Jasle a nástup do práce na TPP

4. jan 2022

Ahojte, potrebujem poradiť, lebo už v tom mám zmätok.
Moja malá ma 14 m. Plánujem nastúpiť o prace na TPp, chcem sa spýtať rp teda tých 400 dačo eur čo teraz dostávam, už nebudem mať nato nárok alebo áno? Daco som pocula že bud príspevok na jasle alebo rp. Keďže druhé je o niečo viac by som to nechala, len už v tom mám zmätok a na upsvar pojdem az o pár dni sa na nato spýtať.
Dakujem za rady

natalala
4. jan 2022

Narok na RP mas do 3 rokov zivota dietata bez ohladu na to ci pracujes a dieta je v jasliach alebo si s nim doma.

klarissa25
4. jan 2022

Jasne je to na tebe bud jedno alebo druhé ale keďže poberas vyšší RP tak nemáš čo riešiť

marci77
4. jan 2022

to bolo velmi davno, ked to tak platilo
rodicovsky prispevok dostavate do 3rokov veku dietata bez ohladu na to, ci chodite do prace alebo nie, vela rodicov to robi tak, ze z rodicovskeho prispevku platia sukromne jaslicky a vyplata im zostava, horsie je to uz ked dieta dovrsi 3roky a neprijmu ho do statnej skolky, potom si sukromne uz musite platit zo svojich zdanenych penazi

ak mate ten vyssi rodicovsky prispevok okolo 380eur, tak si ho nechajte, a nevymyslajte z opatrovatelskym prispevkom, lebo ten je iba 280eur
na UPSVaR nemusite chodit, oni vam to budu vyplacat do 3rokov veku dietata, potom uz iba rodinne pridavky cca 25,80eur

na UPSVaR treba vyplnit take tlacivo, kto sa stara o dieta
toto je to tlacivo
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/urady/KE/tl...

autor
4. jan 2022

Žienky, Dakujem za odpovede 🙂