹ to kedy si toľko mala? no som normálne zvedavá koľko mi príde...

anicka108
autor
3. apr 2014

@nikola12 ked som bola na absol. praxi minuly rok v marci som koncila vtedy sa dostavalo tolko, viem ze potom sa to nejako znizovalo ale fuuu az o tolko 😒 😒 😒 a to sa asi este dalsi pol rok doma zblaznim ☹ ☹ ☹

nikola12
3. apr 2014

a to vlastne ešte môžeš ísť na prax keď si už bola? a no hej hej až toľko aspoň mne to tak povedala, má mi prísť teraz prvá výplata tak som zvedavá... 😒

anicka108
autor
4. apr 2014

@nikola12 hej mozem lebo toto je vlastne dobrovolnicka prax 🙂 dnes som bola na urade prace dala mi ziadost nech si ju vyplnim vraj sa to vykonava iba na 3 mesiace a nie na 6 mesiacov tak s toho som tiez dost sklamana ☹ a ak sa mozem opytat v akom odbore vykonavas prax ? 🙂

nikola12
4. apr 2014

aha, tak to máš dobre lebo mne povedala, že môžem len raz 🙂 a no hej hej niekomu dávajú len na 3, aj kamarátka si dala a tiež má na 3... a no ja mám administratívu a ty?

anicka108
autor
4. apr 2014

@nikola12 ja som mala tiez administrativu na absolventskej praxi ale bola som tam tam pri ddetoch a robila som im poskoka ☹ teraz si chcem dat niekam do domova dvochodcov lebo som si spravila aj op. kurz tak aby som mala viacej praxe 🙂

ivinka22
11. nov 2014

ahojte baby, neviete nahodou aká je mzda pri dobrovol. cinnosti?

frenkiss
12. dec 2014

128 dostanes ked mas vybavenu absolventsku prax, 198 eur za dobrovolnu
@nikola12

nikola12
13. dec 2014

@frenkiss aj taká je? Tak to som nevedela 🙂

gabrielkabj
21. jan 2015

môžem mať záujem o dobrovoľnícku prax keď som na U.Práce len krátko registrovaná(1 týždeň)

gabrielkabj
21. jan 2015

@nikola12 môžem mať záujem o dobrovoľnícku prax keď som na U.Práce len krátko registrovaná(1 týždeň)

malinka158
21. jan 2015

@gabrielkabj ahoj zial nemozes, musíš byt vedena na UP aspoň 3 mesiace

gabrielkabj
21. jan 2015

aha tak neva dík za odpoveď, keď som sa bola informovať ohľadom nahlásenia na UP tvárili sa že a čo tu chcete my vám prácu nedáme... Nechápem

malinka158
21. jan 2015

@gabrielkabj tak to dobře poznam, a najst si dobrovolnicku prax si tiez musíš sama

lucinkaboz
18. máj 2015

nie nemusiš mat vystudovany obor v ktorom chceš dobr.prácu vykonavat,ak to nevyzaduje zakon

simi29
26. máj 2015

chcem sa opytat ci je podmienka,mat otvoreny vlastny učet,dakujem,,alebo sa da aj formou šeku dostavat peniažky,dakujem

malinka158
26. máj 2015

@simi29 da sa aj sekom

darusenka123
3. aug 2015

@frenkiss oahoj prosim ta aj teraz je vyska 198 pri dobrovolnej praxi?

frenkiss
7. aug 2015

@darusenka123 ano stale je....mne tato prax velmi pomohla, akurat ma zobrali ucit na zakladnu skolu a to nemam pedagogicke minimum. Len si ho musim dorobit.

mariade
7. jan 2016

Ahoj-Mám možnosť nastúpiť na dobrovoľnícku činnosť cez UP .Treba sa mi tam poistiť proti úrazu-prepláca to UP? A ešte cestovné či tiež prepláca.

krajinka
8. jan 2016

@mariade ahoj, o poisteni neviem, ale v dohode mam napisane, ze ten pausalny prispevok sluzi aj na uhradu cestovneho

magic08
8. jan 2016

@mariade ano, vysku urazoveho poistenia ti urad prace preplati, cestovne nie

miculkovo
6. feb 2016

Zmeny od 1.1.2016.. Na dobrovoľnícku činnosť môžu nastúpiť: vek nad 50rokov, rok v evidencii na ÚPSVaR, alebo len základné vzdelanie..

huhuuu
23. feb 2016

Chcem sa opýtať, že čo mám robiť, keď nedostanem dohodnutu sumu 198e, ale len 70e? Mali sme prázdniny ale len 1 tyzden, a nechápem že prečo dostanem za 3 tyžden len 70e. 🙄

miculkovo
23. feb 2016

@huhuuu to je nejako strašne málo ☹

dynnora
26. máj 2016

@huhuuu Ked ste mali prazdniny, tak to sa ti krati davka o kazdy den, ked si v praci nebola...