Keby ste mali znovu 20, ako by ste si zariadil svoj pracovný život?

28. feb 2024

Keby ste mali znovu 20 ako by ste si zariadil svoj pracovný život? Išli by ste študovať na VŠ? Alebo hneď pracovať do zahraničia?

Zaujíma ma váš názor, skúsenejších ľudí... Rozmýšľam akou cestou sa vydať. Ďakujem za každý názor.

bublinka1426
28. feb 2024

ist robit na lod.

denkabemommy
28. feb 2024

Za mňa rozhodne VŠ.

lucik194
28. feb 2024

opat by som isla na tu istu VŠ

autor
28. feb 2024

A prečo VŠ?

birika
28. feb 2024

opat studovat a byt ucitelkou, neskor pracovat v Centre volneho casu - skvela praca, stale s mladymi ludmi a detmi - vediem strelecky kruzok 🙂

bublinka1426
28. feb 2024

VS je mila skusenost, predlzenie mladosti, ale kebyze za ten cas uz makam v zahranici, aspon mam za ten cas daco nasetrene. 🙏
v zahranici za 5 rokov krasne peniaze....
kdezto tu na SVK sa mi to uz ani do dochodku nepocita ....🙊

cejarka
28. feb 2024

Ja by som už nešla na VŠ, ale rovnou čiarou do zahraničia.

zuzanka.zuzu
28. feb 2024

keby mám znovu 20 tak si nájdem starého zazobaneho chrena a urobím kariéru v štátnej správe. taká Troškova dosť skoro pochopila na čo ju má 🙈 dokonca aj slizky Rusko keď ešte nesedel sa o nej vyjadril že tá dosť skoro pochopila o čom to je a ako to funguje... vysoká škola hocijaká, to je jedno, najlepšie kde netreba ani chodiť, záviselo by na kontaktoch kde by sa dala urobiť.

lucik194
28. feb 2024

pretoze na VS zazijes paradne akcie, super kamarati, zijes uz dospelacky zivot no pritom mas brutal volnost

stretnes x ludi ktori ti do buducnosti v pracovnej sfere vedia pomoct....

brutal vyhody, za mna paradny cas, uzasna partia 30 ludi

denkabemommy
28. feb 2024

Neviem v akom odbore pracuješ, ale v mojom práve VŠ otvára viac možností, vyšší plat,… Do zahraničia jedine na pozíciu, akú by som dostala aj tu, lebo robiť tam čašníčku, upratovačku,… by som istotne nešla, kariérne to človeka nijak neobohatí a tých pár stovák navyše človeka tiež nespasí 🙃

syslik81
28. feb 2024

zalezi ci na vs mas a ci vies jazyk aby si mohla ist do zahranicia... dnes chodi mimo sk vela ludia a maju co ponuknut -mas co ponuknut? vies jazyk? mas na to aby si studovala? mas na to aby si napr podnikala? 100 ludi ti napise co by spravilo a 100 ludi s rozhodne spravne ale inak .. takze kazdy sme individualny ..rozhodnut sa musis sama podla toho co vies

lindous
28. feb 2024

Ja mám ešte pred 30, takže sa na to možno nepozerám s takým odstupom, ale zatiaľ by som spravila všetko presne tak isto ako som zo spravila, teda VŠ… vidím to rovnako ako píše kočka hore, v mojom odbore je VŠ nutnosť,študovala som a vlastne stále študujem aj 3.stupeň, aby som sa mala lepšie, zahraničie som trošku pobehala v rámci stáži, ale teda začínať tam od nuly s nejakou neodbornou pracou by som ja osobne nedala asi, nie som tá povaha 😅… no nemyslím si, že to je všeobecne aplikovateľné, záleží od toho čo vieš a čo by si chcela robiť aj aká si ako človek…

wolf_
28. feb 2024

Úprimne, neviem.. buď by som išla do zahraničia, ale s vidinou, že tam už zostanem.. alebo by som išla na VŠ, ale inú akú mám vyštudovanú teraz, išla by som na odbor, ktorý ma dodnes ťahá...

medea2003
28. feb 2024

Ja by som sla na zahranicnu univerzitu.

mclissa
28. feb 2024

Isla som na VS po strednej, zial nebolo to co som chcela a predstavovala si. Po roku som odisla. To som mala, 21, hned v to leto som isla do UK. Tu som si vysoku skolu urobila a popritom pracovala. Keby to mam urobit znovu tak urobim to hned po strednej. Predtym na VS som bola sice tiez v zahranici, ale v Cechach. Na Slovensko by som sa uz nevratila. Vzdy som chcela odist.

bigapple1
28. feb 2024

Sla by som znovu na (mozno ale inu) VS ale bud externe alebo uz sa hned zamestnat na polovicny uvazok popri skole ak sa da… alebo by som som isla na zahranicnu VS …

marca12
28. feb 2024

Ja by som nic nemenila. Znova by som isla studovat VS a po skole sa zamestnala v odbore. Zahranicie ma vzdy lakalo,ale som rada za to,co teraz mam. Postupne som sa vypracovala a nic by som nemenila. Akurat by som si viac uzila studentsky zivot.

ivangeline
28. feb 2024

Skusenejsia velmi nie som ale asi by som nesla do UK. Dokoncila vs tu,aj keby som z nej nic nemala..ze by som nesla tym smerom...kt odbor som studovala. Inac by som nemenila nic. ;) Po skole svadba. Deti.

smiling89
28. feb 2024

Isla by som na VS a popritom chodila pracovat do zahranicia 🙂 VS by som si vybrala pravdepodobne inu.

eliska13
28. feb 2024

Kvôli budúcnosti VS a potom vyskusat zahraničie.Ja by som si vybrala úplne inú VŠ ako mám😀

belaanabela
28. feb 2024

Hmm...dobrá otazka&rébus, ale mať ten rozum,skúsenosti smer zahraničie ale stým že tam aj ostanem, sa tam vydám-založím rodinu a na SK len na dovolenky,občasné návštevy.

tana85
28. feb 2024

ano, studium vs nelutujem, aj druhy krat by som si vybrala to iste. ale odisla by som zo slovenska a nikdy viac sa nevratila. s detmi je to potom uz tazsie, ale zial zvazujeme uz aj teraz…v 20 a tym, co viem dnes, by som si viac verila a viac skusala, upustila z komfortu a isla aj do neznameho

jaja20
28. feb 2024

Mám 48 rokov a často ľutujem,že som neodišla hneď po škole do zahraničia... To bola obrovská chyba,ktorú už,bohužiaľ,nezmením... ☹

sima338
28. feb 2024

@zuzanka.zuzu aký triezvy názor....pobavilo 😂

petteri
1. mar 2024

Nemenil by som, šiel by som na tú istú VŠ, a popri Tom nejakú brigádu.

drago12587
2. mar 2024

Zaleži, čo chceš mat ked budeš mat 30-35.. ak chceš zažit srandu, pit s kamosmi, uživat najlepšie party tak znovu VŠ, ak chceš mat v 30 svoj dom, drahe auto, rodinu a deti tak okamžite do zahraničia, ( samozrejme byt single a odkladat čo sa da) :D ..myslim, že ženy by si vybrali VŠ, ( lebo chlap sa väčšinou finančne postara) a chlapi zahraničie..